Krimi

FOTOD KOHTUISTUNGILT!

TRAAGILISE BATUUDIÕNNETUSEGA SEOSES SÜÜDI MÕISTETUD ETTEVÕTJA: ükski karistuse suurus ei too tagasi hukkunud lapsi (27)

Arvo Uustalu, 10. juuni 2016 14:21
Kohtuistung Tartu maakohtus 10. juunil 2016 Tõrvandi batuudiõnnetuse süüdlaste üle.Foto: Aldo Luud
Eelmise aasta juulis Tõrvandis kahe lapse surma ja kolm lapse vigastustega lõppenud batuudiõnnetusega seoses mõisteti täna kokkuleppemenetluses süüdi batuudi laenutanud ettevõtte juht Alger Vedler, kellele mõisteti karistuseks kolm aastat tingimisi vangistust.

Batuudi paigaldanud firma kahele töötajale mõisteti karistuseks kaks ja pool aastat tingimisi vangistust.

Samal teemal

Kohtusaalis viibinud hukkunud poisi isa oli kohtuistungi eel murdumise äärel, kuid kuulas otsuse endast välja minemata ära. Kõigi kolme kohtualuse olekust paistis sügav kahetsus juhtunu pärast.

Tartu maakohus tunnistas täna batuudirenti pakkuva ettevõtte juhataja ja kaks sama firma töötajat süüdi eelmise aasta juulis ettevaatamatusest kahe lapse surma põhjustamises ja samuti ettevaatamatusest ühele lapsele raske tervisekahjustuse tekitamises.

Ettevõtte juhile Alger Vedlerile (49) mõistis kohus kolmeaastase tingimisi vangistuse sama pika katseajaga ning samas firmas töötanud Raimi Kalmusele (28) ja Tanel Altementile (24) kahe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse sama pika katseajaga.

Lõuna ringkonnaprokurör Raul Heido ütles kohtuistungil, et kuigi juhtunu on väga traagiline ja hukkunud lapsi ei too tagasi enam miski, on tegemist ettevaatamatusest toimepandud tegudega. Prokurör selgitas, et karistuse kujunemisel on arvestatud ka sellega, et süüdistatavad on varem karistamata ning ettevõtte juht on kogu kahju vabatahtliku hüvitamisega näidanud mõistvat suhtumist juhtunusse. Prokurör kinnitas ka, et kokkulepetes on arvestatud kannatanute seisukohaga ning nende huvides on asja lahendamine kiirema ja lühema menetlusena.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee