Maailm

Jeruusalemmas alustati Jeesuse haua restaureerimist (2)

René Piik, 7. juuni 2016, 12:54
Jeesuse hauda külastavad palverändurid GALI TIBBON
Pärast 200 aastat puhkust alustati uuesti parandustöid Jeesuse arvatava haua kallal.

Püha Haua kiriku renovatsiooni eesmärgiks on pühakoja struktuuri tugevdamine ja säilitamine, kuid selle tööd lükkasid edasi kolme usulahu vahelised konfliktid. Nüüdseks on olukorra tõsidust mõistes Kreeka õigeusu, Rooma katoliku ja Armeenia kirikud oma erinevused kõrvale pannud.

"Me mõistsime, et vajalikud renovatsioonid tuleb kiriku huvides läbi viia, seega otsustasime koos töötada," teatas Armeenia kiriku kõrgeim võim, Samuel Aghoyan.

Renovatsiooni teaduslike probleemide koordinaator Antonia Moropoulou ütles, et kuigi haud on stabiilses seisundis, on see moonutatud ning vajab pärast aastatepikkust vee, niiskuse ja küünlasuitsuga kokku puutumist tähelepanu. Ehitist tuleb tema sõnul kaitsta ka potentsiaalsete maavärinate eest.

Töö pikkuseks on planeeritud 8 kuni 12 kuud ning selle jooksul on lubatud palveränduritele ligipääs hauale. Iga usulahk finantseerib projekti $3,3mln (€2,9 mln) suurust maksumust oma varudest. Lisaks annetas Jordaania kuningas Abdullah isiklikult projekti kiiremaks valmimiseks raha.

Jordaania kontrollis Jerusalemma vanalinna, kus asub Püha Haua kirik, kuni 1967. aasta Araabia-Iisraeli sõjani ning jätkab siiani sealsete moslemite ja kristlaste pühade paikade kaitsmist.

2 KOMMENTAARI

t
Tegelikult 7. juuni 2016, 15:11
Ta ju elab. Igalpool - ka Kirikus räägitakse nii? Kas siis nüid ep pea änamb uskuma vää?
k
Kadunua Ardo Aasmäe 7. juuni 2016, 14:01
Rääkis, et Jeesus elas kõrge eani, sai lapsi, ning suri Süürias, kus tal olla ka haud. Zeitgeisti filmi vaadates tekitab üldse kogu religiooni usutavus kahtlusi.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee