Eesti uudised

Tallinnas toimus Eesti ajaloo suurim meeleavaldus loomatsirkuste vastu (21)

LISA KOMMENTAAR

??? 15. juuni 2016 16:26
Vahest suleme siis jägrmiseks ka loomaaiad? Ning et Aafrika rahvuspagis suletud saaksid, selle eest kannavad hoolt nii mustad salakütid kui ka maid ihaldavad põlluharijad-karjakasvatajad. Ning nii võime varsti ka lõvid ja leopardid koos mammutite, karvaste ninasarvikute ja koopalõvidega välja surnud loomade raamatusse kirjutada. Kahtlemaa on see märksa humaansem kui loomi tsirkustes või loomaaedades solgutada?
Tead 15. juuni 2016 23:29
See kolm tiigrit tsirkuses ei päästa tervet liiki. Loomaaias on tiiger puuris mitte ei hüppa ja trikita. Vahe on lihtne.
Juhan. 15. juuni 2016 12:27
Inimeseloom on kõige hullem loom maamunal ta ei teagi mida ta tahab ja peab kõiksee aeg pildil olema.
Pureva 15. juuni 2016 11:19
A mis neil loomadel viga on, et nemad tsirkuses 'töötada' (palka ju ei saa) ei tohi ?
Haiged !
Kuradi pooletoobised! 15. juuni 2016 09:20
Kas "loomakaitsjatel" pole ühtegi riiet, jalatsit, mis pole loomast? Ka piimatooteid tarbivad? Lehmi ju lüpstakse looduse vastaselt. Usun, et paljudel neist on kodus koerad, kassid lemmikloomadeks. Tappa ja allavoolu sellised loomapiinajad!
k 15. juuni 2016 10:03
Kas tõesti kõik või mitte midagi?
"Söön liha ja joon piima, ah suva kannan siis juba karusnahka ja käin tsirkuses ka." Nii peaks suhtuma?
Miks on probleem sellega, et inimene on kasvõi millegi vastu????
O. 15. juuni 2016 15:13
Lehmi lüpstakse ja sigu tapetakse toidu jaoks. Mis puutub lemmikloomadesse, siis nemad on selliseks sajandite jooksul aretatud ja ei saaks looduses hakkama. Natuke lollid argumendid. Tsirkuseloomad on aga tihti otse loodusest püütud ning neid sõna otseses mõttes piinatakse, et nad teeksid meelelahutuseks trikke.
to O. 15. juuni 2016 16:10
Ja, märksa humaansem on neid metsloomi mitte püüda ega tsirkusesse vedada. Vaid pigem nad kohapeal maha nottida ja kehaosad kokkuostjstele maha parseldada. Sest, et neegritele alepõllu ja peenramaad ning kitsekarjale karjamaad juurde saada. Sest need mustad sigivad ju sama jõudsalt nagu küülikud ja toitu on neile kah vaja. Ega siis kõigil sellist sõiduraha ei ole,et Euroopasse minekuks paadile kohta osta ja Merkeli juurde kostle minna.
Ratsutamine 15. juuni 2016 08:30
Kas ka hobustega ratsutamine tuleks keelata? Üle tõkete hüppamine on ju sundimine mis vöib lõppeda luumurdudega, hipodroomil jooks puhtalt vaatajate panustamise pärast - läheme siis ikka lõpuni juba. Hp
O. 15. juuni 2016 15:15
Ei kujuta ette, miks sa tsirkuseloomade keelustamise vastu oled hetkel, sa ei anna ühtegi argumenti vaid lihtsalt demagoogitsed. Kuigi iseenesest toetaks ka mina hipodroomil hobuste võidujooksutamise ära.
! 15. juuni 2016 16:29
Mingi pooletoobiline vähemus üritab taas enamusele oma tahet peale suruda. Ju see teisitimõtlemine ning kellegi või millegi vastu võitlemine on lihtsalt inn! jasaab meediauudistesse ning teleekraanile ehk kah veel.
nn "Loomaõiguslased" on mingid pooletoobised, 15. juuni 2016 00:10
kes tegelevad pseudoprobleemidega. Inimloogikaga ega - mõtlemisega ei saa ennast loomaks mõelda, seega ei tea ega tunne loomaõiguslased seda, mida loomad tegelikult tunnevad või tajuvad. Võib olla neile meeldib see, mis nendega tehakse? On keegi üldse põhjalikult uurinud konkreetseid loomi. Idiootlik oleks mõelda, et kui mina loom oleks, siis see mulle ei meeldiks. Aga sinu probleem selles ongi, et sa ei ole loom, sa oled lollim, kui loom.
panin 15. juuni 2016 01:13
asd 16. juuni 2016 01:49
Võib-olla sulle meeldib, kui su kaelapidi haardesse võtan ja hapniku kinni keeran? Sa ei saaks ju midagi öelda selle vastu, ainult näost punane oleksid. Aga äkki sulle meeldikski näost nagu peet olla, seda me ju ei tea.
Palun ära oma DNA-d levita.
Aitab 14. juuni 2016 23:41
igasugusest tsirkuse tegemisest
14. juuni 2016 23:19
see vähemuste terror läheb ikka juba koomiliseks kätte ära,kiuste just lähen loomatsirkust vaatama ja keegi töll ei köhi.
Ahah 15. juuni 2016 23:33
Kui sa ainult sellepärast lähed tsirkust vaatama, et inimesed selle vastu on siis ei teagi mis öelda. Palju õnne siis, keda kotib ausalt öeldes. Tee mis tahad, nii kaua kui loomatsirkused veel eksisteerivad sest eesmärk on need keelustada.
asd 16. juuni 2016 01:53
Kuskil luuravad praegu kiuste sinusugused inimesed oma ohvreid, et neile korralik keretäis anda. Lihtsalt sellepärast, et nad saavad.
Saatuse kiuste võiksid omasugused ikka kokku saada, saaksid enda maailmas elada.

MATS 14. juuni 2016 23:12
Loomade piinamine? Vahest tõesti, kui loomi sunnitakse neile mitte loomupäraselt käituma. Kuid järgmiseks võiksid härrad-prouad loomasõpradest demonstrandid piketeerida meie tobedate loomapidajate vastu, kes oma arust loomadele head tehes neid pigem hoopiski piinavad. Peavad loomi kitsukestes korterites. Ei vii neid piisavalt sageli ning kauaks välja. Topivad neid tobedatesse riietesse, mida looma üldiselt ei vajagi. Mis pigem neid piinavad ning ahistavad. Mõni topib meile veel sokid ja kingadki jalga. Ühesõnaga. seniilsus läheb üle infantiilsusks, kus nukkude osa peava täitma elusad looma, kes seetõttu tegelikult kannatavad.
!!! 14. juuni 2016 23:05
Ma ei näe enam erilist mõtet tsirkusesse minnagi. Mida seal vaadata enam olekski? Kas mingeid kloue või? Mingeid värvitud lõustadega vanamehi, kes karjuvad, kisavad kriiskavad, lagistavad tobedalt naeru. Jagavad üksteisele jalahoope tagumikku ja kukuvad käpuli. Ning kelle niinimetatud naljad on pealegi vene keeles, mille tuuma tabamisega tekib keelelisi probleeme. Kuipole dresseeritud loomi, siis polegi seal enam midagi vaadata.
Mall 14. juuni 2016 22:08
Ma pole aastaid Eestis tsirkuses kainud just selleparast, et seal peavad vaesed loomad tegelema inimeste lobustamisega. Uks tuttav mees just kurtis, et kui karu esinemas pole, siis pole motet etendust vaatama minna.