Eesti uudised

Väike Eesti tüdruk leiti Soomes teadvusetult maanteekraavist

Kristiina Tilk, 8. juuni 2016 06:00

36 KOMMENTAARI

i
ingel/ 4. juuli 2016 10:52
Inglid ütlevad..läbi pekstud..neli noorukit..viisteist on köige vanem...kolmteist..kaksteist ja pool ja kymmne aasta vanused. Kymme peret on vahtinud ja kadestanud eestlaste maja ehitamist jne.Kommentaari sisu
k
8. juuni 2016 22:01
kes siin oma ürgaega heietavad - nüüd on inimahvide uputus kes vaid vägistada, röövida ja tappa ON LUBANUD MEID. hea, et laps elus on, hilisem selgub ehk.
l
Loogiline/ 8. juuni 2016 16:28
et kui õnnetus juhtus Soomes, siis Soome politsei uurib asja. Aga eile ilmus Soomes elavate eestlaste fb gruppi urgitsema Õhtulehe ajakirjanik, et ikka midagi teada saada. Milleks ja kellele seda vaja oli? Las politsei uurib, Õhtulehel ei ole palutud seda teha.
k
Kuueaastastest/ 8. juuni 2016 12:48
Läksin kooli maakohas, varsti 50 aastat tagasi. Siis mindi kooli küll 7-aastaselt, aga kuna oskasin lugeda ja kirjutada, pani ema mu kooli 6-aastasena. Polnud tark tegu mu meelest, aga olgu pealegi...
Kool oli üle 2 km kaugusel ja mitte ükski buss ei klappinud kooliajaga, seega tuli mööda maanteed ja põlluvahelist rada jalgsi kooli ja tagasi käia, Iga ilmaga, ka tuisus, vihmas, pimedas.
Tänapäeval näriksid lastekaitsjad oma küünarnukke vist sellise asja peale?
Olgu- minul oli käia 2 ja veel natuke kilomeetrit, aga mõned käisid kooli ka 6-7 km kauguselt!
Oli üks Väga Õnnelik Lapsepõlv!
Kaasajal ei sooviks ma mitte mingil juhul laps olla!
o
8. juuni 2016 13:03
olin sel ajal samuti laps ja olime väga iseseisvad aga tänapäeval ma kuueaastast maanteele üksinda rattaga mitte mingil juhul ei lubaks.Laps võib olla tubli, tragi ja ettevaatlik aga elu meie ümber ei ole enam nii rahulik ja tasakaalukas kui 50 aastat tagasi.
n
Nii on, aga!/ 8. juuni 2016 13:37
Selle maailma teevad ebastabiilseks ja tasakaalutuks JUST needsamad, kes end nimetavad lastekaitsjateks!
Kõikidele tehakse selgeks, justkui laps ei tohikski peale kodu kusagil olla!?
Seda kasutavad aga sekundipealt hoolimatud mölakad, kes väidavad, et laps ja tema vanemad on kõiges süüdi, sest oli see laps ju nö "valel ajal vales kohas"!
Kõikide liikumiste, millede nimetuses on sõnad "eest", "kaitse", "nimel" jne, tuleb suhtuda äärmiselt ettevaatlikult, kuna just need liikumised kahjustavad ümbritsevat kõige enam.
Tänu MuinsusKAITSE tegevusele vajuvad imekenad arhitektuurimälestised kokku, tänu LoomaKAITSEle on hulkuvate loomade hulk masendavalt suur, tänu LasteKAITSEle on pätistunud ja logelevate laste hulk ammu ületanud kriitilise piiri... jne.
h
hmmmm/ 8. juuni 2016 13:30
Sinu arust kes pidi 2km kõndima olid segastel autoload ka käes! Tänapäeval on igasugustel debiilikutele ka load antud allkäe raha eest. Eesti politseinik on kohe appi minema!! Ei tea milles??? Kõik puhuma või veidi kiirustavat kodaniku püüdma et saaks Riigieelarvet täita. Eesti Politseinikul ei ole küll mingit tolku. Suurosa on neist arvutite taga ja nokivad nina! Isegi ei leita murdvargaid üles ja korgijoogi testi nad ka ei pidanud oskama. Neil ei ole isegi välja töödeldud!
t
Teadmiseks hädaldajale/ 8. juuni 2016 13:45
Mina sõitsin suure veokaga juba 9-aastasena ja 14-aastased olid mõned terve suve AMETLIKULT ja palga eest ilma igasuguse juhtimisõiguse omamiseta traktori peal tööl, rääkimata purjus traktoristide eest nende töö ärategemisest, kui need kivihunniku ääres jorutasid.
Sõjaaegsete lõhkekehade näppimisest, päristrelvadega täristamisest jms ma ei hakka pikalt kirjutama, aga seegi oli igapäevane. Granaat koolis kaasas ei olnud mingi haruldus.
Kõik olid normaalsed ja oli selge, et seda koolis lõhkama ei hakata. Relvi oli nii palju käes, aga keegi ei lasknud kedagi maha ja ka ennast mitte.
Ajuvabadus ja ajupesu on kaasaegse noore tegelikult vastutustundetuks ja rumalaks amööbiks teinud ja nüüd nõuavad nad, et kõik oleksid sellised!
s
Sa võiksid igavesti ka tark olla/ 8. juuni 2016 13:55
Sa võiksid presidendiks ka kanditeerida ja juhtida unistuste maale kus piimajõed ja pudrumäed.
s
Supervanematele/ 8. juuni 2016 11:38
''Kauhava on väike vaikne maakoht, kus ei liigu palju autosid.''
Teate, 6-aastane on juba täitsa asjalik tegelane ning mina võisin küll kodu läheduses ringi lipata ja käisin täitsa üksinda umbes poole kilomeetri kaugusel poes - seda linnas. Ja polnud mul kodus mingit vabakasvatust, peksa sain kah, enamasti teenimatult, nii igaks-juhuks... Suvel maal lippasime lastega heinamaal ringi ja sageli käisime kilomeeter eemal asuvas naabertalus külas. Isa juures olles võisin sama kaugel sõbranna juures käia, sest tänav oli sama ja eksimisvõimalust polnud. Ja kujutage vaid ette, tol ajal ei veetudki esimese klassi jõmpsikaid autoga uksest ukseni, täitsa iseseisvalt kõndisime kooli ja koju, sest vanemad olid tööl. Ellu jäime ja täitsa asjalikud tegelased kasvasid meist. Jumal tänatud, et mul oli õnn kasvada ja oma lapsi kasvatada ajal, kui maailm veel hulluks polnud läinud!
k
8. juuni 2016 11:52
l
loogik/ 8. juuni 2016 14:15
''Kauhava on väike vaikne maakoht, kus ei liigu palju autosid.''...
ja all pikk jutt oma lapsepõlvest. Keegi nendest miinuste andjatest võiks seletada välja rebitud lause ja jutu seosest. Kas siis kui autod oleks olnud palju, tüdruk poleks kraavis või lugupeetud lapsepõlve jutustaja poleks asjalik olnud?
s
sinule just/ 8. juuni 2016 18:43
"kus su jutus iva on" oligi see tekst kirjutatud ja nagu arvasingi, sa ei mõista mitte s....gi.
e
seleta mulle rumalale->sinule just / 8. juuni 2016 19:13
ei mõista jah kuidas on seotud sinu lapsepõlve mälestused (mida sa kõike tegid 6-aastasena) autode arvuga Kauhavas,
n
8. juuni 2016 12:22
Nad elavad SOOMES, kus on teised kasvatusreeglid.
Mitte Eestis, kus mõnes peres võivad lapsed ringi lipata kus iganes tahavad.
8. juuni 2016 11:10
kolme suureks kasvatatud lapse ema / 10:48, 8. juuni 2016
normaalsed vanemad, kes lubavad lapsel ka ise toimida, mitte ei hoia teda mõtlemisvõimetuna vati sees.
.
Tavaliselt sellised vanemad, kes lasevad oma lastel teha mida neil vaid pähe tuleb, põrkuvad varem või hiljem probleemide otsa. Puudulik kodune kasvatus. Kunagi nimetati sellist puudulikku kasvatust vabakasvatuseks, mille vilju paljud lapsevanemad pidid hiljem ise maitsma.
n
8. juuni 2016 11:31
No kuulge, 500 meetrit on kuuese lapse jaoks täiesti sobiv maa iseseisvalt koju tulla. Õnnetusi ikka juhtub, kahjuks ka lastega. Vanemad ju reageerisid kohe ja hakkasid otsima.
k
Kust sa lugesid välja, et tüdruk oli ilma vanemata loata põgenenud/ 8. juuni 2016 11:54
Mis see vabakasvatus puutub asjasse?
l
8. juuni 2016 12:23
Lugesin välja et tüdruk oli vanemateta koduteel.
f
funktsionaalne lugemisoskus, auuu-auuu/ 8. juuni 2016 14:17
"Laupäeval käis kuueaastane tüdruk Kauhava Kortesjärvil sõbral külas ja hakkas sealt kella 15 ajal rattaga koju sõitma. Kui ta poole tunni pärast koduukseni polnud jõudnud, lõid tüdruku vanemad häiret. "
St vanemad oli teadlikud.
a
8. juuni 2016 14:36
Auu-auuu jah. Sul ilmselt endal pole lugemisoskust.
Vanemad olid teadlikud et 6.aastane laps tuleb koju ü.k.s.i. Toonitan - ü.k.s.i.
Selle asemel et teha enda poolt väike liigutus ja talle järgi minna. Koduteeks oli ju sõidutee, mitte mõni metsarada.
S
/ 14:36,/ 8. juuni 2016 19:15
Seega l.u.b.a. üksi tulla koju ju oli antud, mis sul veel on jäänud arusaamatuks?
6
8. juuni 2016 10:22
6.aastasele lapsele minnakse järgi, mitte et lastakse tal üksi koju sõita. Ei imesta kui laps neilt ära võetakse.
I
10:22, 8. juuni 2016 -le/ 8. juuni 2016 10:31
Imestan kah, eriti Soomes,kus lastekaitsjad on tõelised hullud hagijad.
j
8. juuni 2016 10:38
Just nimelt-mis vanemad need sellised on
j
Just/ 8. juuni 2016 10:40
nimelt-mis vanemad need sellised on
k
kolme suureks kasvatatud lapse ema/ 8. juuni 2016 10:48
normaalsed vanemad, kes lubavad lapsel ka ise toimida, mitte ei hoia teda mõtlemisvõimetuna vati sees
a
ann/ 8. juuni 2016 11:08
Vähemalt Eesti seaduste järgi ei tohi 6-aastane laps jalgrattaga maanteel sõita, ka koos täiskasvanuga mitte. Siin pole midagi ise mõelda.
k
8. juuni 2016 11:20
Kui lpasele on tee tuttav, pole vaja järele minna. Ei võeta seda last midagi ära. 6 aastane võib olla üksi kodus kogu päeva ja miks ta siis ei võiks sõita rattaga?
o
8. juuni 2016 14:41
On näha, et seal ei ole jalgrataste jaoks eraldi teed. Soomlased on kiuslikud ja selline õnnetus võib nende tähelepanu pälvida ja hakatakse nende perekonda jälgima.
n
Nimetaksin / 8. juuni 2016 15:14
sind lihtsalt de..kuks, keda ei tohiks isegi lastele mitte ligi lasta kuna pärsid last. 6 aastane saab iseseisvalt juba suurepäraselt hakkama. Aga kui teda keelata, piirata jne siis ta tõesti hakkama ei saa ja edaspidi elus samuti.
Olen ise tänaseks päevaks 63 aastat maad tallanud ja 4 aastaselt käisin Pärnu linnas iseseisvalt lasteaias mis asus praeguses kiirabijaamas ja asus kodust 3 km kaugusel. Vähestel käisid ema isa järel ja tõid lasteaeda. Kooli esimesed päevad sai ema käekõrval koolis käidud, pärast iseseisvalt. Keh kasv tunnid olid talvelgi vaatamata ilmale kogu aeg koolistaadionil. Koolivaheajal otsisime sõjaaegsetest kaevikutest relvi, padruneid jne. Otsisime koha kus neid lõhata, need olid meie mängud. Vahest sai koju tuldud leitud inimpealuu kaenlas. Tänasel päeval pandaks mind koos vanematega vist kohe vanglasse ?? või kuidas ?? Tänaseks päevaks on meil üles kasvanud mehepojad kes ei oska naelagi seina lüüa ja püssipauku kuuldes lasevad püksid täis aga räägivad peen häälestusest. Päris piinlik on et selliste ludride tuleviku pärast Eesti Vabariiki taastasime ja kes nüüd sellest mingi jupijunnlaste paradiisi on teinud kes kõike sõnades " kaitsevad ".
n
9. juuni 2016 08:58
need 66 - andjat !!! 6 a laps ei saa Soome reeglite järgi yksi jalgrattaga teel söita ja veel nii pikalt. siin te karjute et pakulased ei ela eesti reeglite järgi, Eesti perekond elab Soomes ja peab arvestama sellega et laps ärä vöitakse, sest need jätsid 6a. lapse ilma järelvalveta ja see on öige ka
h
hehh/ 8. juuni 2016 08:53
Laps võetakse nüüd arvatavasti perekonnalt ära.
j
8. juuni 2016 12:00
ja lapsel psüholoogiline trauma on garanteeritud. Ma kujutan küll ette kuidas ta hakkab neid nn kasuvanamaid vihkama
6
6-le/ 8. juuni 2016 19:16
teil ilmselt vanaimaid pole olemas

a
Alko meetri rivimarsile või?/ 8. juuni 2016 08:49
Eesti politseilt abi Puhumis reidile või?? Mõrvarit ja kadunut ning murdvarastest leidmiseks pole neil kasu ja veel enam organiseeritud kuritegevust avastamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee