Krimi

Ojasoo peab kuus kuud täitma ohvri poolt nõutud tingimusi (80)

Teele Talve, 10. juuni 2016 17:16
Foto: TEET MALSROOS
Näitlejanna löömise eest uurimise all olnud Tiit Ojasoo peab nüüd kuus kuud täitma kokkuleppemenetluses paika pandud tingimusi. “Põhimõtteliselt võib see olla alates vabandamisest kuni selleni, et sünnipäeval tort, lilled ja teatriskäik,” selgitab prokuratuur.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas ütleb, et kannatanu huvides nad Ojasoole määratud tingimustest rääkida ei saa.

“Tingimused on kannatanu ja Ojasoo vahel kokku lepitud ja siin ei ole mingisugust kindlaks määratud valikut, kust tuleb neid tingimusi valida, vaid need on täiesti kokkuleppelised,” räägib Kallas. “Põhimõtteliselt võib see olla alates vabandamisest kuni selleni, et sünnipäeval tort, lilled ja teatriskäik.”

Kallas ütleb, et tingimusi tuleb täita kuus kuud, mis tuleneb seadusest, ja tingimuste täitmisest saab ohvriabi töötajale jooksvalt teada anda.

"Aga kuue kuu lõppedes peaks tulema kokkuvõte ja kui ilmneb, et neid tingimusi on rikutud, siis võib kriminaalmenetlust uuendada," selgitas Kallas.

Aga mis saab siis, kui tingimustega nõus ei olda?

“No, siis järelikult ei ole võimalik lepitusmenetlust läbi viia.”

Pressiesindaja selgitab, et nõuda ei saa teist inimest alandavaid kohustusi. Samuti ei saa lepitustingimuste täitmist nõuda ka kolmandatelt isikutelt, kelleks on näiteks süüdistatava lähedased.

14. jaanuari läks Teater NO99 kunstiline juht ja direktor Tiit Ojasoo jõuga kallale noorele näitlejannale. Kuigi järgmisel päeval alustas prokuratuur menetlust kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel, lõpetati see paari kuu pärast, kui kannatanu oli nõus alustama lepitusmenetlust.

"Tiit on väga kergesti ärrituv inimene, kuid see, et ta tõstab käe naisterahva vastu, hämmastab päris paljusid meie hulgast," tõdetakse teatrikuluaarides, kus teemaks NO99 kunstilise juhi ja direktori Tiit Ojasoo füüsiline vägivald oma teatri näitlejatari vastu.

Sahistatakse aga sedagi, et näitlejatar, keda Ojasoo lõi, polnud üksnes tema alluv – kuuldavasti olevat tegu olnud lähisuhtega.

Mõned päevad tagasi kirjutas Eesti Päevaleht, et järgmisel hooajal täidab Tiit Ojasoo asemel Teater NO99 juhatuse liikme kohuseid dramaturg Eero Epner.

Samal teemal

14.06.2016
Jaak Alliku avalik kiri Indrek Saarele: NO teater ja Tiit Ojasoo on valusalt ja ausalt "ära teinud" kõigile erakondadele ja neist soovitakse lahti saada
14.06.2016
NO99 nõukogu koguneb homme Ojasoo küsimust arutama
14.06.2016
Tiit Ojasoo lõi näitlejannat korduvalt jalgade ja kätega
11.06.2016
Kriminaalasjast pääsenud Ojasoo peab pool aastat täitma ohvri soove

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee