KÄIS KÜLAS Õnnetuspaik jääb sõbra elukohast, kus tüdruk kodu­teele asus, ligikaudu poole kilomeetri kaugusele. Foto: Timo Aalto / Ilta-Sanomat
Kristiina Tilk 8. juuni 2016 06:00
Laupäeval käis kuueaastane tüdruk Kauhava Kortesjärvil sõbral külas ja hakkas sealt kella 15 ajal rattaga koju sõitma. Kui ta poole tunni pärast koduukseni polnud jõudnud, lõid tüdruku vanemad häiret.

Esmalt tormasid nad ise last otsima, kuid ei leidnud. Kohale kutsuti politsei. Otsima hakkasid ka peretuttavad ja külarahvas.

Kella 17.20 ajal leidis perekonnatuttav meelemärkuseta lapse kraavist, kõrval roosa jalgratas. Õnnetuspaik jääb sõbra elukohast, kus tüdruk koduteele asus, ligikaudu poole kilomeetri kaugusele. Tüdrukul peas olnud rattakiiver oli kukkudes katki läinud.

Ilta-Sanomat kirjutab, et tüdruk viidi Tampere haiglasse. Arvatakse, et tüdruk võis kraavis teadvusetult lebada kõik need paar tundi, kui teda otsiti.

Politsei sõnul on tüdruku seisund raske, kuid mitte eluohtlik. Teda pole veel küsitletud ja seetõttu pole ka selge, kas tüdruk sõitis ise kraavi või jäi auto alla ning juht põgenes sündmuspaigast, jättes lapse abitult lebama.

Soome politsei ootab ka võimalike pealtnägijate abi, et juhtunu asjaolud välja selgitada.

Kauhava on väike vaikne maakoht, kus ei liigu palju autosid. Tee ääres kasvab kõrge rohi ja see võib olla ka põhjus, miks keegi tüdrukut varem ei märganud.

Välisministeerium ütleb, et Eesti saatkonda juhtunust teavitatud ei ole ja et see on Eesti perekond, kes elab pidevalt Soomes, ei pruugita seda üldse tehagi.

Eesti politsei ütleb, et kuna see on Soome riigis juhtunud õnnetus, siis menetlevad seda põhjanaabrid.

"Kui Soome peaks abi vajama, siis nad seda ka küsivad – tavaliselt siis, kui on midagi kuritegelikku. Näiteks palutakse abi kurjategija tabamisel, aga see on Soomes juhtunud õnnetus ja mingit alust meid sellest teavitada neil ei ole," ütleb politsei.