Raha

Iga kolmas eestlane vajab põhipalgale lisa (17)

Kristjan Väli, 14. juuni 2016 16:54
Paljud eestlased otsivad lisaraha teenimise võimalust. Foto: STANISLAV MOSHKOV
Täna avaldatud Swedbanki tellitud uuringust tuleb välja, et 39% inimesi on teeninud põhitöö kõrvalt endale lisaraha. "Teenin lisaraha selleks, et ära elada, mitte selleks, et endale kõige uuemat nutitelefoni osta," ütleb Rainer, kes ei ela ära ühe töökohaga.

Rainer on 25 aastane helitehnik teatris, kes oma põhitöö kõrvalt teenib lisa helirežissöör/helidisaineri ametiga. Tema lisateenistus ei ole stabiiline, ehk ta ei saa iga kuu arvestada lisasissetulekuga, vaid peab oma rahaasjad sättima nii, et kuu lõpuks ikka kõht jätkuvalt täis oleks. "Teenin lisaraha selleks, et ära elada, mitte selleks, et endale kõige uuemat nutitelefoni osta," ütleb Rainer. Noormees usub, et kusagil 1000 euro suurune netopalk rahuldaks teda. "Sellisel juhul saaks mõelda n-ö elu planeerimise peale, korter, laen ja pere. Alla selle oleks suhteliselt peost suhu elamine," hindab Rainer elulist olukorda. Rainer lisab, et normaalselt ära elamiseks peab Eestis ikka ropult tööd tegema.

Statistikaameti andmete kohaselt oli 2016. aasta I kvartali keskmine brutopalk 1091 eurot. Võrreldes mulluse sama perioodiga on tõusnud see summa 8.1%.

Samal teemal

12.07.2016
Neli viisi, kuidas mobiilipank su elu lihtsaks teeb