Eesti uudised

Uudist parandatud kell 10.20!

Pagulane võib Eestisse kaasa tuua vaid ühe naise

Liis Lehto, 9. juuni 2016 06:00

102 KOMMENTAARI

m
mis euro printer läks rikki või./ 9. juuni 2016 21:49
Midagi nii lollakt ma punastelt veel polegi kuulnud et nende pagulastel on kvoot.
ü
üksikuid mehi/ 10. juuni 2016 23:45
pole mõtet üldse sisse lasta
v
Valetad, reformiteener./ 9. juuni 2016 19:25
Reformivalitsus on Eestisse sisse toonud sadu musti. Kõikide nende puhul kehtib võimalus piiramatult pereliikmeid järele kutsuda. Millise suguluse must järelekutsutule ütleb on musta enda otsustada. Kuna €uroliidu seadused migrantide suhtes on Eesti seaduste suhtes ülimuslikud ei ole kohalikel ametnikel neis küsimustes otsustusõigust.
p
Pagulane/ 9. juuni 2016 19:13
See on pehmelt öeldes jabur jutt, et peab tegema valiku.
Pagulane lahkub kodumaalt, sest tal on seal mingil põhjusel eluohtlik viibida. Kui on ohtlik ehk põhjust põgenemiseks, siis ka teisele ja kolmandale-neljandale naisele. Kui ei ole ohtlik, siis pole meil põhjust ka mees ühe naisega vastu võtta.
Kõigepealt tuleks otsustada, kas nad üldse peaksid oma riigist ära tulema, kui naistel-lastel koguni ilma meheta on täiesti võimalik seal elada.
k
Küsimused/ 9. juuni 2016 20:58
Kui ühe naisega põgeneti ja teised jäid maha,siis ikkagi ei ole eriti ohtlik? Kui asutakse omal soovil elama teise riiki,siis millise riigi seaduste järgi tuleb elada, kas selle,kust tuldi, või selle,kuhu tuldi? Kui meil ei ole seadustatud mitme naise pidamist, siis järelikult ei ole võimalik ühtegi järele kutsuda. Kui meie seadused ja tavad ei sobi, siis tuleb tagasi sõita.Ega meie ei hakka ometi islamiriikide seadusi kehtestama ja tavasid juurutama.
a
aga/ 10. juuni 2016 11:16
paljud lääneriigid on juba muutnud seadusi vastavalt pagulaste vajadustele. Selle eest on sisserändajad ka tunnustanud püsielanikke aupaukudega metroodes ja rahvarikastes kohtades.
m
ma üritan/ 9. juuni 2016 14:24
kuidagi budistlik olla aga kui 10 min vaatad neid pagulaste filme sis lööks kedagi maha näät on nõrk koht jälle
s
se arutelu on infantiilne/ 9. juuni 2016 14:20
k
9. juuni 2016 14:10
kui te teaksite kuidas need pagulased riiki koorivad. Soomes nt maksab riik kõik seadmed , st telefonid ja kõneajad kinni, pärdikud lihtsalt äritsevad nendega, küll riik uued annab. Sama moodi laste-naistega- koduriigist tulijad , mine-võta-kinni- kes need on, kes siia neile järgi tulevad- need maksavad ka juba siinolijaile hullu raha, et neid siia järele aidatakse-ega neil templit otsaees pole, kes nad üksteisele on. Juba teekonnal siia-nähtud ju dok filmidest-moodustasid nad perekondi ja tõmbasid üksteisel nahka üle kõrvade. Rõvedad loomad. Valge loll inimene vaatab otsa ja usub kõike mis nad suust välja ajavad. 40 a loomal on siin alaealised-istuvad mängukarude vahel ja ei pea tööd tegema ja ei saa karistada ka ei sigatsemiste ega vägistamise eest
s
sünnitusjärgne Eesti kodanik/ 9. juuni 2016 13:52
Seni ei tohi mitut naist tuua, kuni Euroopa Inimõiguste Kohtust vastupidine lahendus tuleb. Siis Eesti valitsus peab moka maas ja täidab käsu. Haha. Aga see on naer läbi pisarate. Vahel tahaks oma riigi üle uhke ka olla, aga viimasel ajal nagu pole väga põhjust.
p
Peeder Rebune/ 9. juuni 2016 13:43
Tuleks ikke neid samusooiharaid siia tuua. Kohalikel geikollidel kohe lõbusamm
K
!/ 9. juuni 2016 18:23
Kohalikud koolitame ümber geideks. Siis pole nendelt enam tülikaid järeltulijaid loota. Sisse toome aga mitme naise pidajaid ning kiiresti sigivaid moslemimusti. Sedasi läheb Euroopa islamiseerimine märgatavalt kiiremini. Allahu akbar!

m
Mari/ 9. juuni 2016 13:04
Soome statistika järgi toob iga (mugavus)pagulane hiljem järgi 21 pereliiget. Nii et 550-st tulijast saab varsti 11550, lisaks igal aastal peres sündivad lapsed, sest islamiseaduse järgi ei tohi ju moslemid rasedust ärahoidvaid vahendeid kasutada. Ja hakkab siis moslemimees oma mõnust loobuma ja kondoomiga mässama! Pealegi toob iga laps vanemapalga ja toetused, milleks siis töö. Põhjamaade kogemused on seda tõestanud. Eestimaalased rügagu rõõmsalt tööd ja tõmmud käharpead sirguvad nagu seened pärast vihma.
Aga Eestisse smugeldatakse ka ametlikult mugavuspagulasi EL-välistest riikidest. Näiteks siinelav võõramaalane taotleb tööviisasid oma suurele suguseltsile, mis siis et firma ei suuda suuri palgamaksusid maksta (palk peab olema ju vähemalt 1,24 Eesti keskmist palka). Ja migratsiooniametit ei huvita üldse, miks neid võõramaalasi nii palju mõnda firmasse möllitakse.
h
hm/ 9. juuni 2016 12:51
kas need üksikud mehed, kes Eestisse toodi, on oma kodumaal abielumehed ja nende naised-lapsed tulevad siis hiljem teiste seaduste alusel järele? Nagu varasematest uudistest kuulda, siis said pagulased vaid aastase turvapaiga, aasta pärast vaadatakse seisud üle ja kui neil kodumaal elu rahunenud, saadetakse tagasi - vaid selline lahendus oleks mõistlik. Loodetavasti kohus ka nii otsustab, sest paar pagulast kellegi siinse õhutusel andsid ju need asjad kohtusse. Samas - olid ka ristisõdijate-eelsed maamehed mitmenaisepidajad, mitteametlikult pole see siiani hääbunud, kuigi nimetatakse teistmoodi... (meenutagem vaid ametisolevat presidenti)
m
Mari/ 9. juuni 2016 12:50
Igauks voiks teada ka tagamaid omamaiks mitut naist. See kes omab mitut naist ei ole kindlasti majandus pagulane. Mitme naise omamine nouab suuri varandusi ja sissetulekuid.
k
kui/ 9. juuni 2016 16:49
Sul on juba paar lammast siis võid ka juba teist naist lubada. Islami järgi ei pea omama suurt varandust, vaid peab suutma naisi ja lapsi ülapidada aga kuidas ja mis moodi elatist hankida ei oma tähtsust. Kõige teretulnuim variant on pügada röövida varastada väljapressida kristlastelt ja teistelt uskumatutelt koertelt kusjuures selline tegevus tagab ka koha paradiisis
r
Rusaaf/ 9. juuni 2016 12:45
Täielik inimõiguste piiramine, oman kuut naist ja ainult ühe võin kaasa tuua, kuidas siis nii mida teised tegema jäävad.
e
Eestis pole piiranguid/ 9. juuni 2016 12:53
Näiteks Tallina linnapea ei tea isegi mitu naist tal kokku on. Samas suur osa viljakaid naisi on ilma meesteta. Asjadest tuleb rääkida nagu tegelik elu on.
m
Massiimmigratsiooni küsimuses rahvahääletusel peab küsimus olema täpsem ja vastama Eesti olukorrale./ 9. juuni 2016 13:13
NäITEKS kas 300 tuhandel migrandil aidata repatrieeruda ühe või kahe aasta jooksul. Kas keegi pakub paremat variantI ??
v
Varaan i/ 9. juuni 2016 12:30
1941 aaasta sõjasuvele sarnase olukorra tekkimisel - kustutame nood loomad otsemais ja viimseni!
m
maamiis/ 9. juuni 2016 12:29
usun ,et see keelamine ei lähe nii libedalt midagi .Neil ju head nõuandjad .Tuleb see pagulane siia ja võtab KÕIK oma lapsed kaasa (ka teiste naistega saadud) Kui lapsed kohal ,tahaks näha kuidas suudaks keegi keelata seda kui lapsed tahavad olla oma LIHASE EMAGA!!!! ja ongi kõik
j
jep/ 9. juuni 2016 13:04
s
salliv Eesti/ 9. juuni 2016 14:31
Kari Käsper oma organisatsiooniga kindlasti ei nõustu kultuurilise surve ja kohalike tavade-kommete pealesurumisga vabadusse pürgivatele massidele. .
Vabadusi, inimõigusi piirata ei saa ja inimõiguslased asuvad neegriimporti õigesse sängi juhtima.
s
Sõna sekka/ 9. juuni 2016 12:12
Nende usk kohustab kõiki oma naisi ka materiaalselt ülal pidama! Siia vaevalt sellised tahavad tulla, kel see võimalik on ja siinsed tingimused ning palk ei motiveeri eesti naisi ka eriti ülalpeetavateks saama, sest kaua sa ikka ühte porgandit kahekesi järad -kuigi üle 40-ste seas oleks naiste valik päris suur.
s
9. juuni 2016 13:01
siit on hea minna edasi põhja suunas ;)
m
Mõttetu artikkel/ 9. juuni 2016 12:11
See artikkel on tehtud ainult klikkide jahtimiseks ja tundub, et inimesed lähevadki õnge. Ühtegi sellist keissi pole olnud, kus Eestisse tuleval pagulasel oleks mitu naist ja ammugi pole keegi tahtnud siia mitut naist tuua. On väga vastutustundetu koguaeg viha ja vastandumist külvata. Selle ainus eesmärk on ajalehe kasumi suurendamine. Eestisse tuleb kahe aasta jooksul kuni 550 inimest. Ei ole nii nagu siin eelnevalt keegi ütles, et 550 meest pluss nende pered. See on täiesti vale jutt. Perekonnad on juba selle 550 sees.

k
Küsimus/ 9. juuni 2016 11:36
Aga kas erinevate naisega saadud lapsed võib kõik kaasa võtta?
v
väga hea ja õigustatud küsimus/ 9. juuni 2016 11:48
taabukesel ja co ilmselt ajunatukest napib et pisut laiemalt mõelda.
m
Milleks?/ 9. juuni 2016 12:31
Nad hakkavad usinalt lapsi treima ju siin! Ega neil palju muud tegemist polegi, sest Rootsi statistika alusel hakkavad pagulastest tööle vaid 0,3%!!!
h
Hmmnojah/ 9. juuni 2016 11:14
Tänapäeval ei leiagi selliseid kes rohkem kui üht naist lubada saaks.
s
Siiras küsimus/ 9. juuni 2016 11:07
Tehke mulle lollile selgeks- kas 500 pagulase sisse mahub ka naine + lastekari VÕI 500 meest PLUSS naised ja lapsed???
Ühel puhul meil üleval pidada 500 teisel puhul 500 PLUSS X ARV "pagulasi".
Kes teab palun vastake.
s
siiras vastus/ 9. juuni 2016 11:12
ikka +. ikka pluss. sest jutt käib pagulasest ja temaga kaasnevatest sugulasikutest, kelle arv ei ole piiratud
k
Kontrollimata arvamus/ 9. juuni 2016 11:19
Üks pagulsavahetuse korras registreeritud isik moodustab 1/500. Tema õigus pereliikmeid pärast selle nö "tehingu" sooritamist säilib ja hilisemaid järele tulnud perekonnaliikmed ei lähe 500 hulka. Oluline ainult juhul, kui kogu perekond nö "ei vahetata" koos.
n
nii see on/ 9. juuni 2016 11:35
idee, et nad võivad vaid ühe naise tuua? Küsimus on vaid legaalsuses ... illegaalselt võib ka kogu naishaarem nendega siin koos elada.
t
Tõnu Samuel/ 9. juuni 2016 11:38
Püüan vastata. Kui inimesel on elamisluba olemas (sõltumata miks ta selle sai, kas pagulane või insener või abiellus Eestisse) on rahvusvahelise õiguse tava järgi õigus perede liitmisele. Näiteks kui kuhugi on jäänud tema alaealine laps, abikaasa või abi vajav esivanem, on tal õigus taotleda nende järele toomist. Praktikas kontrollib immigratsioon enne loa andmist ka seda, kas inimene reaalselt jõuaks siis antud perekonnaliiget ülal pidada.
Soovitan lugeda Välismaalaste seadust. Googlest leiab. Seal on sisuliselt kõik kirjas aga need põhimõtted on pea igas riigis samad.
n
nii/ 9. juuni 2016 12:59
3 kuu jooksul.hiljem mitte enam.
5
500 + 3000 "pagulast" miinimum juba lubatud?/ 9. juuni 2016 13:21
Ok, aga KES KRT peab selle KINNI MAKSMA!!?
Vaene Eesti pensionär ja töölisklass oma maksudest või!!
Vähe ülekohtune pole või?
j
jep/ 9. juuni 2016 15:46
sa unustasid nn invaliidsuspenskarid keda riik aastast 2017 tööle sunnib ja iga kuu töötukassas käima kui mõjuvat põhjust pole. Need nn pensioni sandikopikad ka korjatakse ära et liiga rikkalt sandid elavad, Sant kui ise ei jõua siis peab kellegi pereliikme kaasa kutsuma. Kui toime ei tule siis lisaks töötukassale minek papretega sots. ameti ukse taha. Kokkuhoid missugune et pagulastele toetusi maksta ning sisseelamise tasu. Tean mitut invaliidi kes ütlesid et nemad küll ei jaksa iga kuu nii linnavahet tiirutada. Tuleb välja et riik loodabki nende peale kes lihtsalt ei suuda. Tekib oma inimestest lisaks asotsiaalidele veel ring inimesi kes puu alla jäävad. Sotsiaalsed tagatised ka riigil ainult osaliselt ratifitseeritud. Sealt tuleks riigil alustada et OMA sante kaitsta, Kurjaks ajab
m
maamiis/ 9. juuni 2016 12:31
seda ju kogu aeg öeldud ,et juurdetulijad ei ole selle 500(mis iganes see number lõpuks tuleb) hulgas .Nemad tulevad lisaks
k
kopterimehike/ 9. juuni 2016 10:45
kuidas nii põmm mehed ei saagi põmm naisi lademes siia tuua
a
arvamus/ 9. juuni 2016 10:38
Küll kaebavad Euroopa kohtusse ja Eesti maksab ka suured trahvid kannatuste tekitamise eest.
o
oot/ 9. juuni 2016 10:33
Soomes on hetkel selline asi päevakorral, et 7 aastat Soomes elanud Iraagist pärit mees, kes on oma pagulase õigused juba saanud ja temaga 4 aastat abielus olnud naine, kellega neil on 3 aastane laps ja 3 kuune laps, käivad kohut.
Nimelt tahab Soome selle naise ja 3 aastase lapse välja saata.
Põhjuseks, et mees ei suuda naist ja lapsi oma palgast elatada ( käib tööl) Uus seadus näeb ette, et 4000 € tuleks bruttos teenida, et saaks pere enda juures hoida.
Nali aga selles, et soomalsedki ei teeni 4000 brutos :D 2000 ja vähe üle on üsna üldine palgatase.
Seadus laieneb ka muide soomlastele, eks tahaks endale taist või kusagilt mujalt naise tuua. Kui ei teeni piisavalt, sisi ei too ja punkt.
t
to oot/ 9. juuni 2016 10:48
Euroopalik lahendus: pagulasele tuleb riigi poolt nii palju juurde maksta, et 4000 eurot täissaaks! Lihtne ja loogiline!
j
ju/ 9. juuni 2016 15:48
mulle meeldib see seadus ja olgu eestis ka selline vastu võetud
t
To oot./ 16. juuni 2016 10:54
Miks sa arvad ,et soomlased ei teeni 4 tuhandet kuus, see on ju tavapalk 4 nädala ehk 20 tööpäeva eest. Isegi mina eestlasena saan niipalju siin .
s
Sellisel juhul/ 9. juuni 2016 10:19
Riik eraldab Riigikogu Varja farmist igale siia ühe naisega saabunud kitsekarjusest araabia pereisale lisaks naisele veel kolm kitse normaalse elu tagamiseks. Aga kolme koju mahajäänud naise 16 last võivad isale järele tulla.
k
kaugel on?/ 9. juuni 2016 10:14
burka ning hijabi keelu kehtestamine?
k
9. juuni 2016 10:45
Kas sul sellega on probleem tekkinud?
1
10:45-le/ 9. juuni 2016 14:54
Tark ennetab probleeme. Kui probleemid käes, siis on nendega kordades raskem tegeleda!

o
On-on/ 9. juuni 2016 10:10
Ehk kompenseerivad eeltoodud prouad pagulaste puudujäägid. Taavi pakuks oma Luisa ka välja. Kui Brüssel nõuab, siis teemegi nii.
o
ooomaigaad!/ 9. juuni 2016 10:10
hakkab pihta! küll naisi, kümneid, ei lubata kaasa võtta küll noa ja kahvliga sunnitakse sõõma, küll tualetti sunnitakse kasutama ja vesigi tuleb peale lasta jne jne.
Hakkab tulema neid kohtukeisse nagu seeni peale vihmasadu, ja maksumaksja maksab kõik nende illegaalide/terroristide nõudmised kinni. JUHHEI, IKKA KINDLALT EDASI!
s
siit/ 9. juuni 2016 09:58
saab naisi nagu muda võib iga päev uue võtta.
i
9. juuni 2016 10:46
ikka, milles prolbeem, sina ju ei taha
n
no/ 9. juuni 2016 09:53
miks kogu aeg mingitest pagulastest jutt käib?
Need on end raha eest siia ostnud illegaalid?
Nimetage ikka asju õigete nimedega!
n
Naine/ 9. juuni 2016 09:43
No Eesti seadusandlus on paindlik, nagu Brüssel ütleb nii on. Seega varsti on lubatud kõik.
a
Andres , vastuseta kiri:/ 9. juuni 2016 09:42
Lp. linnavalitsus ja Urmas Klaas.
Kust olete omale võtnud õiguse asustada Tartusse inimsmuugeldajate "kaupa"? Mina, minu isa ja vanaisa ei ehitanud oma kodu-Tartut selleks et see asustada aafriklaste või Lähis-Ida moslemitega. Vanaisa kaitses oma kodu Vabadussõjas. Ka Rõivasel ja tema, Mercheli käes märja kaltsuna toimival, valitsusel puudub mandaat selliseks tegevuseks! Tartus juba elasid Jaamamõisas vietnami illegaalid. Nüüd siis panustate maksumaksja raha inimkaubanduse kuritegelikku ärisse!? Ei, ja veelkord EI ! Eestimaa, eestlased ja Tartu ei võlgne Aafrika aafriklastele ega moslemitele midagi! Oodin , kaitse meid! Rindejoon on juba Belgias, ja aina läheneb. Ajaloolasena teate hästi, millega tuleb selle eest kord maksta.
e
euru/ 9. juuni 2016 12:28
Siin vastus Tartu Linnavalitsuselt linnaelanike kirjale - paras möga!!!
Minu nimi on Artjom Suvorov, olen Tartu abilinnapea. Te kirjutasite meile kirja, kus tundsite muret seoses pagulastega. Te palusite seletust ning ka kinnitust, et Tartu linna piiridesse ei paigutata ebaseaduslikke piiririkkujaid ega anta neile põliselanikega ebavõrdseid elamistingimusi. Nimelt, siinkoha täpsustav asjaolu, kui me räägime pagulastest, siis pagulased on alati olnud meie ühiskonnas. Vao keskusest on Tartusse viimaste aastatega tulnud 3-4 perekonda. Tegu on rahvusvahelise kaitse saanutega, kelle oht kodumaal on tõestatud. Kui me räägime põgenikest, keda me peame vastu võtma Lõuna Euroopa riikidest mis jaotatakse kvoodi alusel, siis siinkohal ma Teile lubada midagi ei saa. Antud küsimus ei ole ainult KOV-ide pädevuses. See vastus sünnib koostöös riigiga, kuna enne pagulaste vastuvõtmist on vaja lahendada rida küsimusi nagu haridus, eluase, tööhõive jne. Antud põgenikel on ette nähtud väga ranged protseduurid, et selgeks teha kellega on tegu, ja mis on tema kodumaa lahkumise põhjusteks. Eesti riigi prioriteedid kvoodipagulaste vastuvõtmisel on üksikvanemad ja/või suurpered. Üksikud mehed või majandusturistid saadetakse tagasi kodumaale. Riigipoolne lubadus on, et KOV-id peavad andma oma põhimõttelise nõusoleku, et vastu võtta kvoodipagulasi ja riik tegeleb nendega ise. Küll aga me näeme palju hetkel on tegemata tööd, seega meie ei kiirusta, ega jookse rongi ees. Vaid ootame reaalset riigipoolset abi. Seega päris otseselt lubada Teile, et Tartu linna piiridesse ei tule ühtegi pagulast ma ei saa, kuna nad on juba siin. Küll aga omalt poolt teeme kõik, et nende vastuvõtmine toimuks läbipaistvalt ja hoiame ka Tartlasi asjaga kursis.
Lugupidamisega
Artjom Suvorov
Tartu abilinnapea
+372 56661725
a
alf/ 9. juuni 2016 09:40
Kuidas on eesti inimesed nii orjameelsed ,et ei lasevad valitsusel tegeleda inimkaubandusega. Mis pagulased on moslemid ja neegritest majanduspõgenikud? Kas Rõivas ja Ilves ootavad , millal katkeb rahva kannatus?
v
vanaema/ 9. juuni 2016 09:36
Kuidas see keksimine ümber selle karja on ära tüüdanud. Meie enda lapsed, naised, invaliidid, vanurid ei ela normaalset elu, aga riik ei hooli nendest, ei anna kompensatsioone. Ja juba meile pannakse pahaks, et ei saa võtta terve küla naisi kaasa?

l
l/ 9. juuni 2016 09:34
sotsidel on aeg hakata seadust muutma polügaamia lubamiseks eestis.
e
Eestlane/ 9. juuni 2016 09:23
Seda saasta pole siia üldse vaja! Brüsseli pagejate rahaga 'äraostetud korruptandid naudivad miljonite dollarite eest saadud luksust aga meie ja teised EU rahvad peame kannatama meile nende poolt peale sunnitud inimsaasta tõttu, kes varsti hakkavad ka siin pomme panema.
a
aadu/ 9. juuni 2016 09:22
mis jura see nüüd on, lubati ju, et vastu võetakse ainult kristlasi (neid pole ju 4 naise pidamine lubatud)
m
9. juuni 2016 09:36
millal valisus enne tõtt on rääkinud? nüüd ju vassivad elektri turuga ju samuti
j
Johanna 2/ 9. juuni 2016 09:17
Kas keegi teab, mis on saanud 4 lindpriist? Lasid jalga?
d
dv/ 9. juuni 2016 09:15
Pagulased, teid ei oota siin mitte keegi!
t
to dv/ 9. juuni 2016 09:20
Ära nüüd valeta, ootavad küll! Eurotegelased,tolarandid- tolerandid ning need, kes loodavad pagulaste pealt väga hästi teenida (näiteks majutusteenust pakkuda ja selle eest riigilt suuri summasid nõuda ja oma taskusse pista). Ja vahest ka mõned romantilised blondid tibid ning daamid.
m
Mari/ 9. juuni 2016 12:44
No DAAM ei mehkelda (pool)kirjaoskamatu neegri või araablasega.
t
tule taevas appi/ 9. juuni 2016 15:19
Mugulased pidid ju kõrgelt "haritud" insenerid ja arstid olema. Nad Vaos pakuvad juba naistearsti teenust.
j
Just nimelt/ 9. juuni 2016 09:30
Ei taha siia mingeid immigrante ega ka mitte vahetpidamata poegivaid mosleminaisi!
e
ei/ 9. juuni 2016 09:04
aga kes kurat teid siia tahab
naistega või ilma , pange oma poooommid jaafrikas
t
to ei/ 9. juuni 2016 09:22
Muidugi ilma naisteta! Sest kui nad oma haaremid sealt kaasa toovad, siis jäävad mõnigad kohalikud ootustest-ja lootustest pakatavad tibid ju tõmmudest meestest ilma.
s
segi oled või/ 9. juuni 2016 09:46
Ei sega haarem siin neid tibisid tarbida. Sa mõtle parem selle siia tassitud haaremi igaaastase poegimise peale. Iga aasta vähemalt neli last toetustele ja vahest isegi rohkem, kui mitmikud sünnitatakse. Kas oled maksumaksjana valmis seda kõike ülalpidama?
ä
ära muretse,/ 9. juuni 2016 09:00
see-eest eesti seadused lubavad kasvõi igal päeval litutada erinevate naistega. Ole ainult meheks. Ei pea eitesid kohe enda kaelapeale võtta, lusti niisama ilma kohustusteta.
n
Nimi/ 9. juuni 2016 08:58
Kas te palun sätiksite asjad nii, et ka kõigile eestlastele jätkuks tööd ja siis hakkaks muulaste peale mõtlema..

ü
üheksas naine/ 9. juuni 2016 08:58
See ju metslaste maa,et mina ei saa oma mehega kaasa minna. Ma olen harjunud suures naistekarjas oma mehega seksima. Millega mõtleb teie võrdõigusvolinik?
n
nojah/ 9. juuni 2016 08:55
"Eesti soovib eelisjärjekorras vötta vastu perekondi" ... no ma ei tea... päris kindel et kui rahvahääletus teha, et kas üldse pagulasi vastu vötta, otsustaks enamus et ei tahaks üldse. Järsku oleks seega öigem lause "Eesti ei taha ülde pagulasi vastu vötta".... aga muidu tore ju, et öhtuleht köigi eestlaste nimel söna vötab, eks ju :P
a
Alabama/ 9. juuni 2016 08:53
Meil on viletsad seadused,EESTI meestel võiks ka olla mitu naist(3-7),siis saaks selle iibeprobleemi võib-olla ära lahendada.Mõni naine saab ikka lapse juhul kui teine ei saa.
n
9. juuni 2016 10:00
need ei suuda ühtegi last toita, rääkimata 4 naisest ja 20 lapsest.
t
To 10.00/ 9. juuni 2016 10:30
Ega mustad ka ei suuda, selleks nad oma pesakonnad eestisse tahavadki smugeldada ,et riik kõik kinni maksaks. Huvitav ,palju eesti riik sinnajäänud naistele peab hakkama alimente saatma ,igaühel ju vähemalt 5 last.
l
Leo/ 9. juuni 2016 11:06
küll Brüssel käseb lastetoetusi tõsta, kõik võidavad
k
Karulane jenka/ 9. juuni 2016 08:41
Muutke jah seadust, siis kui üks naine ei anna saan teise juurde minna :)
k
kiuslik/ 9. juuni 2016 08:36
enne siiatoomist erikomisjoni poolt kontrollitut KAKS pagulasperet ja juba kuu aega pealkirjad, PAGULASTE mure selle ja sellega?
H
!!!/ 9. juuni 2016 08:32
Hei europoliitikud! Kähku-kähku seadusi muutma! Sest kalleid ja kauaoodatuid "sõjapõgenikke" ei tohi ju ahistada, nende religiooni ning traditsioone solvata. Tuleb seadustada 4 naise pidamine, abiellumine 8-9 aastase plikakesega. Aga samuti kalõmm, veretasu, aumõrvad ja muu selline. Hiljuti keegi siin väljendus, et burkade kandmine ei olevat Eestis probleem. Miks siis mitte muudeski pisiasjades neile vastu tulla? Et nad end siin mugavalt ning koduselt tunneksid.
y
ys/ 9. juuni 2016 08:28
Kogu see kamp tuleb saata üle mere tagasi. Seisku oma kodumaa eest ja ärgu otsigu mugavat äraolemist mujalt. Need noored mehed on kõik oma maa reeturid, kes püssi nurka visanud.
e
Eestlastele eluase ja töö/ 9. juuni 2016 08:25
Sotsiaalmin isteerium peaks leidma eestlastele elukohad, lasteaia ja koolide lähedal ning et eestlased saaksid tööd.
A
!!!/ 9. juuni 2016 08:58
Aga vaat seda ei suudeta! Eestis olevat 8000 vaba töökohta, kuid põhiliselt vaid pealinna kandis. Samal ajal on ääremaadel töötuid kuipalju. Juba ainuüksi Ida-Virumaal ligi 7000. Mis töötu ja töökoht omavahel kokku ei saa?
Aga millist tööd pakutakse? Kui spetsialistid välja arvatasiis põhiliselt miinimumpalgalist. Õmblejad, müüjad j.n.e. Aga nüüd küsimus, et kuidas sealt 150-200km. kauguselt tööle käima hakata? Osta pealinna korter või? Ainult et mille eest teate millised seal hinnad on! Üürida korter? Kuid sealgi onhinnad sellised, et miinimumpalga eest sa korterit ei saa. Ühe toa ehk (üür pluss komunaaalteenused). Aga pere, lapsed? Ja millegi eest on elada kah vaja. Ning peale selle jääb ka too äremaa endine korter kaela rippuma, sest müüa pole seda seal kellelegi. Selle maksud tuleb ja kulud kah veel tasuda. See lihtsalt maha jätta? Kuid võlad jäävad. Ja soojamüüjad keeravad võlgu olevatel majadel kraanid kinni. Nii et ka mitte milleski süüdiolevad naabrid jäävad külma. Ning uued tondiossid ja varemed muudkui tekkivad.
See on suletud ring, kust puudub loogiline väljapääs. Mis aitaks?
1. Viia vabad töökohad Tallinnast provintsi, ääremaadele? Reaalselt võimatu, majandusel on omad arengud.
2. Võimaldada provintsist pealinna tööle tulijatele odava üüriga munitsipaalkorterid või ettevõtete poolt ametikorterid? Ebareaalne, Vähemasti lähemal aastakümnel. Ning väga kulukas projekt,
3. Lasta pealinnas üürihinnad alla? Võimatu! Tegemist on erasektoriga ja seal reguleerib hinna turg. Nõudmine ning pakkumine.
4. Maksta pealinna siirdujatele normaalset palka, mille eest saaks nii eluruumi üürida kui kanormaalselt ära elada? Võimatu. Juba niigi lüüakse häirekella, et palgad olevat Eestis liialt kõrged ja kasvavad liialt kiiresti! Kuigi see 1000-line "keskmine palk" on vaid teoreetiline. Ühed ajavad raha kühvliga taskutesse, teised istuvad miinimumi peal. Millest aga pealinnas äraelamiseks ja ka korteri üürimiseks lihtsalt ei piisa.
5. Maksta pealinna tulevatele provintslastele eluasemetoetust määras, mida saavad näiteks riigi poolt pagulasedki.? Kõige realistlikum, kuigisee oleks kah kallis. Ning see oleks jällegi ka poliitiliselt vastuvõetamatu ning ebakorrektne.. Et nuumata oma tööotsijaid ning jätta pagulased ilma. Sest mida ütleks sel juhul meie kohta Euroopa?
j
9. juuni 2016 09:53
jälgitakse kahte numbrit, töötute hulka (registreeritute oma, reaalset ei tea keegi) ja vabade töökohtade arvu, ning siis kirutakse, miks keegi ei taha nendele kohtadele minna, aga unustatakse see, et palk mis seal enamasti makstakse on naeruväärne, mis kulub ära tööl käimise peale. ehk kasum on 0, pealegi selle palga eest ei saa isegi üht terviklikku pensioni aastat!!!! ja siis meie tööandjad suure suuga räägivad, et vaja tuua sisse töölisi töökohtade täitmiseks, ainult seaduse järgi peab neile uutele töötajatele maksma kõvasti suuremat palka kui kohalikule!!! kas see ei ole kuidagi loogika vastane ja silmakirjalik?
m
mõtisklus/ 9. juuni 2016 10:03
Et nuumata oma tööotsijat!? Nüüd ajad küll midagi segamini. See oleks oma tööotsija abistamine. Tööotsija läheb ju tööle, millest riik saab maksud. Pagulane tuleb toetustele vegeteerima.

a
Ants Rannula/ 9. juuni 2016 08:21
Valimiskastide juures unustasite mõtlemisvõime ja nüüd tuleb leppida neegritega .
V
...../ 9. juuni 2016 08:13
Võõrasse kloostrisse "oma pühakirjaga" ei minda ...
k
kahh/ 9. juuni 2016 08:03
Küll see seadus nüüd kiiresti ära muudetakse.
s
Serviti, lajata serviti!/ 9. juuni 2016 07:42
Diskrimineerimine, diskrimineerimine ja natuke rassismi ka.
l
lugeja / 9. juuni 2016 07:38
Mis siin pagulaste murest rääkida,kui mõni eesti mees tahab ka kahte naist pidada.
m
Mõistmatu/ 9. juuni 2016 07:36
Milleks teha üldse selliseid "raskeid" valikuid ja tulla mingisse Eestisse? Kuidas miljonid süürlased, iraaklased, jeemenlased... saavad endiselt omal kodumaal elada aga mingitele piiririkkujatest kurjategijate anname priiülalpidamise!?
e
Eestis/ 9. juuni 2016 07:33
Naisi küll .kes pagulaste vart tahavad .Küll siin naisi juurde leiate,
n
Nojah/ 9. juuni 2016 08:51
Huvitav, miks mõnes tutuvusringkonnas naised pagulasi, mitte kohalikke mehi tahavad? Ma küll kedagi ei tea, kes sellist naist teaks.
l
9. juuni 2016 07:33
lugesin pealkirja, siis esimene mõte oli see, et eesti on rassistlik maa kus ei arvestata teiste päritolu ja traditsioonidega, hahaha. Lgp. valitsus, teie kooseluseadus tahab parandamist!!! tuleb vastu võtta seadus kus mitme naise pidamine on lubatud, olgem ikka tolerantne, salliv ja austagem "pagulaste" traditsioone. irw

a
armas riigikogu/ 9. juuni 2016 07:17
palun muutke seadust. me saaksime veelgi rohkem pagulasi siia tuua. tehke täna ja kohe erakorraline istung ja võtke seadus vastu.
oi kuidas me ootame neid pensionitoojaid ja teenijaid siia riiki.
lihtalt jäle on lugeda seda lõputut pagulaste hala. hakaku tööle ja oma kodumaa eest võitlema, mitte ärgu otsigu mööda euroopat paremat elu.
e
9. juuni 2016 07:35
eieiei, ikka ööistung, siis saame ka suuremat palka neile vaesekestele maksta ;)
t
täpsustus / 9. juuni 2016 07:15
Perekonnast ainult 1 on pagulane, ehk siis Eesti võtab vastu 550 + teadmata hulk lisa. Kaasa saab tuua vaid 1 abikaasana ja teised oma alaealiste laste emadena. Soome puhul 1 toob keskmiselt 22. Nii, et rõõmus uudis, et Eesti ränne on positiivne, kus aastaga tuli 15 000, kellest 7500 olid eesti kodanikud ja pooled muud, siis järgmine aasta need 12000 ongi need muud. Keegi võiks pagulaste muredele kaasatundmise asemel hakata muretsema aborigeenide murede eest, kuidas me neid kõikki jõuame üleval pidada. Teine võimalus on õppida Angry birds filmist, õppematerjal pagulaskriisist.
p
Pole/ 9. juuni 2016 06:56
viga, küll varsti pikhofid, jokod ja teised eestlusevihkajad annavad sisse seaduse, et Eesti seadusi kohandataks barbarite vaba tahtega ning naiste arv antaks vabaks. Sest muidu Brüssel meid ei mõista!
t
tegelikult/ 10. juuni 2016 07:01
4 aastat okupatsiooni annab neile kodakondsuse ja nemad hakkavad määrama mida meie tegema peame ja teha võime ja Brüssel on selleks ajaks ammu nende.