Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Urmo Aava ei oota Rally Estoniale uusi WRC autosid: need rööviks ERC sarjalt tähelepanu 

Viljar Voog | Video: Jörgen Norkroos, 7. juuni 2016, 19:31
Videointervjuu Urmo AavagaFoto: Jörgen Norkroos
Juulikuu keskel toimuva Rally Estonia peakorraldaja ütles kuu enne suurt rallit, et võrreldes eelmise aastaga on tänavu paar suurt erinevust. 

"Nädal varem, juba 10. juulil, teeme sarnastel kiiruskatsel Rally Estonia soojenduse. Tiimidel ja võistlejatel on võimalik testida iseennast kui ka tehnikat," rääkis Aava ühest erinevusest.

"Ma arvan, et nädal varem warm up'i on väga hea sõitjatele, väga hea võistluse pealtvaatajatele ja valmistab ette Eesti inimest terveks inimest rallilainele."

Teine uuendus on niiöelda Open-klass, kus saavad võistelda kõik. Osalemiseks peab olema täidetud FIA nõuded. Endise rallisõitja kohaselt on huvi selle klassi vastu suur.

"Skandinaaviast on huvi tundnud vanemate WRC autode omanik, sest nende osalemine on kohalikel võistlustel tehtud väga raskeks. Huvitavamad autod on neljaveoline M3 ja Eestist tagaveoline M3, mida pole tükk aega Eestimaa teedel nähtud." 

Siiski ei soovi ta näha väga tänapäevaseid WRC autosid. "Iseenesest seaduse poolest saaks tulla uue WRC autoga, aga see viiks ERC-sarjalt tähelepanu."

Mida Aava rääkis veel nädal varem enne rallit toimuvast warm up'ist, keda ta loodab Lõuna-Eesti teedel näha ning Open-klassist, vaata juba videost!

Samal teemal

7. juuni 2016, 19:50
ÕHTULEHE VIDEO | Koduse rallimehe Rainer Ausi privileeg: poisikesena vaatasin isa kukil Valge Daami rallit, rajal võistelnud pole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee