Eesti uudised

Legendaarne loomaaiadirektor Mati Kaal paneb ameti maha

Delfi, 9. juuni 2016 19:34

35 KOMMENTAARI

z
Zoo/ 11. juuli 2016 10:41
Loomaaia direktoriks sobib ainult tugeva iseloomuga inimene, kes tõesti südamest loomi armastab ja ei jäte naid poliitvärdjatele äritsemiseks (meie poliitikud lasevad võõrfirmadel isegi meie apsi lasteaedades näljutada ja kas kujutate ette mida nad teeks veel loomadega, kes kaubuseid esitada ei suuda?). Minu meelest on Eestis ainult üks inimene, kes sobiks loomaaia direktoriks oma iseloomu poolest. Tõesti ta nime ei mäleta, aga see on see vene nimega jamusta habemega mees, kes alati lastele loomasaateid loomaaiatuure jne on teinud. Räägib ka pärist tihti nii raadios ja kui telekas oma hösti rahustava höölega loomateemdel.
Arvan, et ingit lihakombinaadi või Eesti Energi endiseid juhte jne, vms ei tohiks loomaaia territooriumilegi lasta.
l
loomaaia/ 11. juuni 2016 10:39
heaolu nimel peaks ka riik ja linn rohkem seda toetama. olen käinud nii mitmeski euroopa loomaaias ja mõnede loomade tingimused on meil ikka äärmiselt nigelad.
Loodetavasti saab ka jääkarude maja kiiresti valmis.
k
kardan, et varsti pole Loomaaias peale kitsede midagai/ 10. juuni 2016 13:06
Seepärast pole ka Kaal siiani tagasi astunud.
Kes teab, see teab.
y
ys/ 10. juuni 2016 12:47
Kahju, küll, kuid mis sa teed.... Millaski tuleb pensionile jääda. Aga karta on, et nüüd käib meie Loomaaed alla. Ei oska kedagi Kaalu asemel näha. Kõige hullem, kui miski poliitik, broiler, sirmihoidja või Lust koha omale saab.
m
mõtlik/ 11. juuni 2016 11:43
Kas ka see Kaal pole vana riigikogu poliitik ja riigikogu megapenss peaks talle juba aastaid tiksuma?
Miks siis järglane ei tohi enam poliitik olla ?
a
Anonymous/ 11. juuli 2016 10:28
Sest poliitikud ei olevastutusvõimelised ega süüdivad tegelased. Tänase Eesti poliitikud ei ole võimalised mitte millegi eest vastutama ja mitte ühtegi elusolevust ei tohiks selliste moraalitute värd...jate kätte anda. Poliitikud teeksid sellest loomaaiast Tallinna Loomade Varjupaiga sarnase õudustelaagi. Veel jubedama ja elusolenditele sobimatuma kui see seni on olnud. Ei süüdista senises Loomaia seisus mitte M.Kaalu vaid jälle poliitikuid kellel on elusolenditest ükskõik ja kes ei ole loomaiale piisavalt rah eraldanud.
t
telekas näitas annet/ 10. juuni 2016 10:53
perekonna nimi ei tule meelde. minu arust see naine on ka väga kauaaegne tööline.
n
no/ 10. juuni 2016 09:00
Eks need aastad jooksevad väga kiiresti. Kahju ikkagi, tegus mees ja armastab väga loomi.
m
Mikk/ 10. juuni 2016 08:21
Kahju, minuarust peaaegu et asendamatu tegelane.
m
mina/ 10. juuni 2016 08:12
Pangu juhiks kes iganes,see isik on iuba neil olemas,konkurs on ainult meedja jaoks ja juhtima jääb ikkagi mati kaal.

y
Y.X.Zoo - / 10. juuni 2016 01:32
Looja loomaaed vajab loovat karjajuhti.
Igal juhul vajab uus isand nõuandjat ja kindlasti vajavad kõik puuriloomad, kes aias, koos kinni - parimat psühholoogi. Ühe mehena suudab hr. Turovski kindlasti palju ja võib loomaaias saada hakkama kolme eestki.
Aga "seda" meest tuntakse kaua, oma tööd hästi teinud inimesena ja ei saa Maal elava mehena asendada.
k
Kristo/ 9. juuni 2016 21:19
Kaalule väärilist asendajat on vägaraske ettekujutada arvestades millised jobud tallinnat juhivad siis pole ime kui priit kutser sinna sokutatakse!
o
oh,armas, küll loomaaeda hakkavad/ 9. juuni 2016 23:33
juhtima targad seltsimehed ,kes hetkel on Riigikogus . Nad on väga võimekad ,pole mitte kahtlustki.
ÄÄ pelga,ei Tallinna jobu jaoks see teie lust ja rööm tööd teinud.
h
Hobõne/ 9. juuni 2016 21:18
v
väga õige otsus minumeelest, jõudu Mati Kaalule/ 9. juuni 2016 20:48
loodan et rohkem loomi juurde ei tooda ja olemasolevatele leitakse kodud, kus neil on lai jooksmis- ja elamisruum ja inimesed, kui neid loomi soovivad külastada, saavad seda teha, kui on ise puuris (mis neid kaitseb vajadusel, kui loom tahab rünnata ). Praegusel kujul loomaaed on loomade jaoks liiga väike. Arvan, et ka Mati Kaal ehk mõistab seda, ühiskond areneb ja ükski uuema aja inimene ei lähe meelelahutuseks sõna otseses mõttes puuris loomi vaatama...
k
Karin/ 9. juuni 2016 22:42
Loomaaeda teie ettekujutuses võite vaatama sõita Aafrika safarile, kuid igaühele ei ole see jõukohane. Ma ei tea, millisest uuemast ajast teie kõnelete, aga antud hetkel on peaaegu iga Euroopa riigi ja ka suuremate Aasia riikide pealinnades loomaaiad, kus loomad elavad kinnisel territooriumil ja vajavad ööbimiseks privaatpuure, iseasi on ruumi kitsikuse küsimus. Kui te loete uuemaks ajaks ka käesolevat aastat, siis loomaaedades käib väga palju inimesi siiani. See pole mitte ainult meelelahutus, vaid võimaldab kõigil, eriti lastel tundma õppida maailma faunat.
t
to Karin/ 10. juuni 2016 07:27
jajahh, mida need lapsed siis õpivad loomaaias?, jäätis suus, puuri taga vehkimist? Huvitav arusaam õppimisest muidugi.
r
rumalus ei püsi kotis!/ 10. juuni 2016 00:46
TÄNAPÄEVA loomaaed pole tegelikult üldse meelelahutuskoht! TÄNAPÄEVA loomaaed on nii mõnegi liigi päästnud kindlast väljasuremisest- kui kõige lihtsamat näidet otsida, siis davidi hirved, kes on olemas AINULT tänu loomaaaedadele! See, missugust määratut rolli kannavad loomaaaiad ohus olevevate liikide paljundamises ja olemasolemises on võimatu hinnata, ainult VÄGA rumal inimene näeb puuri ja aedikut ja teeb sellest omad kitsarinnalised järeldused! Loomal on vaja toitu, territooriumi, ja turvalisust, et paljuneda- kui üks neist tingimustest on täitmata, siis järglasi lihtsalt ei tule- ega loom pole aafriklane, kes paljuneb idiootlikult, ilma turvalisuseta!
j
ja/ 10. juuni 2016 02:08
kelle pärast need loomad ohus on ja välja surevad? INIMESE pärast!
p
pfff/ 10. juuni 2016 07:34
to rumalus ei püsi kotis, sinu kommentaar on pigem väga rumal, liiga palju arvad oma "teenetest" sellise loomade puuris hoidmise ja söögi ette andmisest, kui tõesti hooliksid, siis peaksid mõistma, et see ei asenda seda, mida loomadel tõesti vaja on. Ainult hullemaks teeb selline sundsigimine ja väiksed puurid, kahtlase väärtusega toit.
a
A.H. to pfff/ 12. juuni 2016 15:45
Kõik ei ole sinusugused raipe ja kiviõgarditest ajuinvaliidid, kes nii klolli juttu ajavad. Seepärast ikka peetakse loomi puuris ja taimi põllupeal, kas või söömiseks, ja looma- ning botaanika aias silmarõõmu pakkumiseks. Ja ära tule mulle paza ajama nn koduloomadest, sest ka need olid omal ajal metsast kinni püütud ja puuri pistetud.
k
kats/ 9. juuni 2016 20:42
m
mnjah/ 9. juuni 2016 20:23
elame-näeme! Väga kiiresti ja ootamatult seekordne pansionilejäämine tuli, kusjuures mingi ametikoht pidavat pensionärile sinna ikkagi tekitatama. Turovski on jutupaunik, kes ei suuda ühtki oma Kuku saadetki ette valmistada, iga kord läheb hulk aega sellele, kuidas ta ei saa üht või teist asja räägitud vms.teemavälist, rääkimata pidevatest kordustest (järelkuulatav, kes pole juhtunud kuulma). Jääkarude-saagat ei taha meenutadagi - välismaalt pakuti, et kuni meil tingimused on loomadele ebasobivad, paigutataks nad mujale parematesse tingimustesse. Meil see ei sobinud ja selle asemel pandi indlev emane ja isane kokku, emane neis tingimustes tiinestuma ja poegima.... Koerapidajatel oleks ammu loomakaitsjad turjas. Mitte ammu oli loomaaia enda avalikes uudistes, et nad saatsid mitu kääbuskitse Kiievi loomatsirkusesse, ajal, mil Ukrainas käib sõda ja meil võideldakse loomatsirkuste keelustamise eest. Ja kas loomaaias ka auditit on tehtud? Midagi tõsist pidi juhtuma, et seekord see lahkumine nii kiiresti välja kuulutati. Ma väga loodan, et põhjus ei ole M.K. tervises. Kuid loomaaed vajab juba väga ammu kaasaegse mõttelaadiga majanduslikult tugevat loodussõbralikku juhti! Ja kui ikka loomadele pole sobivaid tingimusi, ei pea neid loomi ka siin pidama - loomade elukvaliteedi hinnaga. Soovin talle mõnusat pensionipõlve ja usinat sulge kirjatöödeks.
e
ei saa aru,/ 9. juuni 2016 23:04
mida tähendab väga kiiresti ja seekordne pensionilejäämine? Mis vanuseni peab inimene elama, et oleks õige aeg pensionile jääda, kas 80 sobiks paremini kui 70? Kas Hr. Kaal on siis varem ka tööst kõrvale jäänud pensioni tõttu, ei mäleta nagu.
t
to: ei saa aru/ 9. juuni 2016 23:37
ta on varasemalt juba mitu korda lubanud pensionile jääda
k
Kuule tatiprits!/ 11. juuni 2016 08:33
Kui sul hommikune supp ja k..p saamata jäid, pole kogu maailm selles süüdi. Otsima pead seda peegli ees seistes. Tahaks sinu "õigeid" otsuseid näha-kuulda, kui oled käsist-jalust seotud.
Mati on harvaesineva pühendumusega teinud oma elutööd, mille eest on mitmed põlvkonnad talle tänulikud. Samaväärset asendajat pole sellele kohale kindlasti kerge leida, aga ehk siiski.
Hr.Kaalule soovime kogu perega pilvitut taevast, kaitsvat varju ja külma karastavat jooki - SUUR-SUUR AITÄH!
Rerekond Kuressaarest
e
Ei kujuta/ 9. juuni 2016 19:59
loomaaeda ilma Matita ette. Sellist pühendumist kohtab harva.
s
sass/ 9. juuni 2016 19:57
Viimase piisa mehe karikasse tilgutas tõenäoliselt Lust oma elevandilooga.
j
ju siis sel daamel on töökohta/ 9. juuni 2016 21:15
vaja ja ta lihtsalt on sunnitud aborigeene hävitama. Lust on tõeline eestlanna.
h
heldur 72/ 9. juuni 2016 22:26
pandaks too preili ka sinna puuri, siis käiks loomaias päris rohkelt rahvast.
l
10. juuni 2016 06:41
LUST TAHAB ISE LOOMAAIADIREKS SIIS AHVIGA HEA INTREVJUUD TEHA

v
veteran/ 9. juuni 2016 19:43
Ja siis ei ole ka enam seda loomaaeda- Turovski ehk suudaks asendada seda meest.
l
loomadest saavad lustid raha/ 9. juuni 2016 21:17
nahku ja raha. Ei nad jäta Tallinnasse miskist räpast zooparki. Sallige ja unustage .
t
to veteran,/ 9. juuni 2016 22:55
loodan, et Hr.Kaalul on teada ja välja pakkuda sobiv asendaja, kes on Loomaaiaga seotud ja sama pühendunud kui tema.
Y.X.Zoo - / 10. juuni 2016 01:30
Looja loomaaed vajab ühte loovat karjajuhti.
Igal juhul vajab uus isand nõuandjat ja kindlasti vajavad kõik puuriloomad, kes aias, koos kinni - parimat psühholoogi. Ühe mehena suudab hr. Turovski kindlasti palju ja võib loomaaias saada hakkama kolme eestki.
Aga "seda" meest tuntakse kaua, oma tööd hästi teinud inimesena ja ei saa Maal elava mehena asendada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee