Krimi

Tallinnas rünnati koera | "See kile ja kõva karjumine, mis iga tema liigutamise juures oli, no seda oli jube kuulata." (79)

Liis Vaksmann, 10. juuni 2016 20:24
Foto: Stanislav Moškov
"Tema autosse tõstmine oli südantlõhestav. See kile ja kõva karjumine, mis iga tema liigutamise juures oli, no seda oli jube kuulata. Tal oli nii valus," räägib neiu, kelle koera kolmapäeva öösel Tallinnas pussitati.

"Ma olin sõbra juures filmi vaatamas. Kell võis olla umbes üks öösel, kui sain vanematelt kõne, et tuleksin ruttu koju," meenutab Carmen toimunut.

Carmen ruttaski paari maja kauguselt koju, kus avanes šokeeriv vaatepilt: pere neljajalgne, täna üheaastast sünnipäeva pidav saksa lambakoer Lordi, oli vigastatud. Kuid millest vigastused tekkisid, polnud siis veel selge.

"Ta oli verine ja karjus valu käes. Mina aga ei saanud aru, mis on juhtunud."

Carmeni vanaema viis tüdruku juhtunust kurssi ja rääkis, kuidas ta olla unne suikudes õuest kostuvat kisa kuulnud ja selle peale ärganud.

"Vanaema magas lahtise aknaga ja nii talle see kõrvu jäigi. Ta ehmatas päris ära ja jooksis seepeale õue vaatama, mis on juhtunud, kuid esimese hooga ei leidnud ta koera mitte kusagilt."

Samal teemal

Seejärel olla vanaema jooksnud tuppa tagasi ja äratanud pere üles.

"Selleks ajaks oli Lordi suutnud end kuidagi [siseõues oleva – autor] autotee värava ette roomata. Oli seal pikali maas,“ räägib tüdruk nukralt.

"Siis võttis isa ta sülle ja tõi tuppa. Selleks ajaks jõudsin juba ka mina koju ja hakkasime koos vaatama, mis temaga küll juhtus. Ta hoidis üht käppa üleval ja nii mõtlesimegi, et ju on kuidagi käppa vigastanud. Millegi terava peale astunud või midagi, aga siis vaatasime, et ta veritseb ka puusa juurest. Mõtlesime siis, et ju on kuskile otsa jooksnud, aga helistasime igaks juhuks siiski loomade kiirabisse. Kuna nemad kohale ei tulnud, otsustasime ise kohale sõita.“

Pere oli selleks ajaks aga parajalt ärevil.

"Ütleme ausalt, see tema autosse tõstmine oli südantlõhestav. See kile ja kõva karjumine, mis iga tema liigutamise juures oli, no seda oli jube kuulata."

Carmen mäletab, et kiirabis oli ees pikk järjekord, kuid neid võeti sellele vaatamata vahele.

"Kohale jõudes tehti talle tuimestus, pandi narkoosi alla, et saaks röntgenit teha, kuna ta oli hästi rahutu. Seal selgus, et luu on katki,“ räägib Carmen. "Järgmine päev tehti kohe operatsioon, kus paigaldati ta esikäpale plaat koos varda ja kruvidega."

Pärast operatsiooni läks pere Lordile kliinikusse järgi.

"Siis arst ütles meile, et sellise vigastuse võis tingida löök mingi raske esemega. Kuna ta auto alla ei jäänud ja kõik väravad olid lukus, siis keegi pidi teda lööma."

Kuid see polnud ainus, mis Lordiga pahasti oli.

"Tal oli ka kaks auku. Üks oli tagumise koodi juures ja teine kaenla all. Mõlemad olid paari sentimeetri sügavused ja täpselt paralleelsed. Võimalik, et need tehti kruvikeeraja, varda või millegi muu säärasega.“

Kes midagi sellist teha võis, tüdruk öelda ei oska.

"Vahest taheti vargile tulla," spekuleerib ta. "Üle ühe naabri juures on käidud luusimas ja üle aia vaatamas. Lisaks on mitmed Pääsküla ja Nõmme kandi elanikud näinud siinkandis Poola numbrimärkidega autot ringi sõitmas, millel on redel katusel."

Politsei kinnitas Õhtulehele, et neile laekus 9. juunil teade koerale raskete tervisekahjustuste tekkimise osas. "Uurimine on algusjärgus ning täpsemaid detaile ei ole võimalik avaldada," kommenteeris Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Seiko Kuik.

Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust looma julma kohtlemise alusel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee