Foto: Loomade Nimel
Toimetas Piret Pappel 14. juuni 2016 21:15
Teisipäeval toimus Tallinnas Tondiraba jäähalli ees meeleavaldus, kus protesteeriti loomade tsirkuses kasutamise vastu.

Samas kohas esines vendade Zapašnõide tsirkus, mis tõi kaasa üle 40 looma - nende seas 15 lõvi ning tiigrit. Meeleavaldajad nõudsid loomatsirkuste kiiret
keelustamist ja kuni selleni olemasolevate tsirkuste ranget
kontrollimist.

Organisatsiooni Loomade Nimel ja MTÜ Loomus korraldatud meeleavaldusel osales üle 200 inimese. Üritusel kõlasid kõned, mis selgitasid, miks on tsirkus alati seotud loomade väärkohtlemisega ja meeleavaldajad kandsid plakateid, mis nõudsid loomade väärkohtlemise lõpetamist. Loomadeta tsirkusetrupi OMAtsirkus akrobaadid näitasid, et tsirkust saab edukalt teha ka ilma loomadeta.

Foto: Meeleavaldus loomatsirkuste vastu (Loomade Nimel)

Ligi 5000 inimest on edastanud Eesti ametiasutustele kirja palvega
keelustada loomade kasutamine tsirkustes. Üleskutsega on liitunud ka
mitmed tuntud inimesed, näiteks Saara Kadak, Maksim Galanin ja Mick
Pedaja.

Maaeluministeerium on teatanud, et valmistab ette eelnõud teatavate
loomaliikide kasutamise keelustamise kohta tsirkustes, kuid loomakaitsjad on rõhutanud, et seadusemuudatus tuleks ellu viia kiiremini. Tänaseks on loomatsirkused täielikult või osaliselt keelustatud mitmetes riikides, sealhulgas Austrias, Belgias, Taanis, Rootsis, Soomes ja Tšehhis.

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

??? 15. juuni 2016 16:26
Vahest suleme siis jägrmiseks ka loomaaiad? Ning et Aafrika rahvuspagis suletud saaksid, selle eest kannavad hoolt nii mustad salakütid kui ka maid ihaldavad põlluharijad-karjakasvatajad. Ning nii võime varsti ka lõvid ja leopardid koos mammutite, karvaste ninasarvikute ja koopalõvidega välja surnud loomade raamatusse kirjutada. Kahtlemaa on see märksa humaansem kui loomi tsirkustes või loomaaedades solgutada?
Tead 15. juuni 2016 23:29
See kolm tiigrit tsirkuses ei päästa tervet liiki. Loomaaias on tiiger puuris mitte ei hüppa ja trikita. Vahe on lihtne.
Juhan. 15. juuni 2016 12:27
Inimeseloom on kõige hullem loom maamunal ta ei teagi mida ta tahab ja peab kõiksee aeg pildil olema.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS