Eesti uudised

Kas eraparklates parkimistasust kõrvalehiilijate karistamatuse tundele pannakse punkt?

Katrin Helend-Aaviku, 6. juuni 2016 06:00

18 KOMMENTAARI

m
marks/ 6. juuni 2016 22:54
Pangem oma tasulistele parklatele selged piirjooned , aed , tõkkepuu , või midagi millejärgi aru saada kust algab ja kust lõpeb. Riputate mingi plakati - mis pooleldi viltu aru saamata kuhupoole kehtib , kus lõpeb , milline on tasuline ala ja kus pole, Sanas olgu seaduses konkreetselt öldud nii viivised kui ka intressid. Muidu veel üks SMS- laadne laenuteenus,
h
Haige värk./ 6. juuni 2016 17:41
Tasulised parklad asuvad tihti haiglate ja polikliinikute juures.Haige ühiskond,kus teenitakse inimeste murede pealt.
j
jonnipunn/ 6. juuni 2016 12:58
Aga on ju võimalus üldse vältida tasulisi parklaid. OK, kes ongi harjunud autos elama ja ei tee jalgsi mitte ühtegi sammu, sellel muidugi läheb raskeks. Aga eks iga üks valib oma tegutsemisstiili. Kui igasugune kraaklemine ja oma õiguse taga ajamine tundub olema lihtsam kui tasuliste parklate vältimine (ühistranspordi kasutamine, jalgratas, jalgsi), siis miks mitte. Muuseas, lugesin hiljuti ühelt vene saidilt juttu, mida arvatakse läänes vene turistidest. Venelastele, erinevalt lääne inimestest, pidi meeldima teenindava personaliga ja hotelli töötajatega õiendamine ja skandaalitsemine. Ju siis on Eesris ka palju selliseid. Minu suhtumine on selline: tahate raha parkimise eest, jääte sellest üldse ilma. Sõidan pigem bussiga kui hakkan parkimisseiklusi endale korraldama.
a
Anton/ 6. juuni 2016 16:39
Siin on veel üks probleem, millega need parkimiskorraldajad tõendavad, et tegemist on mingisuguse valeparkijaga, kelle andmeid nad autonumbri järgi saada tahavad? Fotoga või, IRW...!
k
Kalamees/ 6. juuni 2016 11:53
Söön oma mütsi ära kui eraparklad nüüd kohe hinda ei tõsta. Lepptrahvid hakkavad ka olema 600eurot. Ükski seadus seda ei reguleeri.
j
JOKK/ 6. juuni 2016 11:20
Tuleks see kõpskingades õiguskantsler Oviir viia mõnda porimülklast parklasse ja lasta tal seal kohapeal asja selgitada, ilmselt tal pole õrna aimu, mis on tegelikkus, on ainult paberid nina ees ja koodeksid.... ja pehme nahkne tool tagumiku all. Asjapulkadel on reaalsustaju kadunud.
S
...../ 6. juuni 2016 16:36
Selle seaduse tegemisel tuleks nüüd uurida, mis seos on õiguskantsleri ja Europarkla omaniku vahel. Kõik need meie suurte firmade omanikud on, kas endised või praegused poliitikud ja kõik on nad üksteisest sõltuvad või veel sugulased ning süsteem, käsi peseb kätt, toimib.
v
Vmaamiis/ 6. juuni 2016 10:57
Kordan-parkimisteenusega on siin väga vähe pistmist,pigem äriplaan parkimistrahvidest teenida!
Olen seda isiklikult kogenud!
ä
Ärni/ 6. juuni 2016 10:39
Lasin kärtsu pazka kärinal..
p
Peeter/ 6. juuni 2016 08:53
"Õiguskantsler märgib pöördumises, et parkla peab olema korras ja tagama ohutuse." Parim viis seda kinnitada on ära asfalteerida ja panna tõkkepuu. Kellelgi ei teki mingeid küsimusi. Aga hetkel püüab õiguskantsler sisse viia alljärgnevat korda.
1. Auto omanik saab parkimistrahvi
2. See saadetakse kiirelt inkasso firmasse
3. Inimene peab hakkama kohtu kaudu võitlema, et tõestada, et tegemist on mülkaga.
Miks tahetakse inimest, kellel on niigi vähem võimalusi oma õiguste kaitseks (firmal on rohkem rahalisi vahendeid, et kohtumenetlust läbi käia), panna veelgi raskemasse olukorda?
m
mülgas/ 6. juuni 2016 10:51
ära roni minu rüppe, sõida asfalteeritud platsile daun

t
Tolerast/ 6. juuni 2016 08:47
Eestis võib tegelt kõike teha, pohlad.
u
Urrr/ 6. juuni 2016 08:19
Need kõvad parkimiskorraldajad võiks alastuseks parklad korda teha. Mudamülkas ja pimedas parkimist korraldada on kuidagi idiootne.
Aga muidugi võivad kelmid kasutada seda infot ära.
j
Juht/ 6. juuni 2016 09:38
Alustagu tõkkepuude paigaldusega ja ükski auto ei pargi ilma maksmata! Miks seda ei tehta, sest kasulikum on inkasso kaudu sisse nõuda. Siiamaani olen näinud nö neid lepinguid vasakul pool teed, põõsas, teisel pool märki ehk väljasõidu pool. Lisaks edastavad parkimisfirmad telefoni parkimisel kasutatud numbri inkassosse, kui juba isikukaitseseadust rikutakse siis ma ei saa aru, kuidas selline mõte üldse laual on!?!
NB! Ja nendele, kes olukorda ära kasutavad, pargivad tahtlikult valesti ja sunnivad riiki suvalistele firmadele ligipääsu andma - lambad olete, on vaja sellist jama kokku keerata!
j
juhiga nõus/ 6. juuni 2016 10:51
Paigaldage tõkkepuud ja turvakaamerad. Hiljem lihtne tegelasi püüda.
t
to: juhiga nõus/ 6. juuni 2016 11:12
Kui paigaldada kaamerad ja tõkkepuud, mis siis biznis plaanist "money for nothing" saab?
Kultused peavad ju olema minimaalsed, et saada maksimaalset tulu!
a
asd/ 6. juuni 2016 14:01
Aga ära pargi sinna ja ära kasuta teenust kui ei meeldi. Kui pargid ja kasutad, järelikult teenus sobib, ja maksa kaa.
a
A.H./ 7. juuni 2016 00:45
Isiklikult mina eelistangi maksta AINULT TEENUSTE EEST. Kui teenust aga pole nagu osades meite parklates, siis miks peaksin pappi välja köhima?