Eesti uudised

Herkel analüüsib: sotsid toidavad EKREt oma toetuse arvelt (2)

Toimetas Kristin Aasma, 9. juuni 2016 14:52
Vabaerakonna juht Andres Herkel (keskel)Foto: Stanislav Moškov
Vabaerakonna esimees Andres Herkeli sõnul on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) reitingu languse taga Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) vastu alustatud ristisõda, mis pakub lahenduste asemel vihast ja viljatut vaatemängu ning põhjustab valijates kahtlusi. „See kümneprotsendiline toetus on sotsidele pärast valimisi madalaim näitaja. Samal ajal on EKRE kasvanud. Pikas vaates iseloomustabki reitinguid peamiselt EKRE ja sotside kohavahetus. Jevgeni Ossinovski ja teised erakonna liidrid reageerivad isiklikult pea igale EKRE seisukohavõtule, millele järgneb sisutühi ideoloogil

Herkeli sõnul kaugeneb SDE viimasel ajal vaba ühiskonna ideaalidest, positsioneerides end mittevaba vastandumiserakonnana. „Avatud ühiskonnale on iseloomulik kultuurne debatt ning asjatu lõhestamise vältimine. Kui poliitiline oponent pakud populistlikke või äärmuslikke ideid, siis tuleb pigem pakkuda töötavaid lahendusi, mitte peegeldada oponendi pimedust,“ rõhutas Vabaerakonna esimees.

Sotsiaaldemokraatide toetus langes viimaste aastate madalaimale tasemele, 10 protsendi peale, selgus täna Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Samal teemal

12.06.2016
EKRE valib täna uued juhid ja oma presidendikandidaadi
09.06.2016
Oudekki Loone: Keskerakond räägib rahvale olulistest küsimustest, aga sotsid pole valitsuses midagi korda saatnud
09.06.2016
Sotside toetus langes ülimadalale. Ossinovski: oleme sellega arvestanud
06.06.2016
Erakonnad läksid kisklema