Eesti uudised

Rõivas: liitlaste kohalolu Eestis peab kinnistuma NATO püsivaks poliitikaks (17)

Toimetas Kristin Aasma, 12. juuni 2016 12:49
Taavi Rõivas Reformierakonna üldkogul 12. juunil 2016.Foto: Mati Leet / Reformierakond / Facebook
Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul on Eesti kaitstus, meie julgeolek ja heaolu üks-üheselt seotud kuulumisega Euroopa Liitu ja NATOsse ning euroopalikku väärtusruumi, aga ka suutlikkuse ja tahtmisega tegutseda rahvusvahelisel areenil tõsiseltvõetava ja usaldusväärse riigina.

„Kuu aja pärast lähen ma NATO tippkohtumisele seisukohaga, et liitlaste kohalolu Eestis ei ole vajalik ainult täna ja homme, vaid see peab kinnistuma Alliansi püsivaks poliitikaks,“ ütles Rõivas pühapäeval toimunud Reformierakonna Üldkogul.

Samal teemal

„NATO sõjaline kohalolek on uus normaalsus ning see peab suurenema selliselt, et kohalolu ei saada mitte ainult tugevat poliitilist signaali, vaid kohalolevad üksused on piisavalt võitlusvõimelised, et hakata vastu ükskõik millisele vaenlasele,“ sõnas peaminister.

„Soovin, et kõik liitlased kinnitaksid Varssavis üheskoos oma pühendumust kaitsekulude tõstmisele kahele protsendile sisemajanduse kogutoodangust. Kui me kõik panustame, siis me saame tagada, et ajaloo rasked õppetunnid enam kunagi ei korduks,“ lausus erakonna esimees.

Rõivase sõnul ei tasu kollektiivkaitset ja liitlaste solidaarsust kahtluse alla seada. „Eestis on viimase kahe aasta jooksul kinnistunud NATO õhuturbemissioon, laienenud ja regulaarseks on muutunud NATO sõjaliste õppuste toimumine ning Eesti territooriumile on paigutatud roteeruvad liitlasväed.“

„Välis- ja julgeolekupoliitika on tänapäevases maailmas eksistentsiaalne küsimus sellest, kas vabadus, õiglus ja õigus ning meie harjumuspärane elukorraldus jääb püsima ka meie lapselaste jaoks,“ toonitas Rõivas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee