Repliik

Presidendiks pürgijad lubavad: ärmatama ei hakka (96)

Õhtuleht.ee, 6. juuni 2016, 20:10
Õhtuleht uuris presidendiks kandideerijatelt, kas neil on kinnisvara, mille kulud jääksid presidendiks saades maksumaksja kanda, ning kuhu kavatsetakse presidendina elama asuda.

Allar Jõks, vandeadvokaat ja endine õiguskantsler: Mul ei ole ühtegi kinnisvara, mille kulu jääks maksumaksja kanda.

Samal teemal

Marina Kaljurand, välisminister: Oleme abikaasaga rajanud kodu Nõmmele ja sellega seotud kulud kannan ikka ise – ka presidendina. Kui kehtiv seadus ja julgeolekunõuded teisiti ei eelda, siis ma eelistaksin oma kodus elada. Protokollilised üritused saavad kindlasti toimuma selleks ettenähtud viisil ja kohas, aga mulle meeldiks, kui saaksin ka presidendina edasi oma kodus elada.

Siim Kallas, Euroopa Komisjoni endine asepresident, Reformierakond: Meil on oma maja Viimsis, kus kavatseme elada ja mille kulud maksan täna ja ka edaspidi oma taskust.

Kaur Kender, kirjanik: Mul pole mingit kinnisvara, mille kulud peaks maksumaksja kandma. Aga presidendina üüriksin midagi Narvas ja Narva-Jõesuus, kus veedaksin osa ajast. Elama jääksin ikka Koplisse. Kadrioru maja annaks Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumile, et sinna teha Johannes Vares-Barbaruse nimeline radikaalprogressiivse kunsti näitustesaal-muuseum-ateljee.

Eiki Nestor, riigikogu esimees, SDE: Sellele küsimusele vastamiseks peaks ma teadma presidendi kohta käivaid turvareegleid. Riigikogu esimehe omad on oluliselt vabamad. Seetõttu elan täna abikaasale ja mulle kuuluvas ühisvaras, mis kujutab endast korterit üheksandal korrusel kuueteistkorruselises majas Õismäel. Loobusin kohe riigikogu esimehe ametikorterist Tallinnas. Perekonna Hiiumaa suvekodu kuulub minu abikaasale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee