Eesti uudised

Võidupüha sündmused koonduvad tänavu Võrru. Tutvu kavaga! (1)

Toimetas Kristin Aasma, 9. juuni 2016 10:52
Võidupüha paraad Foto: Laura Oks
Kaitseliit korraldab Võidupüha paraadi tänavu Võrus. 22. ja 23. juunil võib linnas näha sõdureid, relvi, sõjatehnikat, nautida sõjaväeorkestrite muusikat, nautida meeleolukat kultuuriprogrammi ja süüa sõdurisuppi.

Paraadi rivis on 700 inimest. Vabaduse tänaval rivistuvad üles üksused Võrumaa, Tartu, Sakala, Põlva ja Valgamaa malevast. Lisaks on kompanii suuruste üksustega väljas Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred ning liputoimkonnad Küberkaitseüksusest ning Kaitseliidu koolist. Politsei- ja Piirivalveametist tuleb paraadile rühm. Taktsammu hoiavad Kaitseliidu orkestrid ja kaitseväe orkester, teatas Kaitseliit.

USA üksustest on paraadil kohal Strykeri rühm (neli soomusmasinat), lisaks üks soomuk miinipildujaga, meditsiinisoomuk ja juhtimissoomuk. Taasiseseisvunud Eestis peetud Võidupüha paraadidel ei ole varem ükski välisüksus oma tehnikaga väljas olnud.

Kaitseliidu sõsarorganisatsioonidest osalevad paraadil Leedu KASP ja Läti Zemessardze rühma suuruste üksustega ning Taanist osaleb paraadil liputoimkond.

Võidupüha sündmused Võrus saavad alguse 22. juunil kell 17.00 Carolin Illenzeeri Fondi heategevusliku kontsertiga "Laulud sõdurile 2016" Võru Spordihallis. Kell 19.30 on rahvapidu Tamula rannas. Rahvapeol süütavad noorkotkad õhtul kell 10 muinastule, ilma et kasutaksid tikke või tulemasinaid.

23. juuni hommikul kell üheksa asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestussamba jalamile Võru linnakalmistul. Eelmisel päeval Toris süüdatud mälestustuli ja Tamula rannas süüdatud muinastuli ühendatakse siin võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid. Tuletoojateks on tänavu parimad noorkotkad ja kodutütred.

Kell 10.00 algab Võidupüha oikumeeniline jumalateenistus EELK Võru Katariina kirikus.

Paraad algab kell 11.00 Võrus Vabaduse tänaval ning pärast paraadi, alates 12.00st on Tamula rannahoone ees avatud Kaitseliidu ja kaitseväe lahingutehnika näitus ning samast saadetakse Võrumaa valdadesse Võidutuli.