Laadin videot...
1
foto

Tartus võis neljapäeval näha harvaesinevat vaatepilti, kui linna läbis USA Euroopa vägede 2. ratsaväerügemendi, Kaitseliidu Tartu maleva ja Kõrgema Sõjakooli soomukite kolonn.

Kolonni sihtkoht oli Tartu raeplats, kus Ameerika Ühendriikide sõjaväelased tutvustasid linnarahvale oma relvastust ja varustust.

USA üksust võtsid linnapiiril vastu aga Tartu maleva kaks BTR-i ning Kõrgema Sõjakooli Pasi soomuk ning seejärel liiguti ühtses kolonnis raeplatsile, kus oma relvastust demonstreerisid ameeriklastele lisaks ka Tartu maleva Põhja-Tartumaa üksikkompanii võitlejad ja Kõrgema Sõjakooli kadetid.

Esmaspäeval algab Eestis rahvusvaheline õppus Saber Strike, mida peetakse kolmes Balti riigis ning Eestisse jõudsid ameeriklased Dragoon Ride nime kandva rännakuga.

Dragoon Ride raames harjutavad Ameerika Ühendriikide 2. ratsaväerügemendi soomusüksused kiiret siirmist läbi Euroopa. Rännaku raames läbisid peamiselt Stryker soomukitest ja toetussõidukitest koosnevad kolonnid enam kui 2400 kilomeetri pikkuse teekonna läbi kuue Euroopa riigi Tapale ja väeosadesse Lätis ning Leedus.

Jaga artiklit

19 kommentaari

M
miks  /   16:06, 11. juuni 2016
Tartu linnapiiril lahingut ei toimunud, et oleks saanud välja selgitada parima

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis