Krimi

Soome politsei: maanteekraavi paiskunud tüdrukul võis jalgrattal kett maha tulla (11)

Toimetas Kristin Aasma, 9. juuni 2016 16:30
ÕnnetuspaikFoto: Timo Aalto / Ilta-Sanomat
Eelmisel nädalalõpul Soomes Kauhava Kortesjärvis maanteekraavist teadvusetult leitud kuueaastane eesti tüdruk on endiselt haiglas ning tema versiooni juhtunust pole õnnestunud politseil kuulda. Kuigi ühtki versiooni ei ole välistatud, kaldub Soome politsei praegu toetama teooriat, et allamäge sõites tuli jalgrattal kett maha. Seetõttu ei saanud laps ka pidurdada ja paiskus kraavi.

Kooli valvekaamera videost on näha, et tüdruk väntab hoogsalt üle kooli õue laupäeva pärastlõunal kella kolme paiku. Enne Rasinkentä teeristi, kust laps kraavist leiti, läheb tee aga allamäge.

Samal teemal

„Nii palju võin öelda, et jalgrattal oli kett ära. Seega on üks teooria, et jalgrattakett tuli ära, kui sõideti allamäge, ning seepärast ei olnud ka pidureid,“ rääkis asja uurimist juhtiv kriminaalpolitseinik Sakari Palomäki ajalehele Ilta-Sanomat.

Politsei sõnul sõitis tüdruk teelt välja ja lõi kukkudes pea ära.

Samas tunnistas politseinik, et ratta kett võis ka otsasõidu tõttu lahti tulla. „Teooria ühepoolsest õnnetusest on aina tugevnenud, sest siin oli kallak, kus hoog kasvab normaalsest suuremaks. Kui kett rattalt ära tuli, puudusid pidurid, kui ristmikul oleks tulnud pöörata,“ selgitas uurija.

Kuna jalgrattal ei olnud suuremaid kahjustusi, siis arvab politsei, et keegi tahtlikult tüdrukule otsa ei sõitnud. „On võimalik, et teine osapool on riivanud tagumist ratast nii kergelt, et pole seda tähele pannud. Või siis on otsa sõitnud ja märganud, kuid sattunud paanikasse ja lahkunud,“ vaagis Palomäki.

Politsei ei ole ühtki versiooni välistanud ning sündmuste käik on endiselt lahti.

Laps on aga siiani sellises seisundis, et politseid tema juurde ei lubata. „Nädala algul ta ei suutnud veel kõnelda ning tõenäoliselt ei saa ta veel rääkida mitu päeva. Nii kui ta suudab rääkida, antakse meile teada,“ rääkis politseinik. Võib ka olla, et laps ei mäleta juhtunust midagi, ning sel juhul jääbki juhtum müstiliseks.

Kuueaastane tüdruk tuli laupäeval sõbra juurest mängimast ja hakkas pärastlõunal kella kolme ajal rattaga koju sõitma. Kui tüdruk polnud kella neljaks koju jõudnud, hakkasid vanemad muretsema ja läksid teda otsima. Kui last ei leitud, helistati politseisse.