Eesti uudised

Keskerakonna vene saadikud hoidusid küüditamist hukka mõistmast (51)

Gerly Mägi, 15. juuni 2016 06:00
Keskerakonna vene saadikud hoidusid küüditamist hukka mõistmast.Foto: Tiina Kõrtsini
Eilsel riigikogu istungil võeti 83 poolthäälega vastu avaldus "75 aastat juuniküüditamisest", millega mälestati küüditatud ja hukkunud ­inimesi.

Vastu ei hääletanud keegi, kuid nupule jätsid vajutamata seitse Keskerakonna fraktsiooni esindajat: Dmitri Dmitrijev, Olga Ivanova, Valeri Korb, Mihhail Korb, Martin Repinski, Vladimir ­Velman ja Mihhail Stalnuhhin. Keskerakonna venekeelsetest saadikutest hääletas poolt vaid Andrei Novikov.

Samal teemal

Vabaerakonna fraktsiooni nõuniku Sergei Metlevi sõnul häbistasid hääletamisest kõrvale hoidnud seitse riigikogulast kõiki eestivenelasi.

"Iseseisvuse taastamisest on möödunud 25 aastat, aga meil riigikogus on endiselt rahvasaadikud, kelle jaoks üle 10 000 nõukogude režiimi poolt represseeritud eestimaalast ei ole piisav ajend, et toetada avaldust, mis mõistab hukka need kuriteod ja kutsub mäletama. Vene päritolu Eesti kodanikuna tahaks ma praegu maa alla vajuda, sest mul on häbi Keskerakonna venekeelsete saadikute pärast, kes ei suuda kommunismi kuritegusid selgelt hukka mõista, nagu seda ei suuda ega taha Vladimir Putin."

Metlevi sõnul on selline käitumine sisuliselt avalik deklaratsioon, et me ei jaga Eesti riigi põhiväärtusi ega pea totalitaarse režiimi tegevust kurjuseks.

Hääletamata jätnud Vladimir Velmani sõnul tulid talle parasjagu riigikokku külla inimesed, kellega ta pidi kohtuma ning seetõttu astus vahetult enne hääletamist saalist välja.

Teisi hääletamata jätnud rahvasaadikuid Õhtulehel tabada ei õnnestunud.

Samal teemal

26.05.2017
Korbi asemele ministriks Luhalaid, Šorin, Novikov või Kõlvart?
17.06.2016
Stalnuhhin üritas küüditamise toetusavaldust muuta
16.06.2016
Mihhail Stalnuhhin: minust ei saadud aru
15.06.2016
Mihhail Korb: juuniküüditamise avaldus riigikogus ei aita