Eesti uudised

Säh teile, Kaljurand ja Kallas! Taavi Rõivas: "Otsime toetust mitmele kandidaadile." (22)

Toimetas Karoliina Vasli, 9. juuni 2016 13:02
"Oleme hoidunud enda nurka värvimisest, lihtsalt kindla inimese taha joondumisest. Otsime toetust mitmele kandidaadile. Vaatame, kuidas teiste valmisolek toetada on." Taavi Rõivas Foto: Arno Saar
Presidendivalimised meenutavad aina enam põnevat ja haaravat kaardimängu. Reformierakond ei taha oma kaarte veel avalikustada ehk jäetakse jätkuvalt lahtiseks, keda presidendivalimistel toetatakse. 

Tänasel valitsuse pressikonverentsil rääkis peaminister Taavi Rõivas pikalt, et riigikogu fraktsioonid võiks istuda ühiselt maha ning arutada, millised on võimalused, et leida ühiskandidaat, kes augusti lõpus riigikogus presidendiks valitaks (selleks on vaja 68 rahvasaadiku toetust). "See eeldab lisaks koalitsioonile veel toetust," viitas ta opositsionile.

Samal teemal

Samas jääb ikka õhku küsimus, keda Reformierakond presidendina näeks. Täna kinnitas Rõivas vaid seda, mis varemgi selge: Edgar Savisaart nad ei toeta. Ent teised? Rõivas luges ette, et neil on kolm väärikat kandidaati: Urmas Paet, Marina Kaljurand ja Siim Kallas. Konkreetsemaks ta aga ei läinud. "Oleme hoidunud enda nurka värvimisest, lihtsalt kindla inimese taha joondumisest. Otsime toetust mitmele kandidaadile. Vaatame, kuidas teiste valmisolek toetada on."

Siiani on sotsid kinnitanud, et nende kandidaat on Eiki Nestor, IRL toetab Allar Jõksi. EKRE pole seda küll ametlikult välja öelnud, aga on selge, et kui Mart Helme vähegi soovib kandideerida, siis EKRE on tema seljataga. Keskerakonna volikogu valib sel laupäeval, kas toetada Edgar Savisaart või Mailis Repsi. Mõlemad sõidavad aktiivselt mööda Eestit, et partei kohalikes organisatsioonides oma sõna maksma panna. Nagu öeldakse spordipanustes - 50:50. Just nii arvatakse ka erakonna sees mõlema võiduvõimaluse kohta.

Selleks, et kandidaadi kandidaat saaks üleüldse lõpuks riigikogus kandideerida, on vaja 21 rahvasaadiku toetust. Kui ükski kandidaatidest riigikogus vähemalt 68 saadiku toetust ei saa, läheb otsustusõigus valijameeste kogu kätte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee