Lugejakiri

Kiri | Reidi tee rajamine tsiviliseeriks tühermaa (22)

Jaan Karu, Pirita püsielanik aastast 1975, 7. juuni 2016 17:11
Foto: Mattias Tammet
Pirita elanikuna puudutab Reidi tee mind isiklikult enam kui Mustamäe või Õismäe elanikke. Probleem ei olegi selles, kas ehitada või mitte – muidugi ehitada. Probleem on – kuidas ehitada. Esmalt selle ehituse vastaste argumentatsiooni kohta. Tundub, et paljud neist on konkreetse olukorraga tutvunud põhiliselt kaardimaterjali kaudu. Soovitaksin käia jala või jalgrattaga kohapeal vaatamas, mis seal tegelikult on. Antud juhul on minu arvates tegu rohkem emotsioonidel mängimisega. Või mis argumendist saab rääkida, kui rekka’sid Tallinna toimetavad laevad soovitatakse suunata Muuga sadamasse? Reisilaevad Muugale?

Olen suviti igapäevane tervisesportlik jalgrattasõitja piki Pirita teed „Russalkani“ ja edasi kuni Tallinna sadama piirdeaiani. „Russalkast“ linna poole kulgeva kergliiklustee ja mere vaheline ala on praegu räämas tühermaa koos stiihiliselt tekkinud kasutamiskõlbmatu plaažiga. Kas keegi tahab seda piirkonda sellisena säilitada? Tahtmine on taevariik, kuid objektiivne paratamatus on see, et varem või hiljem, sõltumata poliitilisest võimust Tallinnas või Toompeal, võetakse see kant aktiivsesse kasutusse. Millisesse? Ja milline kasutus vastaks kõige paremini enamiku huvidele?

Üks võimalus on elamuehitus, mis tegelikult juba käibki. Teine reaalne võimalus tühermaa tsiviliseerimiseks on üldkasutatava sõidutee rajamine koos vajaliku infrastruktuuriga (kergliiklusteed, kõnniteed ja juurdepääsud mereranda jne). Soovitusi asendada igapäevaste toimetuste tegemisel auto ühistranspordi või jalgrattaga ei saa võtta tõsiselt. Jalgratas on ja jääb põhiliselt puhkuse ja sportimise vahendiks, ühistransport ei saa ka kõige parema korralduse juures hõlmata linnas kõiki punkte, kus võib olla vaja päeva jooksul käia. Ja lisaks tuleb paljudel enne koju pöördumist õhtul ka poest suure toidukotiga väljuda.

Samal teemal

10.08.2016
Reidi tee uuem projekt ei ole endiselt protestijatele meeltmööda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee