Maailm

VIDEO: vaata, kuidas Ukraina piiril peeti kinni relvakoormaga prantslane (7)

Õhtuleht.ee, 6. juuni 2016, 17:42
Foto: REUTERS TV
Ukraina julgeolekuteenistus pidas Ukraina-Poola piiril kinni Prantsuse kodaniku suure koguse relvadega. Väidetavalt oli mehel kavas korraldada Prantsusmaal toimuvatel jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel Euro 2016 massirünnakuid.

Ukraina julgeolekuteenistuse SBU juhi teatel arreteeriti 25-aastane Guillaume (teistel andmetel Gregoire - toim) M., kes kavatses korraldada rünnakuid nii moslemite kui ka juutide religioossetes paikades.

"SBU suutis ära hoida 15 terroriakti, mis plaaniti Prantsusmaal jalgpalli Euroopa meistrivõistluste alguse eel ja nende ajal,“ ütles Ukraina julgeolekuteenistuse juht Vassõl Grõtšak.

Tema sõnul kavatses Ida-Prantsusmaalt pärit mees õhkida mošee, sünagoogi, maksuametid, politseiüksusi ja mitut teist kohta. Grõtšak ütles, et prantslasel olid viis Kalašnikovi automaati, üle 5000 padruni, kaks tankitõrje granaadiheitjat, 125 kilo lõhkeainet, 100 detonaatorit, 20 näokatet ja muid asju.

Uudist mehe arreteerimisest teatas kõigepealt Prantsuse telekanal M6. Kriminaalkaristusi ei ole mehel olnud. SBU teatel oli teda jälgitud juba alates eelmise aasta detsembrist.

Samal teemal

6. juuni 2016, 13:18
Poola-Ukraina piiril peeti kinni relvakoormaga prantslane, kes kavandas jalgpalli EMil massirünnakuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee