Eesti uudised

EKRE kongress valis presidendikandidaadiks Mart Helme (76)

Toimetas Kristin Aasma, 12. juuni 2016 12:41
Mart HelmeFoto: Teet Malsroos
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Pärnu Kontserdimajas kogunenud kongress otsustas, et vabariigi presidendi kandidaadiks esitatakse erakonna esimees Mart Helme.

"Võitlus Kadrioru pärast ei saa olema kerge. Peame arvestama, et eelmistel kohalikel valimistel oli meie erakond alles liiga nõrk, et saavutada olukord, kus suur hulk valijamehi tuleksid meie parteist või meie osalusel toimivatest valitsusliitudest. Sellest hoolimata näitavad küsitlused, et see võitlus pole lootusetu," rääkis Mart Helme kongressil peetud kõnes.

Samal teemal

"Inimesed on kartellierakondade omavolist sedavõrd väsinud, et isegi seni tugeva distsipliiniga parteide liikmed pole tagatubadele enam lojaalsed ning laias laastus pooled võimalikest valijameestest on siiani keeldunud oma
eelistusi avaldamast. Me saame kindlalt väita, et paljud neist eelistavad meie erakonda ja meie erakonna kandidaati. Seda enam et äsja riigikogus vastu võetud haldusreform on inimesed kohalikes omavalitsustes tõsiselt tigedaks teinud," kõneles Helme.

"Konservatiivse Rahvaerakona erakonna ülesanne on hoolitseda selle eest,
et Kadriorgu ei maanduks kartellierakondadele kuulekas marionett, kes
vastuvaidlematult haldusreformi taolised värdreformid ja kooseluseaduse
sarnased värdseadused eesti rahva vastu vihakõnesid pidades välja
kuulutab. Mina niisuguste presidentide hulka ei kuuluks.

Kavatsen Kadriorgu kõigi mulle looja poolt antud annete, oskuste ja kogemustega esindada meie riiki, meie rahvast ja rahvuskonservatiivset
maailmavaadet. Ilma silmakirjalike vihakõnedeta, ilma ärmatamise, ilma
nätsu närimiseta,“ lubas EKRE presidendikandidaat Mart Helme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee