Eesti uudised

Ülle Madise: riigiettevõtete juhtimises lüüakse kord majja! (41)

Andres Põld, 13. juuni 2016 06:00
Õiguskantsler Ülle Madise on veendunud, et probleem riigiettevõtete nõukogudega hakkab lahenema, sest seda teemat ei jäta tema, ei jäta riigikontroll ega ka riigikogu uurimiskomisjonid. «Õiguskantsleril ja usutavasti ka riigikontrollil ning Talviku komisjonil on mõni samm veel varuks,» vihjab Madise.Foto: Stanislav Moškov

Õiguskantsler Ülle Madise kinnitab, et riigiettevõtete nõukogudes istumine ei tohi olla mõnus äraolemise koht, vaid sinna kuulumisega ja tehtud otsustega kaasneb ka reaalne vastutus, kuni nõukogu liikme isikliku varalise vastutuseni. Poliitika rahastamise kohta märgib õiguskantsler, et seni on täiesti reguleerimata kolmandate isikute tehtav poliitpropaganda ning mis võib sellise olukorra jätkudes tekitada tulevikus suuri probleeme.

Kas teile ei tundu vahel, et teie töö on kui tuuleveskitega võitlemine? Ettepanekud on asjalikud, kõik saavad aru nende vajalikkusest, ometi midagi ei muutu?

Õnneks paljudel juhtudel ikkagi muutub. Neid olukordi on olnud küll ja küll. Üks viimatisi häid näiteid: ajakirjandus tõi välja inimese, kelle pahatahtlik tööandja oli petuskeemi raames töötajate registrisse kandnud ja ta jäi eelpensionist ilma. Ametnikud lahendasid selle koostöös õiguskantsleri nõunikega ära.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.11.2016
Kui palju raha kaotasid riigifirmade nõukogudest välja heidetud riigikogulased?
17.06.2016
Justiitsminister moodustas korruptsioonivastase nõukogu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee