Lapsevägistajale mõisteti 22 eluaegset.Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 8. juuni 2016 06:00
Londoni kohus mõistis 22 eluaegset vanglakaristust Kenti krahvkonnas Ashfordis elavale Richard Huckle’ile (30, pildil), vahendab BBC.

Huckle vahistati 2014. aastal Londoni Gatwicki lennujaamas. Tema arvutist ja videokaamerast leiti üle 20 000 faili, mis tunnistati lastepornograafiaks. Tuhandel pildil oli näha Huckle’i ennast last vägistamas.

Uurimisel selgus, et fotograafi, inglise keele õpetaja ja filantroobina esinenud Richard Huckle oli käinud 2006.–2014. aastani mitu korda Malaisias vaestest perekondadest lapsi seksuaalselt kuritarvitamas.

Kokku suutis kohus ära tõestada 71 kuriteoepisoodi 23 6–11 aastase lapsega. Samas jääb pedofiili peetud päevikule toetudes kahtlus, et tema tegelik ohvrite arv oli kuni 200 last.

Veebi vahendusel jagas Huckle kogemusi teiste pedofiilidega ja koostas ka pedofiilide manifesti.

Malaisia inimõiguslased kinnitavad, et Richard Huckle’i kuriteod on vaid jäämäe tipp. Kahjuks on laste vastu suunatud seksuaalsed kuriteod Malaisias laialt levinud.

Õiguse paluda enda vangist vabastamist saab Richard Huckle alles 25 aasta pärast. Briti meedia andmetel on pedofiil pärit heal järjel olevast keskklassiperest.

Lapsepõlves veetis Richard Huckle väga palju aega arvuti taga.