Kommentaar

Kaspar Näf | Eesti pole kodanikupalgaks küps (16)

LISA KOMMENTAAR

Näspar Kaf 16. juuni 2016 19:17
Eesti pole mitte millekski valmis. Ainult need, kes töö asemel saalides ja büroodes istuvad, naudivad kodanikupalka..
autor peab meid lollideks 15. juuni 2016 20:57
Sina ja teie ja meie- me kõik oleme valmis kodanikupalgaks. Kui Christine Lagarde teatab IMF laialisaatmisest ,ning maailmapanga varade Gesara seaduse alla panemisest , siis lõpeb võlaorjuse kehtimine kogu maailmas koos võlgade kustutamisega. Keegi pole sunnitud kellegi kasumi teenimise pärast tööl käima. Intressidega kogutud rahad jõuavad heolufondide kaudu kõigini. Pangakartellide valitsemisaeg on läbi.
vana inimene 15. juuni 2016 12:55
Eesti võibolla on võrreldes lääneriikidega hoopiski üleküpsenud. Meil on kogemusi,mida lääneriikidel ei ole. Meie katsetasime , või õigemini meie peal katsetati , kommunistliku ühiskonna ehitust. N-Liidul olid meeletud loodusressursid, mis olid odavalt käes ja mille tarbimine piiritu. Kõigil oli töö, kõik said palka. Palkade vahe ei olnud nii suur, kui praegu. Samal ajal olid nn.erisoodustusi-eripoed,puhkekodud,võimalused sõita välismaale,sõbralikesse riikidesse. Kortereid jagati väljavalituile,teised pidid samasugused korterid ostma 25- ks aastaks vormistatud laenuga. Ometigi kukkus see süsteem kokku, N-Liit lagunes. Kummaline on lugeda,kui mõni noorem inimene arvab,et meie ei ole veel valmis selleks, mida me oleme juba katsetanud.
15. juuni 2016 11:00
Tegelikult võib selle referendumiterohkuse kohta arvata ka nii, kohaliku omavalitsuse ja riigiorganid on arad, sest need ei soovi/suuda/julge neile valijatelt saadud mandaadiga ise otsustada. Ja autorile teadmiseks, et Eesti ei ole mitte mingis mõttes kehvem kui autori asukohariik, lihtsalt riigi asukoht ja sellest tulenev on Eestiga võrreldes taevalik. Lisaks peaks küsima, et kuidas on ikka nii juhtunud, et Euroopa läänepoolne osa, kes sai teises maailmasõjas võidu tänu USA sekkumisele, aga ka Nõukogude paariariigi Euroopa vallutusambitsioonide tõttu (Austrias oli ju pärast sõda 12 (Sic!) aastat Nõukogude okupatsioon, ja keda kaitses NATO (loe: USA) oma hiidsuurte baasidega, mis on ka praegu hästi mehitatud ja suured ja ehitas endale mugava kindluse ning ei pidanud mainimisväärseks, et neid aidanud fashistliku ja Hitleri Saksamaaga vähemalt samaväärselt julm Vene saabas tallas enda alla oma samuti täiesti normaalset läänelikku elu elanud naaberriigid lömaks. Ja praegu heietate ikka oma valgustatud läänest jne. Pole see läänepoolne Euroopa valgustatud midagi, lihtsalt ennasttäis rikas ülbik (pardon my french), kes pole oma idapoolsest osast isegi nii palju huvitatud, et oleks viimase kolmekümne aastaga endale selgeks teinud, et Ida-Euroopa ei ole mingi üks riik, kus räägitakse mingit ühtset idaeuroopa keelt.
arutleks siis 15. juuni 2016 10:13
innovatiivsed tooted ja teenused, mille eest teised on valmis raha andma ja maksma. Nood, mitte kodanikupalk teevad riigi ja selle elanikud rikkaks.
Kas loo autor kujutaks nüüd pisut ette, kui tänu innovatsiooni ja tehnika arengule kaob maailmast
kolmveerand töökohtadest. Alles jääb veerand töökohtadest. Kes neid kõrg innovatsiooni tooteid ja
teenuseid ostma/tarbima siis hakkavad? Teadupärast saab osta/tarbida ju ainult raha olemasolul. Järelikult saavad siis ainult need allesjäänud töökohtade omanikud. (ülejäänutel puudub sissetulek nende toodete/teenuste eest maksmiseks). Tarbimisega on nüüd ka selline asi, et mingil hetkel tuleb piir ka raha omavatel st mitte kellelgi ei ole söömiseks 10 kõhtu ja väga vähesed hakkavad tarbima tooteid lattu seisma. Mind väga huvitaks, kellele teistele loo autor need teenused ja tooted müüks, kui potensiaalsed ostjad on silmini end täis tarbinud ja rahatutel puudub nende tarbimiseks sissetulek.
Oled õige lähedal, 15. juuni 2016 11:21
või taipadki juba, et see endast kiiremini elamine ongi inikonna hukk. Sinna ei saa meist keegi, midagi parata. Lihtsalt loodusseadus.
arutleks veel 15. juuni 2016 13:01
no kas just kogu aga hukkuvad paljud.
Huvitaval kombel laidab loo autor koos Svetslastega kodaniku palka, samas kuldavad pagulased toetustega üle!? Seda teeb kogu EL. Lugupeetud kolumnist ja sveitslased pole vist aru saanud, et tegemist ongi ühe inimgrupile makstava tarbimiseks mõeldud kodanikupalgaga. Ei ole ju vahet, kas nimetada seda toetuseks või kodaniku palgaks, makstakse seda ju mittetöötavale inimesele toodete ja teenuste tarbimiseks. Kui see palk nii paha on, siis tuleks see immigrantide jamps lõpetada. Tõsi, siis ka majandus lõpetab kasvamise.
15. juuni 2016 09:30
Eestis tuleb kehtestada hoopis vaesusmaks et sundida vaeseid riigist põgenema.
skunks 15. juuni 2016 09:14
kuidas pole valmis.Aga muud igasugused sisserännet toetavad ja toetused on ju varnast võtta.Mõtlemiskoht valitsusele.Kas nii ikka saab käituda oma rahvaga.
Kodanikupalka ei saa 15. juuni 2016 09:28
vaid töömesilased. Teised, pagulased, parema elu otsijad ja nendega sehkendajad, riigikogulased, need kõik saavad töömesilaste panuse omale. Ise eriti vaeva nägemata.
15. juuni 2016 15:12
KODANIKUpalk sõna järgi on siiski ainult kodanikele, absurdne on toetusi maksta iglae turstile.
Külamees. 15. juuni 2016 07:07
Nimetatagu seda siis kodanikupalgaks, või millekski muuks, aga metsa ja maavarade müügist saadav KASUM tuleks kindlasti jagada kõigi kodanike vahel võrdselt, selle asemel, et see vaid ärimeeste ja poliitikute kaugastesse voolab. Ka transiiti peaks korraldama riik, sest transiit läbib ju KOIGI EESTLASTE maad, aga kasumi saab endale EESTI RIKKAIM MEES.

Meeldib 15. juuni 2016 03:30
15. juuni 2016 11:02
Olen Teist erineval arvamusel. Üleoleva läänlase tavaline isalik patroneeriv õpetuskõne.
lugeja 14. juuni 2016 20:40
Huvitav kui autor peks ise korraldama linnatransporti ja ummikute ärahoidmist võimalikult ladusalt, siis kuulaks ehk ka muud arvamust tasuta ühistranspordi osas. Ja kui üks seisukoht juba ekslik, siis võib sama olla ka ülejäänutega.
gee 14. juuni 2016 20:38
Jah, Teil on õigus, me tõepoolest ei taha midagi teha, kõik jooksevad probleemi eest laiali.
.