Paljud eestlased otsivad lisaraha teenimise võimalust. (STANISLAV MOSHKOV)

Täna avaldatud Swedbanki tellitud uuringust tuleb välja, et 39% inimesi on teeninud põhitöö kõrvalt endale lisaraha. "Teenin lisaraha selleks, et ära elada, mitte selleks, et endale kõige uuemat nutitelefoni osta," ütleb Rainer, kes ei ela ära ühe töökohaga.

Rainer on 25 aastane helitehnik teatris, kes oma põhitöö kõrvalt teenib lisa helirežissöör/helidisaineri ametiga. Tema lisateenistus ei ole stabiiline, ehk ta ei saa iga kuu arvestada lisasissetulekuga, vaid peab oma rahaasjad sättima nii, et kuu lõpuks ikka kõht jätkuvalt täis oleks. "Teenin lisaraha selleks, et ära elada, mitte selleks, et endale kõige uuemat nutitelefoni osta," ütleb Rainer. Noormees usub, et kusagil 1000 euro suurune netopalk rahuldaks teda. "Sellisel juhul saaks mõelda n-ö elu planeerimise peale, korter, laen ja pere. Alla selle oleks suhteliselt peost suhu elamine," hindab Rainer elulist olukorda. Rainer lisab, et normaalselt ära elamiseks peab Eestis ikka ropult tööd tegema.

Swedbanki uuringu tulemuste andmetel selleks, et igapäevatöö kõrvalt lisatöid ette võtta, peaks sissetulek 11% elanike arvates suurenema vähemalt 100 euro võrra kuus, 150 eurot motiveeriks lisaraha teenimisega alustama 28% elanikest, 200 eurot sobiks lisateenistusena 22% ja vähemalt 300 eurot sooviks teenida 22%. 400 eurot näeks piisava kuise lisasissetulekuna 11% elanikest, kes hetkel palgatöö kõrval rahateenimisega ei tegele. Ka ootuste osas jäävad naised meestele alla, olles sagedamini nõus väiksemate lisateenistusest saadavate summadega, samuti lepiks vähemaga 18-25-aastased noored. Kõige suuremat tulu lisateenistusest ootavad inimesed vanuses 45-54 eluaastat – lisasissetulek alla 150 euro kuus motiveeriks vaid väheseid.

Statistikaameti andmete kohaselt oli 2016. aasta I kvartali keskmine brutopalk 1091 eurot. Võrreldes mulluse sama perioodiga on tõusnud see summa 8.1%.

Jaga artiklit

17 kommentaari

W
www.reklaamauto.ee  /   22:31, 28. juuni 2016
www.reklaamauto.ee on viis kuidas teenida igakuu lisaraha
Külamees.  /   06:44, 15. juuni 2016
Tegelikult VAJAVAD kõik, Eesti oludes " normaalpalka " teenivad TÖÖ inimesed lisaraha, et eluga toime tulla ---enam-vähem inimese moodi toime tulla. Paraku ei jätku 2/3-ul selleks tervist, võimalusi ega tutvusi, et sandikopikatest põhipalgale lisa teenida. Seepärast valitsebki enamikus Eesti kodudes krooniline rahapuudus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis