Eesti uudised

Jürgen Ligi kodanikupalgast: riigil pole nii palju raha, et tugevamaid ülal pidada (57)

Toimetas Karoliina Vasli, 9. juuni 2016 13:12
"Raha pole nii palju, et tugevamaid ülal pidada, keegi peab raha teenima ka." Jürgen Ligi Foto: Arno Saar
Mõni aeg tagasi teatas Kaur Kender telekanali ETV+ eetris, et Eesti riigi üks peamisi ülesandeid oleks asutada kodanikupalk. Ametisolevad ministrid aga kriipsutavad taolise mõtte eos maha.

Kodanikupalga kohta uuris meedia tänasel valitsuse pressikonverentsil. Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi meenutas, et Šveitsis pandi see isegi hääletusele, ent inimestel oli oidu mõte maha hääletada. Ligi ütles, et riigistruktuuride seisukoht on, et vaja on tagada sotsiaalsed garantiid nõrgematele, aga mitte kõigile. Ta lisas, et muidu langeks majandusaktiivsus ja langeks ka töötamise moraal. "Raha pole nii palju, et tugevamaid ülal pidada, keegi peab raha teenima ka."

Samal teemal

Riigihalduse minister Arto Aas lisas, et kodanikupalk ei ole loogiline ja muudaks kokkuvõttes toetuste süsteemi hoopis keerukaks. "Meil on siiani õnnestunud hoida maksusüsteem lihtsana," kiitis ta.

Kender sõnas eespool mainitud intervjuus, et kõige tähtsamad küsimused on Eesti jaoks praegu kodakondsus ja kodanikupalk. „Kõige tähtsam riigi ülesanne on lahendada probleem kodakondsusega. Küsimus hallide passidega ja nende inimestega, kellel on Vene kodakondsus. Ja on veel üks probleem: kuidas sisse viia kodanikupalk. See tähendab, kuidas teha, et selle eest, et sa oled Eesti kodanik, saaksid sa palka. See on lihtne küsimus, kuid seda tuleb hakata otsustama."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee