Kelle andis Sudaan Itaaliale tegelikult üle, kas inimsmugeldajast Mered Medhanie või süütust pagulasest Mered Tesfamariami, selgitab uurimine.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 9. juuni 2016 13:26
Sudaan andis sel nädalal Itaaliale välja eritrealasest mehe süüdistatuna ulatuslikus inimsmugeldamises, kuid mitmed eritrealased väidavad, et tabatu ei ole mitte 35aastane Mered Medhanie, vaid hoopis Mered Tesfamariam, kes on Hartumis elanud põgenik ja pole milleski süüdi.

Viimase sõbrad väitsid Briti rahvusringhäälingule, et Itaalia võimudele anti üle vale mees ning tegelik kurjategija hüüdnimega Kindral on endiselt vabaduses, vahendas ERRi uudisteportaal.

Operatsiooniga seotud Briti riikliku uurimisagentuuri (NCA) kõneisik tunnistas, et praegu uurivad nad neid väiteid koos oma koostööpartneritega.

Itaalia politsei esindaja kinnitas aga BBC toimetusele, et nemad pole kinnipeetu isiku kontrollimiseks algatatud uurimisest teadlikud. Seega on Itaalia võimud endiselt veendunud, et nende käes on õige mees.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

nüüd 10. juuni 2016 09:13
tuuakse juba vägisi, nagu sajandite eest ameerikasse viidi
M@S - cv-iloogik:3..0..00.3. 9. juuni 2016 19:31
Õige - mees. Seda pole keeruline kindlaks teha. Aga kahtlust tekitab see, mille eest mehed põgenevad kodumaalt. Kas kindral pole Maal õige inimene ega isane ja on tegelikult emane marssal, kes ei hüvita politseinikku, keda üldse ei huvita raha ega teadlaste saatus ning pagulaste staatus.
Inim-seltsi kuuluv mees, sm. uugeld- võib olla ka aperd - ajalukku jäänud tulnukana vana tuttav orjakaupmees, kes tegutseb tasu eest, halva peremehe sulasena seaduslikult ning osutab kokkulepitud teenust sõnapidajana. Kuni kindrali au ja sõna maksab, seni võib iga lootusrikas raha teener tahata, kellegi jüngrina, saada - Maal feld marssaliks või merel ka aperd - aja jooksul admiraliks. Igast lendurist võib saada tähesõdalane, kes tulnukaid Maale ei oota. Keegi loodab Maal pääseda julgeolekuohust, kardab ise kedagi ja tahab Maal baaside lepinguid sõlmides, pääseda pagulaste massilise pealetungi eest. Reaalne, õigekirjalik VB ( Vari-ant B doc ) on nagu alati, kohati riigisaladus, kui tehtud ja siis niikuinii lisatud lepingule - saladusliku, aga tavalise, stereotüüpilise nn. pro-to-kollina, mille ilmsiks tulekut kardavad ainult lepinguga seotud pagulaste ootajad. Lihtne ei saa kellelgi olla. Aga argpüks vampiirina kapis või ahjualusena peab Maal elama ohtu tundes, kui on ise sõlminud lepingu ja kordki vaikimise vande andnud, sest kõik eelnevad lepingud kaotavad reaalse jõu, kui allakirjutamise hetkest lisaprotokollid kaovad või võetakse hiljem suulise lepinguna avalikult ja kogemata õigustades, riigisaladusena teise ilma kaasa. Hiljem on jokk, aga on juba hilja ja vaja kasutada C varianti - Maal põgenemiseks, et mujal pagulasena politsei poolt meheks tunnitatuks saada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS