Eesti uudised

Võõrast naist raudkangiga peksnud mees põhjendab: mul oli paranoia! (39)

Karoliina Vasli, 11. juuni 2016 06:00
Igor Kulakov.Foto: Laura Oks
"Kodumaja juures lõi äkki keegi selja tagant kangiga vastu pead," ohkab 60ndates Valentina, kui kirjeldab kohtus, kuidas Igor Kulakov teda ründas. Isegi mehe kaitsja ei mõista, miks ta seda tegi. Kulakov oli täiesti kaine ja täie mõistuse juures.

Igor Kulakovi toovad eile alanud protsessile politseinikud, sest ta on juba pikemat aega vahi all. Kulakov kohendab prille ja istub kohtupinki. Kaugelt vaadates ei oskaks arvatagi, et see keskmist kasvu pigem kõhnemapoolne mees midagi nii julma tegi, kui süüdistustes seisab.

Nimelt ründas Kulakov mullu 24. novembri õhtul Lasnamäel Liikuri tänaval Valentinat, kes oli parajasti teel koju.

"Lõi mind kukla piirkonda. Jooksin veidi edasi, aga siis kukkusin selili. Ta jäi minu juurde seisma, kapuuts peas, ja muudkui lõi edasi," annab Valentina tunnistusi.

Ründaja relvaks oli poolteist kilo kaaluv metallkang. Õnneks märkas toimuvat noor kaitseväelane Timmo, kes tormas appi.

Noormehe sõnul lõi Kulakov tedagi. Rüseluse käigus kukkusid mõlemad maha ja Timmo üritas ründajat kinni hoida. Viimases hädas hammustas Kulakov Timmot õlast.

Ühel hetkel rabeles Kulakov siiski kaitseväelase haardest vabaks ja jooksis minema. Relva jättis ta maha. Timmo läks Valentina juurde, kes oli õnneks teadvusel, ent raskelt vigastatud. Kaitseväelase telefonikõne peale jõudsid peagi kohale meedikud ja politsei.

Valentina ravi võttis aega mitu kuud, kuid veel praegugi ei saa ta täiskohaga tööl käia. Timmo vigastused polnud õnneks nii rängad.

Kuigi Kulakov põgenes, sai politsei ta siiski peagi kätte. Hämmastav on see, et Valentina on Kulakovile täiesti võhivõõras inimene. Põhimõtteliselt võinuks obaduse saada ükskõik milline talle vastu kõndinud inimene.

Uurijatele väitis Kulakov, et tal on paranoia – keegi peksis kunagi temagi läbi – ja ta nägi Valentinas ohtu. Mingit psühhiaatrilist häiret aga Kulakovil ei tuvastatud.

Samuti oli ta peksmise ajal kaine ja kaitsja Leelo Viili ütlust mööda mäletab kõike üksikasjalikult. Ühtegi muud põhjendust pole Kulakov ründamisele toonud. Tema kriminaalregister on pikk ja teda ootab süüdimõistmisel ilmselt pikk vanglakaristus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee