Maailm

Tulistamine Orlando geiklubis: mida me teame? (12)

Toimetas Piret Pappel, 13. juuni 2016, 10:05
Luis Omar Ocasio-Capo Foto: HANDOUT
Pühapäeval avas väidetavalt Islamiriigile truudust vandunud mees USAs Orlando geiklubis tule ning tappis 50 ja haavas 53 inimest. See on ohvriterohkeim tulistamine USA ajaloos.

Kahtlusalune on 29-aastane Omar Mateen, USA kodanik, kelle vanemad pärinevad Afganistanist. Mateen oli lahutatud ja panga laenudokumentide järgi uuesti abielus.

Omar Mateen Foto: HANDOUT

Tema endine abikaasa Sitora Yusufiy kinnitas CNNile, et mõne kuu möödudes hakkas mees tema kallal vägivalda tarvitama. Naise sõnul võis mees kannatada bipolaarse häire all ja kuritarvitada steroide. Mateen oli usklik, kuid Yusufiy sõnul ei mänginud see rünnaku korraldamises suurt rolli.

FBI teatel oli Mateen aastatel 2013 ja 214 kaks korda uurimise all. teda kahtlustati seotuses terroristidega, kuid leiti, et ta pole ohtlik.

2014. aastal arvati, et Mateen võib olla ühenduses Moner Mohammad Abusalhaga. Too USA kodanik sõitis Süüriasse ja ühines seal enesetaputerroristidega.

Mateeni tööandja turvafirma G4S kinnitas, et mees töötas neil alates 2007. aastast. Ühe kaastöötaja sõnul kasutas Mateen pidevalt rassistilikke ja seksistlikke väljendeid. Möödunud nädalal ostis Mateen Floridast igati seaduslikult kaks relva.

Sündmuskoht. Ööklubi Pulse, Orlandos. Mateen avas varahommikul kohaliku aja järgi kella kahe paiku rahvast täis lõbustuskohas tule ja võttis umbes 30 inimest pantvangi.

Ööklubi PulseFoto: MANDEL NGAN

Umbes kella viie ajal varahommikul tulistas politsei eriüksus Mateeni surnuks. Üks politseinik sai operatsioonis haavata.

Hukkunud. Praeguseks on Orlando linn avaldanud seitsme surmasaanu nimed: Stanley Almodovar III, Peter O. Gonzalez-Cruz, Juan Ramon Guerrero, Luis Omar Ocasio-Capo, Eric Ivan Ortiz-Rivera, Edward Sotomayor Jr. ja Luis S. Vielma.

Noorim hukkunu oli 20aastane Luis Omar Ocasio-Capo.

Luis Omar Ocasio-Capo Foto: HANDOUT

Terrorirühmitus Islamiriik võttis rünnaku eest vastutuse. Nende sõnumi kohaselt viis rünnaku läbi Islamiriigi võitleja. Samas ei kinnita Mateeni ja Islamiriigi otseseid seoseid veel miski.

Samal teemal

2. oktoober 2017, 21:52
Viimase 10 aasta massitulistamised USA-s
28. november 2016, 18:14
VIDEOD JA FOTOD | Ohio ülikoolis ründas somaallane lihunikunoaga, politsei laskis ta maha
15. juuni 2016, 11:27
USAs uus tulistamine: üks surnud, kolm haavatud
15. juuni 2016, 09:38
Politsei peab Orlando tulistaja naist veretöö kaasosaliseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee