Peaminister Taavi Rõivas Reformierakonna üldkogul 12. juunil 2016.Foto: Mati Leet / Reformierakond / Facebook
Toimetas Kristin Aasma 12. juuni 2016 12:31
Täna Kõue mõisas kogunenud Reformierakonna üldkogul ütles erakonna juht Taavi Rõivas, et kestliku majanduskasvu alus on Eesti ettevõtete edukas tegevus.

„Selleks, et meil oleks ka tulevikus majanduskasvuks vajalike oskustega töötegijaid, tuleb investeerida hariduse kvaliteeti ja aidata tööturule piiratud töövõimega inimesed. Samuti tuleb soodustada töökohtade loomist jätkates tööjõu maksukoormuse langetamist ja lubada targalt juhitud ning teadmistemahukaid töökohti täitvate inimeste liikumist,“ rääkis Rõivas.

"Võtame edaspidi arvesse kõrgelt kvalifitseeritud ja meie majanduse jaoks potentsiaalselt suurt lisandväärtust pakkuvate inimeste oskuseid, mitte nende kodakondsust. Tõstame sisserännet piirava kvoodi alt välja uute inimeste järele januneva IKT sektori ning vähendame Eestisse tööle tulevatele välismaalastele makstava töötasu nõudeid,“ sõnas Rõivas.

„On üks lihtne tõde: mida kõrgem on meie eksportivate ettevõtete lisandväärtus töötaja kohta, seda kõrgemaks saab tõusta ka üldine palga- ja elatustase.
Lahendus ei ole mitte see, et hoida palgatõusu tagasi, vaid anda tootlikkusele uut hoogu,“ lausus Rõivas.

Rõivase sõnul on igal ettevõtjal on põhjust mõelda, kuidas muuta protsesse efektiivsemaks ning toodang atraktiivsemaks, et veelgi enam ekspordiks müüa ja aasta-aastalt töötajate palka tõsta. „Meie ettevõtete edukas tegutsemine eksporditurgudel on kestliku majanduskasvu alus ja on ainuõige, et ka valitsus aitab Eesti ettevõtjatel uusi turge avada ning uusi kontakte luua.“

„Vaba turumajandus on endiselt parim mudel majandusliku heaolu kasvatamiseks ning ükski munitsipaalpank ega üürimaja ei asenda hästi toimivat turgu,“ lisas Rõivas.