Eesti uudised

Turisti kooritakse  (2)

Mattias Tammet, 6. juuni 2016, 06:00
Turisti kooritakse. Foto: Mattias Tammet
Hotellides ja teistes turistidega kokku puutuvates kohtades jagatavate flaieritega reklaamitakse laias laastus tegevusi, mis oleksid otse ostes mitu korda odavamad.

Kui suur osa flaieritest reklaamib näiteks muuseume ja ekskursioone, siis osa ka meelelahutusüritusi, näiteks ATV-sõitu või lasketiirus tulistamist.

Üritusi korraldavate ettevõtete nimed ei pruugi flaierites kajastuda, aga neid võib siiski aimata. Seega saab võrrelda hindugi. Selgub, et vahendusteenus võib osutuda mitu korda kallimaks kui üritus.

Näiteks saab tellida 95eurose KGB tulistamispaketi, mille eest saab üks inimene teha lasketiirus viiest relvast kokku 30 lasku. Lasketiirus saab osta samanimelise paketi, kus saab aga kuuest relvast kokku lasta 58 lasku ja seda 75 euro eest. Samasugune lugu ootab ees neidki, kes valivad flaierilt rallipaketi.

Kahele inimesele maksab kaks ringi Laitse rallipargis 230 eurot ehk mõlemale 115 eurot. Ametliku hinnakirja järgi on ühe inimese hind 60–70 eurot, olenevalt renditud autost.

Tõsi: hinnad on madalamad, kui üritustele minnakse gruppidena. Üritusi korraldava ettevõtte tegevjuht Eva-Maria Egipt-Peenmaa ütleb, et tegelikult on suurtest kasumitest asi kaugel ja pigem kaaluvad nad sellest tegevusest taandumist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee