Eesti uudised

Maa-ametit kauaaegne juht Raivo Vallner lahkub ametist (1)

Toimetas Gerly Mägi, 14. juuni 2016 12:23
Raivo VallnerFoto: Sven Arbet/Ekspress Meedia
Maa-ametit pikka aega peadirektori või asetäitjana juhtinud Raivo Vallner lahkub 1. juulist ametist ning jääb pensionile.

Raivo Vallner on Maa-ameti eesotsas olnud alates ameti loomisest jaanuaris 1990 ehk enam kui 26 aastat. Eesti maaküsimustega on ta tegelenud juba üle 34 aasta ehk 1982. aastast, kui alustas tööd tollase Põllumajandusministeeriumi Maakorraldusvalitsuse juhataja ja maa kasutamise ning kaitse riikliku peainspektorina.

"Maaga seonduv oli ja on valdkond, mis puudutab meid kõiki, seega on korrastatud maasuhted väga olulised. Mul on olnud erakordne võimalus osaleda Maa-ameti ülesehitamisel ja selle kaudu ka maareformi läbiviimisel ja maainfo andmebaaside loomisel ning arendamisel," ütles praegu peadirektori esimese asetäitajana töötav Raivo Vallner.

Keskkonnaminister Marko Pomerantsi sõnul on Maa-amet Keskkonnaministeeriumi valitsemisalas ainuke asutus, mis on püsinud juba Eesti taasiseseisvumisajal rajatud vundamendil, ja seda suuresti tänu Raivo Vallnerile. "Ma ei tea meil teist nii staažikat ja visa kõrget riigiametnikku, kes läbi keeruliste aegade ja 16 erineva ministri alluvuses töötades on üht valdkonda nii kindlalt hoidnud ja arendanud," ütles minister. "See on suur ja austusväärne panus Eesti riigi arengusse."

"Raivo Vallner pani Maa-ametile aluse, oli ameti suuna määraja ja hoidja," rõhutas ka Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. "See on olnud väga suur ja väga tänuväärne töö. Kuid lisaks sellele pani ta aluse ka kogu Eesti maamõõdistamisele. Need tema seatud asimuudid jäävad nüüd meie hoida ja kaitsta," lisas Tiits.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee