Maailm

Viis 51aastase taanlanna vägistajat kohtu ees, alaealiste üle mõistetakse kohut eraldi (11)

Toimetas Kristin Aasma, 6. juuni 2016 12:34
Vägistamiste vastane meeleavaldus Indias Kolkatas 31. mail 2016. Kaks päeva varem olid mitu meest naise röövinud ja vägistanud.Foto: AFP / Scanpix
India pealinna Delhi kohus mõistis grupivägistamises süüdis viis meest, kes 2014. aastal vägistasid 51aastase taanlanna, kes ise kohtus ei viibinud.

Taani turist rööviti ja vägistati noa ähvardusel. Teos kahtlustatuna pidas India politsei kinni üheksa inimest, nende seas kolm alaealist. Alaealiste üle toimub eraldi protsess noorsookohtus. Üks süüalustest heitis aga tänavu veebruaris hinge. Kohus määrab viiele mehele karistuse homme, kirjutab BBC.

Samal teemal

Delhis ja mujal Indias on grupivägistamised sagedased. 2012. aastal vägistas Dehlis meestejõuk bussis üliõpilase; naine tapeti.

2012. aasta grupivägistamine kutsus Indias esile ulatusliku protestilaine ning riigis anti välja uued vägistamisvastased seadused. Sellele vaatamata jätkuvad Indias jõhkrad seksuaalrünnakud naisele ja ka lastele. Alles tänavu 29. mail röövisid ja vägistasid neli meest Kolkatas naisterahva, kes pääses küll eluga, kuida on tõsiste vigastustega haiglas. Selle juhtumi peale korraldas India sotsiaalühenduse keskus protestikogunemise, sulgedes maantee. 

Dehlis aga osalesid naiste istumisstreigis, mis toimus 10. mail, ka vägistamisohvrid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee