Tulistamine. Illustreeriv foto. (Ilmar Saabas / Ekspress Meedia)

Harju maakohus mõistis täna rohkem kui 18 aasta pikkuse vanglakaristuse mehele, kes 2010. aasta kevadel mõrvas miljoni krooni saamiseks tuttava noormehe.

Kohus mõistis Jevgeni Mirontšenko (44) süüdi omakasu motiivil toime pandud mõrvas ja karistas teda koos tema varasema karistuse liitmisega kokku 18 aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, kuid arvestas sellest maha tema juba osaliselt ära kantud karistuse kaks aastat ja 11 kuud, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR.ee-le.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi peksis Mirontšenko 2010. aasta 8. märtsil Maardu pargis oma tuttavat 22aastast meest, kes paar kuud varem oli mõrvari soovitusel sõlminud elukindlustuslepingu miljoni krooni (ligi 64 000 eurot) peale, ning tulistas talle seejärel selga ja kuklasse.

Kindlustuslepingu järgi pidi noormehe surma puhul minema kindlustusraha Mirontšenkoga lähedastes suhetes olevale 27aastasele naisele.

Kriminaaluurimine jõudis süüdistuse esitamiseni eelmisel aastal, kuna vahepeal kandis Mirontšenko vanglakaristust narkokuriteo ja ka vietnamlaste Eestisse smugeldamise eest ning vabanes vanglast eelmise aasta lõpus.

Jaga artiklit

5 kommentaari

T
TEADA  /   22:23, 9. juuni 2016
VANGLASSE JAAB ON ELUAASTAT! SURM!
U
Urin  /   22:17, 9. juuni 2016
Yes,mendid koristasid minu kommentaari.Ei solvanud,ei riivanud,ei midagi.Aga panen siiski ühe lingi https://youtu.be/TmxQycoUEas

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis