.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Piret Kütt 6. juuni 2016 15:15
Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon viis mais läbi kontrolli kaitsepolitseiameti teabetoimikute üle, et selgitada, kas ameti poolt teostatud pealtkuulamised on teostatud seadust järgides. "Kontrolli tähelepanu oli suunatud sellele, kas kaitsepolitsei tuvastatud telefoninumbrite pealtkuulamine on olnud seadustega kooskõlas. See on osa komisjoni laiemast ja regulaarsest kavast, et teostada parlamentaarset tsiviilkontrolli julgeolekuasutuse üle ja anda vastuseid avalikkuse õigustatud huvile ning küsimustele,“ ütles erikomisjoni esimees Ken-Marti Vaher. Komisjoni vaatluse all olid 2014. aastal jälitustoiminguna teostatud sidevahendite pealtkuulamised. Prokuratuuri juhuvalikusse sattus ka 10 telefoninumbrit, mis olid kaitsepolitsei poolt teostatud teabehanketoimingud. Tuvastati, et pealtkuulamised vastasid igati seaduslikkusele. „Kontrolli läbiviimisel veendus komisjon, et kõik telefoninumbrite pealtkuulamised ja kõikides esitatud teabetoimikute materjalides varja

Kommentaarid  (4)

fa diees 7. juuni 2016 09:25
Aja Lugu 6. juuni 2016 20:37
Ei tea kas "lutikatega" pealtkuulamised ka dokumenteeritakse? Loomulikult näidatakse komisjonile ainult korras pealtkuulamiste dokumente. Kes see nii loll on, et seadusevastast pealtkuulamist komisjonile ette söödaks.
7. juuni 2016 09:25
Näed minu kõnede kvaliteet on ka enne komisjoni juhuvalikut(")paranenud,täpselt õigeaegselt.Ah et kellega ma suhtlen ja kes neist Savisaare toetaja võiks olla?Mitte ühtegi.Ärimehed puha.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS