Eesti uudised

Vingugaasiandur kohustuslikuks? (4)

Agnes Saik, 13. juuni 2016 06:00
Foto: Teet Malsroos
 Majandusministeerium kaalub võimalust muuta vingugaasiandur kohustuslikuks korterites, kus gaasiboileri või -pliidi suitsugaasid juhitakse korstnasse ja põlemisõhk võetakse siseruumist.

Aasta algusest saadik järjestikku juhtunud vingugaasisurmad ajendasid riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni majandus- ja taristuminister Kristen ­Michalilt pärima, kas Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) on õnnetusi süstemaatiliselt uurinud ja jõudnud ka järeldusteni iga juhtumi osas.

Samal teemal

Minister Michal teatab vastuses, et kõigi nimetatud juhtumite osas on algatatud haldusmenetlus. Surmaga lõppenud õnnetustega seoses on politsei alustanud ka kriminaalmenetluse.

"TJA on täheldanud, et õnnetustel on olnud sarnased tekkepõhjused: ebapiisav põlemisõhu juurdevool ja suitsugaaside juhtimine valesse lõõri. Need puudused on olnud tingitud omavolilisest ümberehitamisest, sealhulgas gaasiseadme valest paigaldamisest. Lisaks on olnud gaasiseadmed ja korstnad hooldamata," vastab minister.

Küsimusele, kas viimase aasta jooksul on õnnetuste piirkonna gaasijaamades tehtud muudatusi, vastab Michal, et TJA hinnangul ei saa õnnetused olla seotud gaasijaamadega, sest sealsed ümberkorraldused ei mõjutaks vingugaasi teket ega ventilatsioonisüsteemide toimimist.

Selliste õnnetuste ennetamise ja vältimise kohta toob minister välja, et TJA hinnangul on parim abinõu vingugaasianduri paigaldamine. "Ettepanekut arvestades kaalume vingugaasianduri paigaldamise kohustuslikuks tegemist sellistes gaasiseadmega korterites, kus suitsugaasid juhitakse korstnasse ja põlemisõhk võetakse siseruumist. Samuti on kaalumisel, kas ja kuivõrd on vaja täpsemalt reguleerida gaasiseadme korrashoidu, hooldust," märgib Michal vastuses riigikogu liikme Külliki Kübarsepa järelepärimisele, et ettepanekute realiseerimine ei eelda seaduse muutmist.

Michal lisab, et eriti oluline on teadvustada gaasiseadmetega seotud ohte, et suhtutaks tõsiselt õigete kasutustingimuste järgimisse.

Jaanuaris hukkus gaasiboileriga vannitoas Tallinnas 11aastane poiss ning vingumürgitusega toodi haiglasse 10- ja 16aastane laps. Märtsis suri vingumürgitusse Tallinnas 6aastane poiss ning Narvas 15aastane tüdruk. Mais viidi Tallinnas haiglasse 1- ja 4aastane laps.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee