Eesti uudised

"Samas trepikojas elav koer hüppas meie korterisse ja ründas mu last!" (36)

LISA KOMMENTAAR

jõhkarditest 13. juuni 2016 20:29
Sellised koerad tuleb kohe kohapeal maha lasta, sest ka koeraomanik on jõhkard.
EE 7. juuni 2016 22:10
Üldiselt on küll koeraomanik süüdi, et koer lahti pääses, kui vanemad peaks samuti oma võsukestele selgeks tegema, et loomad on ohtlikud ja pole mänguasjad. Minu eramu hoovis on kaks koera. Naabritest oleme piisavalt kaugel. Koerad on kõrge aiaga piiratud maja hoovis ja territoorium suur. Hea on, et territoorium suur, sest sama piirkonna lastel meeldib ikka käia üle aia koeri kividega loopimas. Pilluvad koeri kiviga minu oma aeda. Aga kui ükskord koer pääseb kogemata lahti? Ma ei välista, et koer vihast ei ründaks. Ja arvate, et need lapsed oma vanematele kodus räägivad, et võõrasse hoovi loomade vastu kive pilluvad. Oleme mitmega rääkinud, et see on ohtlik eelkõige neile endale. Ja muidugi hõõruvad lapsed end lihtsalt vastu aeda. No milleks, kui koer on aias ja mujal ruumi palju aiast mööda minekuks. Õnneks on minu enda koerad oma pere lastega harjunud ja seega on ka võõraste suhtes leplikumad, kuid siiski, siiski.... Lapsi tuleb õpetada liikluses käituma, kuid samuti loomadega tuleb õpetada käituma.
Löö maha see reo 7. juuni 2016 18:01
Liisu 7. juuni 2016 16:11
INIMESED VÕIKSID MÕISTVAMAD JA ANDESTAVAMAD OLLA KUI NAD TAHAVAD OLLA INIMESED.
Inimesed teevad pidevalt isegi vigu ja kurja-TAHTLIKULT.
DOBERMAN ründas tüdrukut,sest ruum kus nad kohtusid oli liiga kitsas,tüdruk ilmus liiga äkitselt koera ette-KOER VÕTTIS SEDA KUI RÜNNET ENDALE.Kui koerale järgnes ka peremees,või koer arvas,et järgneb,kaitses ta ka peremeest.KOER KAITSES ENNAST JA PEREMEEST.Kui koera ja tüdruku suhted olid halvad,lisandus ka see asjaolu.Koerad ei tunne korteriomandi juriidilisi nüansse ja korter oli talle vaid territoorium,kuhu tuli oletatav vaenlane-ründaja kaugemale ajada.
Inimesed peavad lOOMI INIMESTE JAOKS LOODUD SEADUSTE ALUSEL JA INIMESTE JAOKS MUGAVAKS LOODUD KESKKONNAS.Sestap VÕIKSID INIMESED LOOMADE EKSIMUSTE SUHTES NATUKE SALLIVAMAD OLLA,KUI NAD ISE TEKITAVAD KURJA KA TAHTLIKULT.LOOMAD SEDA EI TEE.
LOOMI EI SAA LÕPMATUSENI KETISTADA,AEDIKUSSE IGAVLEMA JÄTTA,SUUKORVISTADA-KODUS KANDEKASTIS HOIDMINE ON AGA SELGE LOOMAPIINAMINE JA KUULUB PARAGRAHVI ALLA.
Vigu juhtub.KEEGI EI TEE NEID MEELEGA.
Kord müüsin suvila kiusliku naabri pärast.Mu koertel oli 1000m2 väga kindelaedik.Minust edasi loli veel vaid 3 suvilat=liikumine minu aiast ja koertest mööda oli minimaalne.Naabrinaine aga leidis alati aiatööd just siis ,kui oma koerad õue lasksin(hoidsin neid kinni TEMA PÄRAST VAID) ja just selles aiapooles mis minu koerteaedikuga piirnes.Teda nähes hakkasid nad haukuma.No nii palju raha mul polnud et temapoolsesse aiaäärde kõrge läbipaistmatu plank tekitada.Pidin siis mõlema koeraga ükshaaval 4 km kummagagi iga päev jalutama - NAABRINAISE TAHTMISTE PÄRAST.
Tema patt aga oli see ja suurem-et oli sahkerdanud puurkaevu 4 pere peale oma territooriumile nõuetevastaselt.Seetõttu ei saanud veeservituuti kehtestada(tema maale ametlikult toru panna)sest siis oleks puurkaevu nõuetele mittevastavus avastatud ja kaev meie rahadega kinni aetud.Kaevu eest oli niigi makstud ja kinniajamine oleks maksnud veel.Minu KOERTE PAAR AUHI OLID MITTE KURJUSEST EGA TAHTLIK VIGA KÜLL AGA TEMA TEGU NÄIT.PUURKAEVUGA JA KIUSLIKKUSEGA OLI KORDADES HULLEM JA TAHTLIK,PÕHJUSTADES MULLE SUUREMAID EBAMEELDIVUSI.
Mis sa siin öigustad veel 7. juuni 2016 18:00
Kotlettiks läheb see rott
??? 7. juuni 2016 18:47
Kellel on või vähemasti peaks olema kortermaja ühisruumides eesõigus, kas inimeste lastel või vabalt ringi lonkivatel suurtel kurjadel koeravolaskitel? Ja kuidas mina peaksin trepikojas liikuma, kui mingi peni seda kitsaks peab või mind ei salli? Kas peaksin ostma endale nöörredeli või, et läbi akna käia?
tüdruk 7. juuni 2016 20:51
polnudki veel trepikojas, vaid oma koridoris.
to tüdruk 8. juuni 2016 10:33
Sa oled ikka 7. juuni 2016 19:58
päris loll inimeseloom.
Noojaah 7. juuni 2016 21:31
sa oled ikka paras sadist.
Laps on omas kodus ja naabri koer tuleb seal kallale ning mingid tädid veel seletavad.
Inimest rünnanud koer tuleb magama panna.
endine dobermani omanik 7. juuni 2016 15:01
Üldiselt on doberman tark loom ainult kasvatamisega peab vaeva nägema, muidu kipub üle pea kasvama. Koer peab ka meeles jõnglased, kes neile haiget on teinud. Enda oma mängis kenast laste ja nende sõpradega aias, kuid ühe jõmpsika, kes teda kord üle aia kiviga oli visanud oleks ta ilmselt võimaluse korral ära rappinud.
Mina 7. juuni 2016 14:16
Ei tea mille eest riik raha saab.Kas tema on kannataja
7. juuni 2016 15:05
räägitatkse, et maksumaksjate käest
ajalugu 7. juuni 2016 12:34
Paar aastat tagasi lasi üks Tallinna proua ühe pidevalt ründava koera maha. Kogu Eestis olid koerad rihma otsas ja kord majas!
Raico 7. juuni 2016 12:49
Koerad 7. juuni 2016 12:29
tavaliselt ei ela trepikojas.
ei ela 7. juuni 2016 12:36
jah aga peremehed kes ütlevad- ärge kartke ta ei hammusta- elavad ja lasevad oma nn koerakesed vabalt liikuma. Loom on loom aga need peremehed vajaksid tõeliselt karistada.
kes 7. juuni 2016 13:08
karistab? Soojade ilmadega käisime lastega rannas, sealgi penirahvas oma vasika mõõtu neljajalgstega vees solistamas. Kusjuures kohalik koerapidamiseeskiri keelab isegi koeraga, teenistuskoer välja arvatud, randa mineku ja toonitab supeluskohas koera ujutamise keeldu. Ons keegi näinud, et mõnd penipidajad on keegi karistanud? Kui reaalne see on, et maakonna peale ametis olev 1 piirkonnapolitseinik üldse kohale jõuabki, isegi kui välja helistada? Olen päris palju välismaal olnud, kuid sarnast koerte anarhiat kui Eestis küll kusagil pole näinud. Koerapidamise eeldus on eeskirjade täitmine.

Mehed ei nuta 7. juuni 2016 11:39
Aru ma ei saa miks sellist koera paneelikas peetakse, peaks olema keelatud.
Mjahh 7. juuni 2016 10:48
Proual paistab, et on välisuks ees olemas, hoidku see kinni, siis ei pääse võõrad loomad tuppa.
Oleks nagu üks meie trepikoja mammi, sel välisukse vastas kohe köögiuks ja peale söögitegemist tuulutabki oma toidulõhnad niimoodi ühiskoridori, et uks kogu aeg irvakile ja ise ninapidi uksevahel passimas.
Mis koertesse puutub, siis hästikasvatatud koertest tüli ei teki kuid loomaomanikud pole siiani selgeks saanud, et korteris elavad ikka toakoerad, mitte 70 kg vasikalaadsed.
See juba on jah looma piinamine, ka ei sobi sinna nt akitad ja muud paksukarvalised.
7. juuni 2016 10:58
Et ei tohi isegi oma korteriust selleks lahti teha, et sealt väljuda? Kustkaudu sina näiteks oma kodust välja lähed? Ühesõnaga, loe artiklit ka, mitte ära vaid pilti vaata, siis ei pea sa mõttetuid kommentaare kirjutama.
Mjahh / 10:48, 7. juuni 2016 -le 7. juuni 2016 12:59
Kui pole artiklit lugenud, pole vaja varakult hüppelaualt lennata.
inimest 7. juuni 2016 09:38
rünnanud loom tuleb magama panna . Järgmine kord juba tapab (ja siis hakkab õigustamine pihta , minu nunnuke on hästi sõbralik , ei ründa kedagi kui keegi ei provotseeri) .
7. juuni 2016 09:37
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
7. juuni 2016 10:39
Kuidas hulkuv koer sattus trepikotta, kes lasi sisse, miks välisuks oli irvakil?
kui 7. juuni 2016 20:54
ma hakkan jalgrattaga korterist trepikotta minema pean ju korteri ukse avama.
7. juuni 2016 22:03
Mis see sinu korteri uks puutub asjasse?
Armastavv koirapiddaja 7. juuni 2016 09:25
Minu koir olema minu pereliige! Tema olep nii heatahtlik, tema ise mitte kedagi mitte kunagi ise esimena ei hammustap! Jo siis keegi teda siis ärritas, kiusas voi hammustas esimesena. Mina igatahhes oma kallile pereliikmele mina suukorvi pähe ei panep ja rihma otsa teda ei vangista. Tema käip edaspidigi just nii nagu tema tahap ja isse parremaks peab!
JUSS 7. juuni 2016 10:11
Jälle vaid puust ette ning punaseks mõtlemismalliga miinusteladujad. Kes ei saa irooniast ning farsist mitte mõhkugi aru.
Või siis vastupidi - saavad lihästi aru ning tunnevad karikatuuris iseennast ära. Mis muidugi ajab sellised selgesse raevu.
oh 7. juuni 2016 08:39
See peaks olema lubamatu, et korterelamutes võetakse koeri. Kus on loomakaitsjad? Koerad peaks elama seal, kus on oma maja. Suvel kuumusega tahavad nad ka öösel õues olla, päeval vajavad jooksmist, aga neid korra viiakse välja ja kõik, kahju koerast. Teiseks korterelamutes elavad ka teised inimesed ja seda need segaseks läinud koerte ja kasside omanikud ei arvesta. Paljudele on loomad tähtsamad kui inimesed.
koeraomanik 7. juuni 2016 08:56
Kohe näha, et sa ei tea koertest midagi. Koer on karjaloom - üksi õue jätmine on talle karistus. Ja koerad ei jookse õues ise, enamuse ajast pikutavad. Nendega peab tegelema - jalutama, jooksma, õpetama jne.
Muidugi minu kaastunne lapsele, kes hammustada sai. Tavaliselt hammustavad valesti kasvatatud koerad. Kaastunne ka koerale, ilmselgelt on tal halb elu!
to oh 7. juuni 2016 09:27
Ms loomakaitsjad? Neid on igal pool, vasaku ning paremal. Kes muudkui jauravad koerte inimõigustest. Pigem küsi, et kus on inimesete kaitsjad. Minu arust napib pigem neid.
tom 7. juuni 2016 09:44
Enamik õuekoeri elab 100X õnnetumat elu kui korteripenid. Vedelevad-mädanaved maja juures ketis oma si-ses aedikus/kuudis ja on vaid õnnetuks valveseadmeks kelle ainus suhtlus on siis, kui visatakse 2x päevas toit ette.
naabrikõuts 7. juuni 2016 10:42
Ah et oma majas koerad savad vabalt ringi joosta ja ka öösel. Nu nu,. Tean neid, haukuvad terve öö lahkamata ja magada ei lase
T 7. juuni 2016 12:12
Väikesed toakoerad ongi korteris pidamiseks.
Raivo 7. juuni 2016 08:32
Tapnud koer ära,kui ta sinu korteris sinu last ründas.
Omanik vastutab 7. juuni 2016 08:13
Lolliks lähevad need koera"armastajad". Võetakse suuri koeri väikestesse linnakorteritesse, need on seal närvilised ja kui lahti pääsevad, siis käituvad ebaadekvaatselt.