Eesti uudised

Oudekki Loone: Keskerakond räägib rahvale olulistest küsimustest, aga sotsid pole valitsuses midagi korda saatnud (23)

Toimetas Piret Pappel, 9. juuni 2016 15:26
Oudekki LooneFoto: Teet Malsroos
Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone leidis täna avaldatud erakondade populaarsusuuringut kommenteerides, et Keskerakonna toetuse kasv on seotud tähelepanu koondamisega olulistele küsimustele ning sotsiaaldemokraatide madalseis peegeldab nende nõrkust valitsuses.

“Keskerakonna poliitikud on viimastel nädalatel olnud pidevalt meedia huviorbiidis. Meie tugevad inimesed teevad tugevat tööd igal pool, kohalikul tasandil, Riigikogus, ja ka presidendivalimiste küsimuses,” ütles Loone, “koalitsiooni suutmatus ühte sammu astuda aitab selgelt kaasa Keskerakonna aktiivsele tööle parlamendis. Haldusreformi ja ka nn “kahe tooli” seaduse — mis viib riigikogulased kohalikesse volikogudesse — vastu võtmine ei aita Eestit kuidagi regionaalpoliitiliselt edasi ning Keskerakond julges selle selgelt välja öelda. Positiivset fooni aitas Keskerakonnale luua ka Tallinna selle aasta esimese positiivse lisaaeelarve vastu võtmine, mis näitab, et linna rahaasjad on korras, ja pealinn tervikuna areneb jõudsalt.”

Samal teemal

“Arutelud presidendivalimiste teemadel koondasid samuti Keskerakonna toetajaid ning selgelt tuntakse huvi, kes neljast esitatud kandidaadist saab juba laupäeval erakonna volikogu toetuse. Loomulikult on erinevate kandidaatide toetajate kohtumised üle Eesti inimesi aktiivsemaks muutnud, ja pannud neid veel suve eel rohkem poliitikale tähelepanu pöörama,” ütles Keskerakonna peasekretär.

“Keskerakond ei ole lasknud ennast kaasa haarata ka kõiksuguste sõja- ja konfliktihüsteeriatesse, mida aeg-ajalt püütakse meedias peateemaks mängida. Eesti inimesed tahavad kuulata debatii sellest, kuidas viia meie majandus kasvule ning kuidas muuta inimeste elu paremaks, mitte aga seda kui ohtlikus kohas meie riik asub,” märkis Loone.

Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone tõi välja, et sotsiaaldemokraatide toetuse languse taga on eelkõige suutmatus valitsuses midagi korda saata. “Tekkinud on väga nutune olukord, kus Reformierakonna diktaadi all pole sotsidel võimalik oma lubadusi ellu viia ning nad on pidanud paremerakondadega koalitsioonis olles liiga palju "kärnkonni neelama". Kahjuks on see pannud neid unustama, et vasakpoolse poliitika keskmes peavad olema majandusküsimused.”

ERRi uudisportaal avaldas Turu-Uuringute ASi koostatud värske erakondade populaarsuse edetabeli. Seda juhib jätkuvalt Keskerakond, kelle toetus kasvas võrreldes maiga viie protsendipunkti võrra - 23 protsendilt 28 protsendile.

Teisel positsioonil on Reformierakond, keda juunis toetas 20 ja mais 21 protsenti vastanutest.

Maikuuga võrreldes pole muutunud EKRE ja Vabaerakonna toetajate hulk, mis on vastavalt 13 ja 12 protsenti (mais 14 ja 11 protsenti).

Samal teemal

09.05.2016
Sotside toetus langes ülimadalale. Ossinovski: oleme sellega arvestanud
09.05.2016
Herkel analüüsib: sotsid toidavad EKREt oma toetuse arvelt