Eesti uudised

GALERII | USA tõi Eestisse suure mobiilsusega raketisüsteemi HIMARS (24)

Toimetas Gerly Mägi, 14. juuni 2016 14:38
Foto: Simmo Saar/Kaitseväe Peastaap
Täna hommikul jõudsid esimest korda Tallinna lennuväljale Ameerika Ühendriikide kaks raketipatareid M142 HIMARS, et osaleda õppusel Saber Strike Tapal ja keskpolügoonil.

Ameerika Ühendriikide 2. ratsaväerügemendi staabiohvitseri major Patrick Vardaro sõnul on raketisüsteemi õppusele toomise eesmärk tõsta liitlaste koostöövõimet ning õpetada eestlasi sellise relvaga lahinguväljal arvestama. "Raketikompleksid osalevad keskpolügoonil lahinglaskmistel, peamiselt keskendume meie ja liitlaste infovahetusele ja tuletellimise protseduuridele," ütles major Vardaro.

HIMARS (High-Mobility Artillery Rocket System) on suure mobiilsusega koondtule raketisüsteem, mis on ette nähtud koondumisalal asuvate suurtüki-, õhutõrje- ja tuletoetussüsteemide, veokite, lahingumasinate, soomustransportööride hävitamiseks, samuti oma üksustele ja toetusvahenditele tuletoetuse osutamiseks.

Süsteemiga saab lasta nii juhitamatuid kui juhitavaid rakette, maksimaalne laskekaugus ulatub 300 kilomeetrini. Eestisse saabunud raketisüsteemid on pärit Ameerika Ühendriikide Tennesse rahvuskaardist ning osalevad õppuse teises faasis, kuhu on kaasatud nii ründelennukid, helikopterid kui ka 155mm suurtükid M777.

Samal teemal

02.08.2016
Ründelennukid Piibe maanteel: huvilistele õnn, kohalikele mitte eriti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee