Eesti uudised

Kardeti rahvahorde? Taavi Aas põhjendab, miks mupo Savisaare sünnipäevaüritust turvas (13)

Karoliina Vasli, 10. juuni 2016 12:43
Lasnamäelastel oli kindlasti hea meel üle pika aja Edgar Savisaart kodulinnaosas näha. Tea, kas kõik lasnamäelased üldse teavadki, et Savisaar praegu ametist tagandatud on? Foto: LAURA OKS
Tallinna linnapea ametist tagandatud Edgar Savisaar tähistas sünnipäeva linnapoes, kus olid kohal ka mupo töötajad. Taavi Aas põhjendab, et see oli turvalisuse tagamiseks.

Linnavolinik Tarmo Kruusimäe arupärimisele vastates selgitas Aas, et ühtegi täiendavat kulutust Savisaare üritus mupole ei toonud. Aas rääkis, et linnapoodi haldav Tallinna Turud teeb turvalisuse tagamise eesmärgil sageli koostööd mupoga. "Kui asutusel on põhjust eeldada, et tema struktuuriüksust külastab mõnel päeval tavapärasest enam inimesi, pöördub asutus munitsipaalpolitsei poole ettepanekuga saata vastavasse struktuuriüksusesse turvalisuse tagamiseks munitsipaalpolitsei esindajad. Viimati tagas munitsipaalpolitsei korda Mustamäe Turul korraldatud emadepäeva laadal ja kalafestivalil Kalaturul." Aas lisas, et kuna mupo ülesandeks on avaliku korra tagamisel osalemine, siis ei esita mupo Tallinna Turule arveid.

Sotsist linnavolinik Hanno Matto aga on kritiseerinud, et keskerakondlastest linnajuhid kasutavad endiselt parteipropaganda edendamiseks Tallinna maksumaksja raha. "Situatsioonitraagika meenutab Nõukogude riigijuhtide sünnipäevi möödunud sajandi 80. algupoolel, kui paljud mõistsid, et säherdune potjomkinlus ei saa kesta igavesti."

Samal teemal

06.06.2016
Kelle eest kaitses mupo Edgar Savisaart?
31.05.2016
ÕHTULEHE GALERII JA VIDEO | Edgar Savisaar tähistas Linnapoes oma 66. sünnipäeva

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee