Eesti uudised

GALERII | Liiva kalmistul mälestati Jaan Tõnissoni ja teisi kommunistliku massimõrva ohvreid

Toimetas Piret Pappel, 14. juuni 2016 17:44

5 KOMMENTAARI

õ
Õudne ja verine vene okupatsioon/ 15. juuni 2016 15:25
Stalinliku genotsiidi tagajärjel likvideeriti Venemaal üle 40 väikerahva. Arvestades Eesti geopoliitilist asendit oleks sama saatus tabanud ka Eestit. Pärast Balti riikide inkorporeerimist Nõukogude Liidu koosseisu algas nende maade elanike massiline arreteerimine ja deporteerimine Siberisse.
Baltimaade rahvaste küüditamiseks oli olemas Nõukogude Liidu Riikliku Julgeoleku rahvakomissariaadi poolt aegsasti välja töötatud kava, milline dokument riikliku julgeoleku rahvakomissari asetäitja Serovi allkirjaga leiti 1941. aastal Riiast. Nagu sellest dokumendist nähtub, peeti Balti riikide kodanike maalt väljasaatmist suure poliitilise tähtsusega ülesandeks. Samuti kinnitab see N. Liidu juhtivate tegelaste väidet, et Balti maade vallutamisel ei tohi korrata Peeter I viga ja jätta maa pärisrahvad kohale. Kompartei häälekandja Pravda kirjutas 1941. aasta kevadel: "Peeter I tegi sellega suure vea, et ta jättis Balti pärisrahvad nende asukohtadesse".
1941. aastal otsustasid nõukogude julgeolekuorganid selle vea parandada ja alustasid kohe peale Baltimaade okupeerimist ette valmistama suurejoonelist elanike ümberasustamist. Nagu hiljem leitud materjalidest selgub, oleks 1941. aastal nõukogude korra kestma jäämine viinud Siberi-teele kogu eesti rahva. Ainult ajaloo suurima inkvisiitori surm 1953. aastal päästis eesti rahva sellest hävingust. Kuid ikkagi hukkus järgnenud 50 okupatsiooniaasta vältel 274 260 eestimaalast, seega umbes 23 % endise Eesti Vabariigi elanikkonnast, mis on suhteliselt mitu korda rohkem, kui hukkus juute natside holokausti tagajärjel...
s
scheeli krunt/ 15. juuni 2016 09:22
on vaja uuesti kasutusele võtta,tänase klikivalitsuse jaoks!
v
Valter/ 15. juuni 2016 07:56
Kas Tõnisson on Liiva kalmistule maetud? Ons ametlikult tema surmasaamise osas selgust saadud? Perekonnaplats Tõnissonidel ju hoopiski Tartus Maarja kalmistul.
s
Sauna Ants./ 14. juuni 2016 20:08
Surm vereimejatele. Sinu ettevõte ei ole meie ettevõte!
e
Ex-soomlane/ 14. juuni 2016 18:51
Väga hea et sellised mälestuspäevad on olemas. "Vanas" Euroopas on tegelikult täiesti unustatud (poliitikud, meedia on asjast vait) et kommunism on ajaloo halvim idee. Kommunistid tapsid 100 miljon inimist ja hävitasid mitu põlvkonda elamise tase 1917 - 1992 vahel. Ja sest see on mitu riikis unustatud, tehakse sama viga uuesti, näiteks viimaselt Venezuelas.
Kommunism oleks vaja rangelt keelda lääneriikides. Kui keegi tahab olla kommunist, ühesuunaline lennupilet Pjonjangi või Harare ja tempel tagakülge et "ciao" ja "ära kunagi tule tagasi".