Eesti uudised

Kadunud olnud Grete lähedased: "See pole tema moodi nii ära kaduda." (2)

Liis Vaksmann, 14. juuni 2016, 06:00
KADUNUD: Juba mitmendat päeva on 15aastane Grete teadmata kadunud.  Facebook
Möödunud reede keskpäeval jäi Pärnu kandis teadmata kadunuks 15aastane Turbast pärit Grete, kes oli ­läinud koos noorema õega Pärnusse sugulaste juurde ja tahtnud hiljem üksinda linnapeale minna. Tänaseks on ta leitud.

Grete sõbrannad kinnitasid, et selline ärakadumine pole tüdrukule omane. "Tegemist on korraliku ja tubli tütarlapsega, kellega pole varem probleeme olnud," rääkis üks sõbrannadest.

Ka peretuttav kinnitas, et Grete on igati korralik. "Me ei suhelnud väga tihedalt, kuna minu ja Grete vanusevahe on viis aastat, aga nii palju ma tean, et ta pole sellist tüüpi, et käiks ­pidevalt pidudel ja ei annaks ­endast märku," kirjeldas ta neiut.

Grete ema oli murest murtud. "Ma isegi ei proovi seda siin kuidagi kirjeldama hakata, mida ma praegu tunnen," räägis ema.

"Tean temast täpselt nii palju, kui palju praegu sellest kirjutatud on ja rohkem mitte midagi. Ta ei ole kunagi kuskile läinudki ilma küsimata, ilma ütlemata ja ilma minu teadmata. Seda kummalisem see kõik ongi, kui ta saadab sellise sõnumi, nagu seal Postimehes kirjutati."

Nimelt olla Grete reede õhtul kella 19 paiku helistanud oma Harjumaal elavatele lähedastele ja öelnud, et on kuni järgmise nädala lõpuni sõpradega Pärnus ja lülitab telefoni välja.

Üks neiu tuttavatest teadis rääkida, et omavahel juhtunut arutades tuli välja, et Gretel olla ka poiss-sõber.

"Endast vanem kutt, kellest keegi midagi ei teadnud ja minu teada ei ole keegi teda ka näinud. Teada on, et kutiga oli ta päris kaua aega suhelnud kuidagi x-moodi," teadis ta rääkida.

"See ongi kahtlane, et Grete pole temast midagi rääkinud ka kellelegi. Teatakse ainult, et on mingi kutt ja rohkem midagi."

Tuttav teadis ka konfliktist, mis oli alles hiljaaegu toimunud tolle tundmatu poiss-sõbra ja Grete klassivenna vahel: "See kutt oli Grete telefoniga helistanud tüdruku klassivennale ja ähvardanud teda ära tappa, kui ta temaga veel suhtleb."

Klassivend kinnitas, et Grete noormees talle helistas. "Helistas mulle Grete telefonilt. Alguses küsis, miks ma helistasin, sest olin Gretele kogemata Facebooki messenger’is helistanud. Siis ütles, et ma rohkem Gretega ei suhtleks ja temast eemale hoiaksin," rääkis noormees.

"Pärast seda ütles ta, et ma peaksin Grete ees vabandama ja pani telefoni kuulari peale, sest Grete oli seal kõrval. Ma siis ütlesin, et palun vabandust jah. Minu öeldu peale ta natuke ärritus ja ütles, et kuule tatt, et ma võin ühe liigutusega su ema auto õhku lasta ja et ta võib mu ükskõik kui avalikus kohas ära röövida, ja kui keegi peaks mögisema hakkama, et inimrööv, siis näitab töötõendit ja kõik on korras. Ütles veel, et kui ma Gretele veel midagi teen, siis ta viib mu metsa ja sandistab ära."

Neiu otsingud jätkuvad

Lääne prefektuuri pressiesindaja Heiko Leesment ütles, et politseile anti kadunud tüdrukust teada laupäeva õhtul kella 20 paiku.

«Teates kirjeldati, et tüdruk oli päev varem kella 19 paiku oma Harjumaal elavatele lähedastele öelnud, et on kuni järgmise nädala lõpuni sõpradega Pärnus ja lülitab telefoni välja,» rääkis Leesment.

Teade edastati kohe politseipatrullidele, kes alustasid saadud kirjelduse põhjal otsinguid. Samuti kontrolliti Grete võimaliku poiss-sõbra seotust tüdruku kadumisega.
Grete on kõhna kehaehituse ja pikkade tumedate juustega.

Teadolevalt oli tal viimati seljas beež mustade nahast varrukatega jope, jalas tumesinised teksad ja valged tennised. Politsei palub kohe pöörduda politsei poole, kui kellelgi on infot kirjeldusele vastava inimese kohta või rohkem teavet tema võimalikust asukohast.

Grete leidi eile õhtul.

Samal teemal

13. juuni 2016, 22:11
Pärnus kadunud 15-aastane Grete on leitud

2 KOMMENTAARI

N
! 15. juuni 2016, 00:26
Noor igavlev neiu käis ilmselt lihtsalt veidi seiklemas. Mis selles imet? Vanasti, jah, oleks taolistel alla,´meetri-seiklejatel pärast kodus tagumik viilikirja löödud. Kuid praegu on see teatavasti keelatud.
a
asdf 14. juuni 2016, 08:38
Mis te seal Õhtulehes omavahel üldse ei suhtle või? Eile õhtul kirjutasite, et tüdruk on leitud, täna siis jälle selline artikkel.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee