Eesti uudised

Mare Liiger hoiatab: vingugaasi nimetatakse vaikseks tapjaks 

Toimetas Martin Šmutov, 12. juuni 2016 23:13
Tuntud arst Mare Liiger jagas Grillfestil õpetussõnu vingugaasimürgitusest hoidumise kohta.

"Vingugaasi nimetatakse vaikseks tapjaks," rõhutas Mare ja lisas: "On oluline teada, et vingugaas on natuke raskem kui tavaõhk või pea sama raske, kuid mitte kergem."

Mare meenutas, kuidas on näinud vingugaasianduri kasutusjuhendit, kus andur oli joonistatud lakke, kuid tegelikult peab see olema poole kuni pooleteist meetri kõrgusel ja mitte mingil juhul laes.

Kuna odavamad vingugaasiandurid niiskust ei kannata ning vannitoas ei tööta, siis on tavapärane, et enim vingugaasist põhjustatud õnnetusi juhtub vannitoas.

Vingugaasiõnnetus võib juhtuda ka köögis või suvilas - enim juhtub taolisi õnnetusi just vanades majades, kus ventilatsioonilõõridega on isetegevust tehtud või suletakse küttekollete siibrid liiga vara.

Vingugaasimürgitust on raske ära tunda - kuna süptomiteks on peavalu, väsimus ja unisus, siis seostatakse neid tihti mingite muude põhjustega.

Korralikud vingugaasiandurid töötavad ka niisketes ruumides, seetõttu soovitab Mare Liiger igal juhul teha küttekolletega või gaasiboileritega elamu puhul selle ühekordse investeeringu, et hoida oma elu.

Samal teemal

14.04.2017
EKRE Soome osakonna juht Mare Liiger „Põdra TV-s“: Eestis kasutavad inimesed kiirabi taksona
18.07.2016
Gaasileegi kummaline värv, mitu hukkunud last ja endiselt hulgaliselt vastamata küsimusi
13.06.2016
Vingugaasiandur kohustuslikuks?
10.06.2016
Vingugaasiandur võib muutuda kohustuslikuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee