Eesti uudised

Soomes kraavist leitud eesti lapse juhtum võibki lahenduseta jääda (13)

Kristiina Tilk, 10. juuni 2016 06:00
KÄIS KÜLAS: Õnnetuspaik jääb sõbra elukohast, kus tüdruk koduteele asus, ligikaudu poole kilomeetri kaugusele.Foto: Timo Aalto/ Ilta-Sanomat
Soomes Kauhava Kortesjärvil läks laupäeval kaduma sõbra juurest rattaga koju sõitma hakanud kuueaastane Eestist pärit tüdruk. Paar tundi kestnud otsingute järel leiti ta maanteekraavist teadvusetult. Tüdrukul olid rasked peavigastused ja ratturikiiver puru. Politsei kardab, et toibudes ei mäleta ta juhtunust enam midagi.

Laps hakkas sõbra juurest oma helepunasel rattal koju sõitma mõni minut enne kolme pärastlõunal. Minut enne kolme salvestus ta kohaliku kooli turvavideole: tüdruk väntas pedaale kuis jaksas. Kuid koju ta ei jõudnud.

Samal teemal

Ärevil vanemad hakkasid teda otsima, hiljem aeti jalule kõik tuttavad ja külarahvas, lapse kadumisest teatati ka politseile.

Kella 17.20 ajal peretuttav tüdruku leidiski – maanteekraavist, T-kujulise ristmiku juures, mis jääb sõbra elukohast, kus ta koduteele asus, umbkaudu poole kilomeetri kaugusele. Koolist, kus tüdruk turvakaamera pildile jäi, on õnnetuspaik vaid paarisaja meetri kaugusel.

Politsei on oletanud, et tüdruk võis lebada kraavis teadvusetuna paar tundi, kui teda otsiti. Tampere ülikooli haiglas nenditi, et tüdruku seisund on raske, kuid mitte eluohtlik.

Eile kirjutasid Soome meediaväljaanded, et tüdruk on küll teadvusele tulnud, kuid pole suutnud oma vanematega ega politseiga kõnelda.

"Tüdruk ei ole võimeline isegi vanematega kõnelema, meist rääkimata. Ta on küll teadvusel, aga tõsiselt vigastatud ja läheb aega, enne kui temaga rääkida saab. Võimalik, et ta ei mäleta juhtunust midagi ja on suur oht, et me ei saa temalt mingeid lisaandmeid," ütles Iltalehtile Pohjanmaa kriminaalpolitsei komissar Sakari Palomäki.

Ta nentis, et pole leitud ka ühtegi inimest, kes oleks juhtunut pealt näinud. Tänav, mille serval kraavist tüdruk leiti, pole just tiheda liiklusega.

Raskelt vigastatud tüdruku jalgratas on terve, vaid kett on maha tulnud. Politsei ühe versiooni järgi väntas tüdruk kõigest jõust, tee aga läheb laugelt allamäge.

Kui siis kett maha viskus, ei saanud ta enam jalgratast pidama ega suutnud seda ka enam juhtida ning prantsataski kraavi peadpidi vastu kive.

Samas ei suuda tüdruku vanemad uskuda, et sedasi kraavi sõites oleks laps nii tõsiselt viga võinud saada.

Maakonnaleht Ilkka käis õnnetuspaigas koos õnnetuspaiga lähedal oleva spordiväljaku meistri Ari Viitalaga.

Mees ütles, et ta on laupäevast saati mõelnud, kuidas õnnetus võis juhtuda. Üks väheusutav, kuid siiski võimalik põhjus oleks, et tüdruk proovis vanemate laste eeskujul sõita staadionivallilt alla mööda kitsukest looduslikku rada. Järsult nõlvalt laskudes tuli kett maha, tüdruk tormas ristmikule ja kraavi.

Kuid sel juhul pidi ta asfaltteelt kõrvale minema ja staadioni ümbritseva valli otsa ronima. Miks? Viitala ei usu, et mõni auto võis lapsele otsa sõita. Esiteks saanuks siis jalgratas viga, aga ka: "Kes suudaks jätta vigastatud lapse kraavi vedelema ja minema sõita?"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee