Tiit OjasooFoto: TEET MALSROOS
Toimetas Gerly Mägi 14. juuni 2016 13:10
Kümme riigikogulast on allkirjastanud avalduse, millega nõuavad näitlejanna vastu käe tõstnud NO99 teatri kunstilise juhi ja direktori Tiit Ojasoo ametist vabastamist.

Avaldus on adresseeritud kultuuriminister Indrek Saarele ja NO99 teatri nõukogule.

"Meie allakirjutanud, leiame, et vägivallakuriteo toime pannud teatrijuht Tiit Ojasoo tuleb ametist vabastada. Samuti on kadunud usaldus, et eeskujulikult ja laitmatult tegutseb teatri nõukogu, mille esimees on leidnud ja avalikult arvamust avaldanud, et juhtum ei ole teatri tööga seotud ja seega ei kuulu nõukogu arutluse alla ning on pidanud õigeks teatrijuhi jätkamist.

Statistikat vägivallast, eriti naistevastasest vägivallast, me ei hakka siinkohal kultuuriministrile välja tooma, sest need valusad numbrid on avaliku võimu esindajale lihtsasti kättesaadavad. Sama iseenesestmõistetav on allakirjutanute arvates fakt, et avaliku asutuse juhi käitumine on ühiskonnas eeskujuks, norme kujundav ja ühsikonna arengut juhtiv. Seetõttu ei ole peale toimunut võimalik teatrijuhi jätkamine.

"Teater No99 on teater, aga veel palju enamat", kirjeldatakse peamiselt avaliku raha eest opereeriva teatri kodulehel. Nõustume sellega ja leiame, et teatrijuht peab oma tegude eest vastutama ameti kaotamisega, sest tema jätkamine peale toimunut annab ühiskonnale väga vale signaali. Vägivallal ei ole õigustust."

Avaldusele on alla kirjutanud Yoko Alender, Andres Anvelt, Krista Aru, Viktoria Ladõnskaja, Marianne Mikko, Mart Helme, Martin Helme, Laine Randjärv, Priit Sibul ja Märt Sults.