Eesti uudised

Mihkel Raud võrdleb riigikogu kummitempliga: "Poliitilised otsused ei sünni riigikogus!" (23)

LISA KOMMENTAAR

kusti 9. juuni 2016 15:00
Rauajupp adus lõpuks, temaga kaasas käiv ääretu küünilisus ei sobi saadikule (või juhtisid sõbrad sellele tähelepanu). Igatahes, "ajakirjanikuna" on tal kergem p....ka suust välja ajada. Usun, et otsuseni aitas jõuda ka Ossi nõme soolo eestlaste ründamisel. Teravat sulge talle edaspidiseks, annaks jumal jõudu suu kinnihoidmisel!
Kogu eesti peale on parteilasi 57 548 9. juuni 2016 13:43
Neist on aktiivsed ehk 5000 ning kogu elu meie riigis määravad sadakond,otsustajaid aga kümmekond.Muu osa on lihtsalt mõnusalt end riigi külge imenud riigiektoris.Euroliit loodigi ju parteilaste toitlustamiseks.
...... 9. juuni 2016 13:19
Sa oled kandideerinud tööle, oled selle töö saanud. Sõlminud tähtajalise lepingu. Nüüd peaks kõik need, kes Raua eest hääle andsid saama uuesti otsustada, kes nende eest seisab RKs, mitte Jürgenstein. Sa oled oma valijaid alt vedanud.
rändaja 9. juuni 2016 13:15
Otsedemokraatia on sellises olukorras vist ainus tee - aga just sellepärast ladvik materdabki selle pooldajaid - kardavad, et tuleb tund, mil tagatuba enam ei otsustagi.
jope 9. juuni 2016 10:56
ammu on selge, et meile luuakse mingi kujutletav pilt asjade käigust.
JUHAN 9. juuni 2016 10:08
Meenub taas see vana "hea" nõukogude aeg, kui meil oli selline organ nagu ENSV Ülemnõukogu. Tegelikult ei otsustanud too mitte kui midagi. Vaid võttis vastu need seadused, mida oli eelnevalt vastu võtnud Moskvas asuv NSV Liidu Ülemnõukogu. Kuid toogi võttis vastu vaid seadusi, mille projektid olid sinna tulnud NLKP Keskkomiteest, keskkomitee ajuks ja otsustajaks oli selle gerontidest koosnev Poliitbüroo.
Kompartei osa seletati meile kui partei juhtivat ning suunavat rolli ühiskonna elus. Kogu süsteemi aga iseloomustatii kooliõpikutes kui mingisugust "demokraatlikku tsentralismi".
Qwert 9. juuni 2016 11:51
Ehk tasuks siis ka Riigikogu viia üle kunagise ENSV Ülemnõukogu tegevusmudelisse, kuna meilgi kogulased ju ainult vajutavad nupule seaduste vastuvõtmise osas, mis eelnevalt kusagilt kellegi kabinetivaikustes tehtud?
!!! 9. juuni 2016 09:59
Suuremad otsused sünnivad Brüsselis, väiksemad poliitiliste parteide tagatubades. Riigikogu hääletamine on vaid komöödia, mida mängitakse pööbli jaoks.
See seletab täielikult, et miks meil on rahvahääletused ja referendumid poliitilise eliidi jaoks täiesti vastuvõetamatud. Miks seda kunagi läbiei lasta.

51 9. juuni 2016 09:52
justnimelt kummitempel. Üks põhilisi põhjusi, miks peaks riigikogu poole väiksemaks tegema, sest otsused ei sünni riigikogus. Vahet pole mitu erakondade esindajat seal pinke nühib, aga raha kuluks vähem.
talve 9. juuni 2016 09:27
Teine lahkuja peaks olema Talve, kuna ta ei tee midagi maaelu edendamiseks vaid pigem läks sinna raha pärast, soodustuste ja uhke auto pärast. Miks on väikeses riigis neid seal 101 piisab 30 saadikust, kuna maakonnad ühinevad ja neid muidusööjaid seal pole nii palju vaja. Talve, Aunaste, Nool ja paljud teised peaksid sealt lahkuma.
Nool ammu läinud... 9. juuni 2016 10:17
Talvele meeldib seal olla (kellele ei meeldiks),aga rahva heaks tehtud EIT projekt küll nüüd ei päästa maaelu.(elekter,internet,teed). Suure külmaga elektri defitsiidi korral tömmatakse ääremaadel juhe seinast .Eite,taati istuvad peeru valgel nagu muistsel aal. Minister Michael lubab , vool jääb, ostetakse KALLIMALT SISSE. Pensionär oma 300 eurosest palgast peab siis ju rohkem maksma.Kui raha pole, istudki peeru valgel. Aga millega siis seda internetti toidad,seal ei aita peer kah. Ja kolmandaks, teed .Köik teavad,mis seisus need maal on ,parandustöödeks raha pole. Tahate aidata, pange eide,taadi maja katusele (tasuta) päikesepaneelid, on neil oma elekter majas. Tubli Mihkel Raud, pane aga nüüd oma ,,kolmeraudsest,, riigikogu pihta ,lihtrahval naa huvitav kuulda, mis seal tegelikult toimub. Jääme suure huviga ootama. Jöudu ja jaksu.
müts maha 9. juuni 2016 09:10
julguse eest olla aus, sinna jäi neid nupulevajutajaid veel, nt. Aunaste
mell 9. juuni 2016 08:36
Miks nüüd kiunuda kui riigikogust ära tulek. Miks mees ei võtnud sõna kui töötas seal. Siis oli vaja ulguda huntidega koos. Tundub, et poisil pole selgroogu.
ys 9. juuni 2016 08:33
Seda, et otsused tehakse tagatubades, teab ju iga normaalne inimene. Raud peab ikka puha ullike olema, kui pidi selle teadmise saamiseks RK reaalselt kohal käima. Tunnistagu parem ausalt, et mujalt tuli parem ja huvitavam ettepanek.
ettepanek EKREle 9. juuni 2016 08:21
boikoteerige rauda ja ''kolmeraudset'',võtke raualt võimalus enda mõnitamiseks.
...... 9. juuni 2016 09:12
Raud on tubli mees, edu teles.
mats maalt 9. juuni 2016 11:18
Vastupidi.EKRElastel on nii palju oma seisukohtade väänamist vaja olnud sirgeks rääkida,et see Raud pole mingi probleem.Pigem häbistab iseennast.
rein 9. juuni 2016 08:15
kas see oli üllatav. nii lihtsa tõe oleks võinud enne poliitikasse siirdumist selgeks teha
kodanik 9. juuni 2016 08:14
Millal küll reformierakonna saadikutele lõpeb kummitempli aeg? Nad pole võimelised mõtlema, nagu Randpere

Kummitempel 9. juuni 2016 08:01
Mida suurem kilekott seda parimad seadused kilekoti toojale tulevad.
viloss 9. juuni 2016 09:17
Kilekoti sisu ja suurus määravad seaduse suuna ja konkreetsuse astme.