Eesti uudised

"Oh õudust! Tütar ütles, et klassikaaslased mängivad kägistamismängu!"

Katrin Helend-Aaviku, 13. juuni 2016, 06:00

55 KOMMENTAARI

a
Anne/ 13. juuni 2016, 17:41
Nagu alati, arvamusi seinast seina. Mõned tähelepanekud: 1. see "mäng" ei põhine kiusamisel, vaid uudishimul. Laps peab lihtsalt teada saama, mis sii juhtub, kui... jne. Vanem või õpetaja võib talle seletada kui palju tahes, et nii ei tohi, see ei loe. 2. Pedagoogid on koolis, aga ei joo 7 tundi päevas kohvi, ei istu fb-s ja ei astu haiget saanud lastest naerdes üle, vaid parandavad kodus tehtud või tegemata jäetud koduse kasvatustöö vilju. 3. Tänapäeval, kui lapse kaitseks on sada seadust, aga ei vanema ega õpetaja kaitseks mitte ühtegi, on selge, et laps eabväga hästi, kui palju ja keda ta peab kuulama. 4. Vabakasvatus ja kasvatamatus on siiski kaks iseasja - vabakasvatus ikkagi seab lapse käitumisele kindlad raamid ja piirid. 5. Ühtegi "mängu" ega midagi muud sellist, mis võiks õpetaja silmale märkamatuks jääda, ei minda mängima õpetaja nina alla. Selleks leitakse mõni teine võimalus - tühi garderoob, katlamaja, kuuritagune nurk jne. Asjatu küsida, kus õpetajate silmad on. Eks ikka seal, kus nad vanastigi olid, Ja mine tea, kui õpetajad hakkavadki mööda nurgataguseid "patrullimna", et siis ei tule keegi välja seadusega, mis selle ära keelab. Lapsel on ka inimõigused ehk nüüd oleme alguses tagasi - peaks nagu keelama, aga kuidas? Ehk oskavad targad kommenteerijad nõu anda kaagutamise, mahategemise ja ärapanemise asemel?
t
taat/ 13. juuni 2016, 15:57
Aasta oli 1973,kartulivõtuaeg Audrus. Prooviti ka minu peal see jama ära. Kallid noored,ärgem tehkem meie lollusi järele!
v
vanaema Anne/ 13. juuni 2016, 13:35
Kõik need klassikiusajad on selge näide perekonnast, kus laps on vaid sünnitatud maailma, kuid kasvatada arvatakse, et pole vaja. See maksab vanematele kibedalt kätte (kui nad muidugi oskavad tunda süütunnet, häbi ning kurbust) juba lasteaias. Kasvatamatud lapsed hakkavad juba seal kiusama ja teisi lapsi ning õpetajaid terroriseerima, koolis see kõik vaid jätkub...Vanemad tavaliselt eitavad seda kõike. Ma ei mõista, miks lastakse ka TÄNASEL päeval sellel nõnda minna? Täna, kus koolides on kaamerad väljas jne. On ju selged tõestusmaterjalid olemas, missugune laps täpselt mängib ohtlikke mänge, kiusab teisi, teeb liiga jne. Selle lapse vanematele määrata TRAHV! Jah, suuremat sorti rahasumma, mille vanemad maksavad koolile ja kui taoline asi veel kordub, siis visatakse see laps koolist välja. Ainult raha distsiplineerib, sest kellel seda liiga palju on. Lapse käitumise eest vastutavad kuni 18 aastaseks saamiseni tema vanemad ja kui ta teiste laste tervise ohtu seab, siis peab selle eest vastust andma. Vastasel juhul ei muutu miski! Kui ikka laps ei oska koolis käituda, võtku vanemad koduõpetaja ja maksku tuhandeid- miks peavad teised lapsed ja õpetajad elama mingi kasvatamatu väikese terroristi hirmu all?
k
kahe käega poolt!/ 13. juuni 2016, 14:15
Olen Annega samal arvamusel. Taolin etrahv oleks mingigi mõistlik nö kahjutasu selle eest, et õpetajad on pidanud mängima papagoid s.t tulemuseta keelama ühte ja sama last jälle ja jälle 10x poole tunni jooksul, mõistai tulemuseta! Sellepärast, et laps, kellele ei ole kodus õpetatud, et koolis tuleb kuulata õpetaja sõna ning suhtuda viisakuse ja austusega nii õpilastesse, kui õpetajatesse. Sellist last on mõttetu keelata! Leian, et kasvatamatute laste vanemad ei peaks, ega tohiks käsi laiutades ja puhta nahaga pääseda. Ma tean, et paljud vanemad otsivad õigustusi, öeldes, et nende laps on "teistsugune" või siis üldse väites, et nende laps kedagi ei kiusa, on kukupai. Aga vaatame siis koos kooli juhtkonnaga videolindilt üle?
m
Mann/ 13. juuni 2016, 18:35
1972 kooli internaadis prooviti sama mängu ja see ei olnud mingi kiusamine vaid iga laps tegi seda ise. Ei olnud mingit terroristist last ja kool ei olnud ka alaarenguga laste oma
l
leo/ 13. juuni 2016, 12:50
Loomulikult on neid inimesi, kellel oma turbapäisuse tõttu on koolist ja õpetajatest ainult ebameeldivad mälestused. Hea,et suudavad vähemalt reformierakonna ja sotside poolt hääletada. Üldiselt aga on õpetajate ülesanne ikkagi õpetada ja mitte kogu aeg parandada mõningate lapsevanemate poolt tegemata jäänud koduse kasvatustöö vigu
o
okas/ 13. juuni 2016, 12:02
KUS KUR.AT PEDAGOOGID SIIS ON?! kui mõni lollitamisest ajukahjustusega laps jälle koolis vm kohas veretöö korda saadab siis vingutakse jälle, et AGA SEE OLI JU NIIII TORE ÕPETAJA.. on õpetajad maasvedelevast lapsest mööda käinud ega tee midagi, naeravad ainult: näe, jälle SEE poiss nutab seal, prillid katki.. ja jalutavad jalgu hoolega üle tõstes lapsest mööda..
Kiusajateks olid samade õpetajate lapsed kiusatuga samast klassist. Nii ei tehta väljagi hingeldamismängudest, kägistamismängudest ega kiusamisest. Õpetajad on vahetunnil FBs või klatśivad üksteist. Valve laste üle on olematu.
Kes ütleb, et asi on alati vabatahtlik? Teiseks, kes ütles, et ajukahjustust ei tekkinud? aga vägivald naise ja laste üle? käitumisprobleemid? alkoholism, suitsetamine mõnuained ongi asendamaks kägistamismängu. täiskasvanud enam nii totraid asju ei tee sest muud enesehävitusvahendid on saadavamal ja mõju on tugevam. Seltskonnas kägistamismängu mängida oleks juba üsna hullumaja piletiga samas kui alko-narko on "normaalsem", "täiskasvanulikum".
Ajukahjustuseks piisab väga vähesest. Kõike ei pruugigi tunda ja kõike ei oska hiljem kaardistada.
Mind kutsuti kampa "hingeldamismängule". ma ei saanud aru kuidas võib üldse midagi nii idiootset teha. Ma isegi ei proovinud vaid läksin minema. Tundus nõme ähkida kuni pea uimaseks läheb ja sa pikali kukud. Küsisin, et mis siis saab kui kellelgi midagi läheb valesti (süda, langetõbi, vererõhk)? Eks nad oleks siis ilmselt minema jooksnud ja kui kellegi laip millalgi leitakse siis " keegi ei tea mis juhtus" ja keegi ei näinud" . Sots. meedia nutab, lillekesi ja karukesi viiakse ja asjaosalised on vait nagu haud. Ning loomulikult politsei ei suuda "juhtumit" lahendada.
h
Hus/ 13. juuni 2016, 11:59
Ma küll ei tea, kuidas tänapäeval on aga kunagi minu kooliajal oli igal korrusel üks õpetaja vahetunnil korrapidajaks.
t
to: hus/ 13. juuni 2016, 13:12
Vaata, kullakene, tänapäeval on neid kasvatamatuid tatikaid lihtsalt NII pagana palju, et ükski õpetaja ei jaksaks, ega peagi neid valvama! Vanasti oli õpetajate vastu austus ja sellist asja ikka ei olnud, et 2 klassis laps jutule vahele segab või lihtsalt keeldub midagi tegemast, mis talle ei meeldi. Tänapäeval ongi see, et iga lapsevanem saabki vastutada selle eest, kuidas ta laps on või ei ole kasvatatud!
m
mundo/ 13. juuni 2016, 10:56
seda mängu mängiti tõesti juba ka minuajal 35 aastat tagasi ja oli vabatahtlik kedagi ei kägistatud vastutahtmist
r
Ra/ 13. juuni 2016, 10:41
Sama oli meil 15 aastat tagasi, aga ei kägistatud üksteist vaid iseennast. Seni kaua see toimus kuni üks poiss minust klass eespool ennast kodus üles poos.

i
imestunud/ 13. juuni 2016, 10:18
Olen siiralt imestunud, et leidub inimesi, kes justkui õigustavad sellist tegevust väitega, et nii tehti ka 20 või 40 aastat tagasi. Kas tõepoolest siis oli see normaalne tegu? Kas needsamad inimesed ei peaks nüüd seda enam püüdma teiste samalaadseid lollusi ära hoida? Ilmselt tuleb jällegi oodata ära mõne lapse sandistumine või isegi surm, seleks, et muudetaks oma suhtumist ja keegi selle probleemiga ka tõsiselt tegeleks.
i
Imestunud/ 13. juuni 2016, 10:48
Siin ei ole mingeid õigustusi. Ma mäletan, et seda "mängu" mängiti ka 20 aastat tagasi. Minu üllatuseks, käib see õudus edasi. Ühte võin üelda, kõik need algatajad (ehk siis kägistajad) on argpüksid . Üks asi veel, need poisid istuvad kõik vangis, kes eestis, kes mujal maailmas. Proovisin mitmeid kordi nende vanematega (kägistajad poisid) rääkida-peaga vastu seina jooksmine. Ainult õigustused jne. Avastasin enda vanemal pojal (tolla ta oli 12-13 aastat vana) suured sinised kägistamisjäljed kõri piirkonnas. Mida te arvate, mis tunne mul oli. Ausalt õeldes, antud juhul peaksid need lapsevanemad karistada saama.
o
oma lapsepõlv/ 13. juuni 2016, 11:00
vägitsi küll ei kägistanud kedagi
k
kõver peegel/ 13. juuni 2016, 10:58
Kindlasti ei ole normaalne, aga miks range kasvatus pole vilju toonud? Kasvatanud, kasvatanud, aga näe, ei kuule sunnikud sõna,
l
lugeja/ 13. juuni 2016, 10:04
Kus on lapsevanemad, kelle võsukesed selliseid asju teevad, laste kasvatus hakkab ikkagi kodunt? See on see vabakasvatus, kus lapsed võivad kõike teha ja vanemad ei tee sellest väljagi, ainult naeravad selle peale ning kui julged laste tegude kohta vanematele rääkida, siis saad ise sõimata.
m
/ 13. juuni 2016, 10:27
Sinu laps võibolla sul on seeliku sabas ja vabadust pole näinud (ilmselt ei näe kah), teised liiguvad, mängivad iseseisvalt, ja laped mõtlevad igasugu asju välja. Kägistamisemäng on tuttav ka mul lapsepõlve ajast (muidu tol ajal vabakasvatusest mittt keegi mitte midagi ei teadnud, lapsed sai vitsa nii et tolmub), mitte midagi uut siin päikese all. Siis veel hoiti hing kinni ja suruti kõrasti kätedega rindkere. Laste fantaasia on piiratu.
b
Bjjgu/ 13. juuni 2016, 10:01
Seda mängisime meie 20 aastat tagasi. Kõik elus terved ja perede ja töö kohtadega. 20 aastat tagasi tegime me 15 aastaselt koolihoovis suitsu ka. On asju mis ei muutu. Ükskõik kui palju ajakirjandus plärrab.
s
skoor ei valeta (-12)/ 13. juuni 2016, 10:33
Tundib et igaüks teab kedagi, kes mängu tõttu oleks surnud. Tahaks teda rohkem, keegi nendest (hetkel 12) isikutest võiks ju rääkida täpsemalt.
h
13. juuni 2016, 11:01
Hallo, kus on jutud surnutest?
t
to..mis iganes sa oled./ 13. juuni 2016, 12:02
Seda "MÄNGU"??? Seda nimetad sa mänguks? Vene rulett, narko, vägistamine- see ka mõne jaoks äkki mäng? Mis elu ja terved, äkki need, keda sa kägistasid "mängult", on psüühiiliste probleemidaga, lastetud, töötud?
m
mis iganes kunagine laps/ 13. juuni 2016, 16:20
laste jaoks see on mäng, ja punkt, ei teadnud et mõni suudab sündida vanaisa mõistusega
m
13. juuni 2016, 21:33
minu 1 pojaga nii ongi, süjaväes, eesti riigis... ka.
l
lapsevanem/ 13. juuni 2016, 09:57
Aga kodune selgitsutöö???? Teate küll aga ei seleta oma lapsele või arvab igaüks, et teised teevad, ainult tema laps on nunnu, ei kägista. See on lapsevanemate tegemata töö, et lapsed tekitavad üksteisele ohtlikke tarumasid.
t
to lapsevanem/ 13. juuni 2016, 14:26
tean perekonda, kus 1 poeg on paadunud vanglakandidaat, teine poeg professor. ema kasvatas mõlemat ühtemoodi. pätist hakkab juba asja saama, on tõusuteel paremuse sekka. alati pole vanemate tegemata töö ja kasvatuse vili see, mis tõukab last tegema halba teisele. neid faktoreid on palju. eks iga vanem tahab, et laps tuleks täisväärtuslik, pole vaja lisastressi tekitada. mu meelest on koolides "psühholoogid", kes peaksid tegelema ulakate lastega. kui juba nemad, kes on vastavalt haritud ja koolitatud, jagu ei saa, mis tavavanematest rääkida.
v
vanaema/ 13. juuni 2016, 09:57
et kuskohast sellised eluohtlikud seksalatooniga mängud tulevad? tundke veidi huvi milliseid raamatuid kooliraamatukogud pakuvad!
mina leidsin ühe vene juudi raamatu vikatiga surma pildiga kaanel kusagil viis aastat tagasi Kalamaja põhikooli raamatukogust (kahjuks ei mäleta satanistliku kapsa pealkirja ega autori nime), kui ütlesin , et lapsed ei peaks selliseid raamatuid lugema siis vaadati pilguga - ähhh! lubjakas, ajast maha jäänud!
seal oli kägistamismängu kirjeldus, jutt vampiirsest poisist kes imes verest tühjaks kõik õpetajad ja jutt sellest, et minge nüüd koju ja kägistage ära oma vanemad jms
ei maksa magada . lääne eliitpervertide satanism tungib euroväärtuste sildi all täie jõuga peale, see et satanistlikud rituaalid mõjuvad on kahjuks tõsi - vaadake vaid selle mõjuka S... kurjusest hõõguvat kärnkonnalaadset nägu või uurige pikemalt suure juubilari silmi - kui kurjad nad on, miks sellest on pikem lugu telegramm.ee NWO 2 lehel 2 osas
asi on veidi tõsisem kui vaid lapselik lollus
h
13. juuni 2016, 10:34
Huvitav, et minu lapsepõlvemälestusetes kägistamisemäng oh täitsa olemas, kuigi tol ajal teatavasti seksi ei olnud, vabakasvatus oli võõras mõiste ja vits kodus - tavaline nähtus.
t
täiesti napakad,/ 13. juuni 2016, 09:56
kes sellist mängu mängivad!
k
kus / 13. juuni 2016, 09:25
nad seda teevad siis,et teised lapsed näevad....koolis või?
ü
üks/ 13. juuni 2016, 09:23
Seda tehti ka 40 aastat tagasi.

n
nahkiir/ 13. juuni 2016, 09:16
E
???/ 13. juuni 2016, 09:05
Et enam seda ei mängita? Lollus on visa nagu umbrohi, see kipub pidevalt korduma.
j
Just nii/ 13. juuni 2016, 09:00
Ka lasteaias on ette tulnud selliseid mänge läbi aastate.
v
vanaema/ 13. juuni 2016, 08:26
Kas tänapäeva noored on siis nii rumalad, et sellise jaburdusega tegeleda? Adrenaliini jaoks?
j
jj/ 13. juuni 2016, 08:25
Õhtuleht tuleks nimetada LASTELEHEKS. Küllap täiskasvanud teavad seksipoose, põnevasi seksimise võimalusi, jne. Lastele oleks see huvitav, kui Õhtuleht oma peverssed ajakirjanikud otse laste poole pöörduksid oma "ajalehega".
s
Selline artikkel / 13. juuni 2016, 10:07
peaks tingimata täismahus lugemiseks olema. Tänane loetav osa (mida ka lapsed loevad) tekitab lastes ainult huvi, reklaamiks ainult nendele, kes pole veel proovinud. Enne tuleks ikka mõeda, milline artikkel tasuliseks panna.
p
pole küll arusaadav/ 13. juuni 2016, 11:19
Miks lapsed peaks lugema ÕL-e, vägivalda, rämpsuudiseid ja seksi täis topitud lehte? Sinu soovitusel või?
j
Juku/ 13. juuni 2016, 08:09
l
13. juuni 2016, 08:29
Lapsed ei mõista selliste mängude õnnetuid tagajärgi, seda tuleb kohe koooli teatada ja kui vaja siis ka politseisse. Kägistamismäng tõepoolest ei ole enam nalja tegemine.
t
Triinu/ 13. juuni 2016, 13:16
Tead, mõistusega laps ikka mõistab ja ei satu sellistesse mängudesse. Mõistusega lapse all mõtlen väikest inimest, kellel on vanematega normaalne side, kus asjadest räägitakse, ka sellest mida võib ja mida mitte ning miks viimane halb on. Mida see põhjustab talle endale ja teistele! Kasvatamatute laste vanemad söögu ise oma kibedaid vilju, muud pole öelda!
a
abc/ 13. juuni 2016, 08:08
Ja varsti julgevad õpetajad jälle palka juurde küsida. Häbi, õpetajad!
h
13. juuni 2016, 08:25
m
13. juuni 2016, 10:00
mis seos on sellel mängul ja õpetaja palgal?
sama hästi võiks öelda, et varsti julgevad lapsevanemad jälle peretoetuste tõistmist küsida.
l
Loomulikult/ 13. juuni 2016, 10:15
vastutavad õpetajad koolikorra eest, selliseid mänge mängitakse põhiliselt koolides. Kägistamismängud ja lokkav koolikiusamine on õpetajate tegemata töö.
l
loomulik on ainult see mis on su mokamööda/ 13. juuni 2016, 11:05
Vaat sina ilmselt tuled esimesena sõimata kooli, kui lapsi vahetundides pannakse jalutada nii nagu oli vanasti - kõik liiguvad ja valvsate silmade all- ei kaklusi, et kägistamisi, ei istumisi nurkades
e
esijutt maha võtta/ 13. juuni 2016, 08:01
hahahaa. selleest võib laps sexijutte edasi ajalehest lugeda. lugegu siis kõike.

k
13. juuni 2016, 07:56
Kui oma laps peaks kannatama sellise kägistamise tagajärjel eakaaslaste poolt,ma oleksin valmis need jõmpsikad ära tapma.Omal ajal sai ühe vägivaldse koolivenna tõttu,kes nüüdseks on õnneks surnud,kannatatud sama terrorit,ja mul on kaelalüliga anomaaliad.Saan magada ainult teatud tüüpi patjadega.Sisuliselt kogu eluks sant.
m
Mann/ 13. juuni 2016, 18:41
nad kägistavad ennast ju ise, mitte kaaslased!
h
13. juuni 2016, 07:47
hea, et vaheaeg on. ja õhtuleht võiks selle idiootselt suure teema esilehelt ära koristada, enne kui lapsed ärkavad ja netis tuhnima hakkavad.
kui mõni veel ei tea, siis siit saab teada ja proovida. jube.
kirjutage parem, mida lapsed suvel teha võiks. siis ei tule idiootsused pähegi.
r
raasiku memm/ 13. juuni 2016, 10:29
mis nuud juhtus ajakirjanik kas huupi ei pane on juba koolivaheaeg voi teemad said otsa
d
dinokas/ 13. juuni 2016, 07:38
Pool sajandit tagasi lõppes sama mäng pioneerilaagris alles pärast seda, kui üks poiss maha langedes oma näo kivi vastu puruks kukkus.
Kahjuks on enese võimete proovilepanek ja maailma tundmaõppimine meie arenguloosse sisse kirjutatud ja nii katsetavad kõik uued põlvkonnad enemiku tobedusi ikka ise-enda peal läbi.
Kes meist siis noorena vanemate noomitusi-hoiatusi kuulas? Äärmisel juhul aitas, kui oma silmaga nägid sündivat kahju.
n
no/ 13. juuni 2016, 06:31
lapsevanemad ,kes sellist asja kuulevad ja teavad kus koolides seda tehakse,minge kooli ja mainige ka opetajatele,teevad lastele selgeks millega selline asi voib loppeda,kui te kirjutate ajalehes sellest vahe abi.
n
no noo/ 13. juuni 2016, 07:32
Mis Sa arvad, et nad ei ole käinud ja läinud? Imelik mõtlemine!
Sellise vihje peale peaks kõik Eesti koolid selle teemaks võtma, mitte lapsevanem minema kooli. kasutu komm.
j
13. juuni 2016, 07:48
ja kas sa arvad, et lapsed kuulavad, kui öeldakse, et nii ei tehta?
kui kõik ümbrringi teevad ja midagi ei juhtu, siis miks minuga peaks juhtuma.
ja ongi pauk käes, sajast ühel juhtub. aga lootus, et see pole mina, see ju jääb.
m
13. juuni 2016, 21:46
mendid ei peaks tapmiskatse puhul süüdlasi karistama, v nende vanemaid, maksku trahve ja teadku, kas ikka lollid võivad kõike lubada v mitte ? ootaks mentide vastuseid selliste juhtumite kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee