Maailm

Uudist täiendatud kell 13.40 ja 14.10!

Poola-Ukraina piiril peeti kinni relvakoormaga prantslane, kes kavandas jalgpalli EMil massirünnakuid (33)

Toimetas Kristin Aasma, 6. juuni 2016, 13:18
Kalašnikovi automaadid. Foto on illustreeriv.Foto: Reuters / Scanpix
Ukraina julgeolekuteenistus teatas, et pidas kinni prantslase suure koguse relvadega. Mehel oli kavas korraldada Prantsusmaal toimuvatel jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel Euro 2016 massirünnakuid, vahendas BBC. Mees on paremäärmuslike vaadetega.

Ukraina võimude teatel aitasid nad ära hoida umbes 15 paremäärmuslaste terroriakti Prantsusmaal. Teade tuli päev pärast seda, kui teatati, et Ukraina-Poola piiril arreteeriti 21. mail Prantsuse kodanik, kelle autos oli hulk relvi, nende seas raketiheitjad ja Kalašnikovi automaadid, vahendas The Local.

Samal teemal

Ukraina julgeolekuteenistuse SBU juhi teatel arreteeriti 25aastane Guillaume (teistel andmetel Gregoire - toim) M., kes kavatses korraldada rünnakuid nii moslemite kui ka juutide religioossetes paikades. Samuti plaanis ta rünnata Prantsusmaa ühiskondlikke hooneid. „SBU suutis ära hoida 15 terroriakti, mis plaaniti Prantsusmaal jalgpalli Euroopa meistrivõistluste alguse eel ja nende ajal,“ ütles Ukraina julgeolekuteenistuse juht Vassõl Grõtšak. Tema sõnul kavatses Ida-Prantsusmaalt pärit mees õhkida mošee, sünagoogi, maksuametid, politseiüksusi ja mitut teist kohta. Grõtšak ütles, et prantslasel olid viis Kalašnikovi automaati, üle 5000 kuuli, kaks tankitõrje granaadiheitjat, 125 kilo lõhkeainet, 100 detonaatorit, 20 näokatet ja muid asju.

Prantsusmaal põllutöölisena töötanud mehel võis olla sidemeid paremäärmuslaste rühmitistega. Mees on islami levimise ja globaliseerumise ning Prantsuse politsei vastu, et see lubab migrante riiki.

Uudist mehe arreteerimisest teatas kõigepealt Prantsuse telekanal M6. Kriminaalkaristusi ei ole mehel olnud. SBU teatel oli teda jälgitud juba alates eelmise aasta detsembrist, kirjutas BBC.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee